Jump to content
IGNORED

Kad sam pustio suzu


Turnbull

Recommended Posts

Gledajućii Kuduz meni se plače tokom cijelog filma. Možda zbog toga što sam izbosne pa mi se čini da sve likove poznajem oprave Sjedio sam u onakvim kafanama i pio po onakvim vašarima. Čak se i onaj jezivi drot zove Šemso, isto kao i pokvareni drot iz moje mahale. Ona scena kad Salem i Bećo odlaze da rade na primorju i kad se vidi more i talasi a onda u kadar fljasne šlauf, unutrašnja guma od FAP-a 13 ili FAP-a 18 je mnogima smiješna ali meni se plače kad se sjetim kako je metalni ventil te gume, dug bar ptnaestak cm parao tijela kupača na bosanskim rijekama. Dolazili mi rođaci iz Rijeke i Zg pa bi se čudili otkud tolike posjekotine po kupačima a onda im objasniš da lokalni prevoznici preko ljeta daju svojoj djeci šlaufove da se kupaju i kurče pred ostalom rajom. Cijena kurčenja su jezive parnice, uglavnom po leđima i stomaku, nekad duge i po tridesetak cm. Sjetim se kako se tridesetak ljudi sunča na obali a više od pola je "iskasapljeno". Avdo Sidran je bog. Strani filmovi mi rijetko izazovu suzu, uglavnom kad neke životinje najebu, tad plačem. Jesam plako zbog crvene haljinice u Šindlerovoj listi.

  • +1 1
Link to comment

ja bih spisak filmova uz koje sam plakala mogla da razvucem na nekoliko strana ovde, al bih prvo morala da sednem i da se prisecam i napravim neki red. placljiva sam, sta cu :blush:Izdvojila bih mozda von Trierov Breaking the Waves, Inarituov Biutiful (verovatno sam plakala i uz Babel i 21 grams), Seven Pounds (scena sa ocima na kraju filma),Secam se da sam u dok u gimnaziji gledala film uz koji nisam pustila suzu vec je pljustalo. Selvi boylum, al yazmalim. Ne znam zasto, bilo je davno, ali uvek kad pomislim na plakanje uz filmove, ovag se setim kao nekog ekstrema.Suze od uzbudjenja: Diznijev Secretariat :wub:

Edited by Quince
Link to comment

nemam bas obicaj da placem uz filmove, bem li ga, valjda se ne suosecam dovoljno... ali secam se tri filma da sam zaplakao.prvi je vec neko pomenuo ovde, Le Professionnel sa Belmondom(e to je bre njuske, a ne ovi metrosexualci sto ih Toni Adams ima na posterima u sobi), poslednja scena, kada krene Chi Mai. :cry:drugi je Angels With Dirty Faces, sam kraj, kada pop moli Jamesa Cagneya da pokaze da se boji smrti a ovaj odbija, da bi poceo da vristi kada treba da sedne na stolicu, drugi put se zrtvujuci za drugara :cry:treci je Most sa Batom Zivotinjom, kada inzenjer koji je pravio most sve vreme odbija saradnju, a na kraju, kada svi izginu(sem Bate Zivotinje, jeli... a ide bella cia kada ubijaju italijana sto je trebao da aktivira eksploziv) on uzima detonar, kojem se zica zaglavi na mostu(kako ga je projektovao jebo ga patak), ali on ipak detonira dizuci i sebe i most u vazduh :cry:

Link to comment
Jel pomenuo neko "Drive"? :lolol:
AKo nije niko, evo ja cu. Nisam bash pustila suzu, ali mi je doslo da vristim od muke sto sam provela 2 sata svog zivota uz to sranje od filma. Isto vazi i za Tree of Life, i Shame. Jel se racunaju te suze uopste? Jedini film za koji sam onako istinski ridala je von Trierov Breaking the Waves. Nasuprot njemu, po zavrsetku Neba nad Berlinom sam zasuzila od miline :blush:
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Ko klinac plakao svaki put kad je moglo da se place, skoro (u poslednjih nekoliko godina) na nekoliko filmova, ovih se secam na prvu loptuhttp://www.imdb.com/title/tt0338013/ svaki put kad sam gledaohttp://www.imdb.com/title/tt0319061/ kad nosi oca prema reci ubio se od plakanjahttp://www.imdb.com/title/tt0095327/ ne znam ni sam kako sam izdrzao do kraja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...