Jump to content
IGNORED

SFRJ road trip


copkillah

Recommended Posts

Čemernog

mi smo išli tuda kad sam ja bila mala, i sećam se da je meni bilo kul da gledam sva ta brda i planine i provalije, a mojoj mami uopšte nije bilo kul jer se plaši visine, a moj deda (koji je vozio) je rekao mami "ta nemoj da se plašiš, samo zatvori oči kad ti se ne dopada pejzaž, tako i ja radim"

 

inače prolaz kroz bosanske planine kolima ili vozom je moja jedina "poseta" Bosni tako da ne mogu reći da sam bila u Bosni :mellow: (jedina SFRJ republika)

Link to comment
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    12

  • copkillah

    9

  • yolo

    8

  • zorglub

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma Čemerno je super kad je lepo vreme. Sad su i most napravili pa više uopšte nije strašno. Ali noću, kad veje je najodvratnije mesto na kom sam ikad bio.

Link to comment

Ma Čemerno je super kad je lepo vreme. Sad su i most napravili pa više uopšte nije strašno. Ali noću, kad veje je najodvratnije mesto na kom sam ikad bio.

НајЧемерније?  :(

Link to comment

Trebinje je jedan jako cool grad.

 

Gde si smeštena?

 

ja ne verujem na munjevitoj reakciji tog konobara da nas smesti,jos sam u soku :) 

Vila Centar se zove u Sokolskoj ulici,na nekom velikom trgu iznad Doma mladih..druga ulica od centra,lepo mestasce,novo..

 

a taj put kroz Bosnu je fenomenalan!!!na mene je Sutjeska ostavila utisak,prespavali smo jednu noc u dolasku..a sad cemo u povratku probati i neko planinarenje tamo..one planine su cudo!!

Link to comment

Jesi išao pteko Čemernog ili preko Romanije dok veje tako da ne vidiš ništa, nego se oslanjaš na gps koji drži suvozač i govori kakve su krivine?

 

To nije cool. :(

Jbt, pa zar mene pitaš to?

Naravno da jesam, ostajao i zavejan u smetovima

Link to comment

zjuuuuu sir iz mjeha je 1 vrh  :Hail:  :Hail:

a pijaca na glavnom skveru,ususkana medj platanima a sireva svih vrsta i starosti..sjajno!!!!!

slike stizu cim malo dodjem sebi ili kuci,kome pre..

 

 

nego,renne jel to stvarno u RS drugo ogranicenje (80km/h) a u federaciji 70km/h ili se to samo meni tako cini?

Link to comment
  • 2 months later...

biću u banja luci 4-5 dana tako da mi je svaka preporuka dobrodošla, uglavnom one gde da jedem i gde da pijem, a šta da izbegavam.

hvala

 

znam za ćevap kod muje

Link to comment
  • 1 month later...

Popnes se pesice na zamak (koji se na slovenackom kaze "grad", taman da te zbuni) odakle se ocekivano pruza lep pogled, cunjas po starom gradu (glavni trg, tromostovje, fontana, opera/pozoriste), prodavnicice, zgrade, retstorancici, sve je kao ususkano i jedno blizu drugom.

 

Ako te zanima nesto od umetnosti, imas Narodnu galeriju u kojoj se nalazi slovenacka umetnost, dovoljno je sat vremena da se obidje a ima se i sta dobro videti. Ulaz je 5 evra i nalazi se inace preko puta pravoslavne crkve, kod parka Tivoli.

 

Skocis do Bleda (ima buseva ako ne ides kolima), tamo malo prosetas, okupas se npr u Zivi (hotel koji ima fin wellness centar) i jedes te cuvene krempite.

Link to comment

blagis se tebi, ljubljana je divna za svrckanje. 

obavezno jednom jedi u meksickom restoranu joes penas, on je pored zare, preko puta slona, ne mozes ga promasiti. 

i obavezno jedi kolace u zvezdi. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

(glavni trg, tromostovje, fontana, opera/pozoriste), prodavnicice, zgrade, retstorancici, sve je kao ususkano i jedno blizu drugom.

 

 o da, sve malecko i slatko i blizu

 

i idi na Bled i jedi krempite

 

i jedi jelenov zrezek kako znaš i umeš (ako nisi vegetarijanac)

 

 

 

ako možeš, otiđi malo i negde u prirodu, Slovenija je malecka i slatka, za produženi vikend se svašta da videti (mada nikako sve)

Link to comment

ne bih da spojlujem ali meni te krempite na bledu bile wtf?! kada sam ih ponovo overio pre par godina. ako si jeo neke od boljih krempita po bgd, fini, klub knjizevnika, sve sto se ne pravi od pudinga, nije vredno cima. pardoniram....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...