Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

A ne razumem ni ovu tvoju primedbu Sejlorki - da ne možemo stare običaje da gledmao kroz savremena naočare, da ne bismo sve obsemislili. Mislim da niko ne želi bilo šta da obesmisli, upravo suprotno da razume patrijarhat u istorsijkom kontekstu - kako je funckionisao nekada, a kako danas.
kako ne razumeš ?pa otkud da sam navela to ponašanje kao primer dobre prakse, svaštato je nešto što se dešavalo recimo pre 50 god i imalo je jedno značenje, tj. uzrokovala ga je određena društvena svest i običaji. u tom kontekstu to i jeste bila dobra praksa, možda, ili ajd' da kažem, praksa bolja od nečega što bi se dogodilo (sa narečenom devojkom) da nije bilo takve prakse. a besmisleno je suditi o toj praksi van tog istorijskog okvira. naravno da mi nije bila namera da tu praksu promovišem kao poželkjan obrazac ponašanja u današnjem vremenu, pa to je barem jasnoza ono što me pitaš oko morala. nemam sad vremena da obrazlažem, jasno mi je šta govoriš, slažem se u dobrom delu, ali ajde evo pogledaj samo naše društvo.zar ti stvarno ne vidiš moralno urušavanje poslednjih 20-ak godina ? recimo u smislu pomeranja merila vrednosti potpuno ka sferi materijalnog ?
Link to comment
kako ne razumeš ?pa otkud da sam navela to ponašanje kao primer dobre prakse, svaštato je nešto što se dešavalo recimo pre 50 god i imalo je jedno značenje, tj. uzrokovala ga je određena društvena svest i običaji. u tom kontekstu to i jeste bila dobra praksa, možda, ili ajd' da kažem, praksa bolja od nečega što bi se dogodilo (sa narečenom devojkom) da nije bilo takve prakse. a besmisleno je suditi o toj praksi van tog istorijskog okvira. naravno da mi nije bila namera da tu praksu promovišem kao poželkjan obrazac ponašanja u današnjem vremenu, pa to je barem jasnoza ono što me pitaš oko morala. nemam sad vremena da obrazlažem, jasno mi je šta govoriš, slažem se u dobrom delu, ali ajde evo pogledaj samo naše društvo.zar ti stvarno ne vidiš moralno urušavanje poslednjih 20-ak godina ? recimo u smislu pomeranja merila vrednosti potpuno ka sferi materijalnog ?
Aha, okej, sad razumem, pa Sejlorka jeste stavila smajlija, ne mislim da je bila sasvim ozbiljna. Ali primedba stoji - naravno da je patrijarhat uspevao da održi društvo stabilnim, ali po koju cenu. I ima tu još jedna bitnija stvar - šta se dešava kad patrijarhlne vrednosti prežive u svaremenom dobu, a preživljavaju, i onda imaš ono što registruješ kao opadanje morala, a zapravo je sukob nekih starih normi sa novim uslovima.A oko urušavanja u poslednjih 20 godina se potpuno slažem. Da, to stoji.
lakse dudo, mozda syme ima 20 godina :P
Kamo sreće :( Edited by Syme
Link to comment
lakse dudo, mozda syme ima 20 godina :P
bokte, to mi nije palo na pamet :o :lol:
, pa Sejlorka jeste stavila smajlija,
e da, jeste. možda je trebalo više pažnje da obratim na to i da preskočim celu priču Edited by duda
Link to comment
cekaj syme, sad ja nesto ne razumem - jel ti to tvrdis da postoje savremena drustva koja nisu patrijarhalna?
Ne, ali postoje ona koja su manje patrijarhalna od drugih, ili barem nisu samo patrijarhalna.A ne znam zapravo na osnovu čega me to pitaš. Edited by Syme
Link to comment
Pa ja ti ne tražim da donosiš zaključke o njima kao osobama - nemam pojma kakve su privatno - nego o njihovim medijskim ulogama i reakcijama na njih. Svakako da obe igraju za publiku, ali ne igraju na istu kartu, i reakcije su vrlo različite.
Ne razumemo se.Ne donosim sud o njima nego o drustvu iz kojeg dolaze njihovi fanovi.Ako i jedna i druga imaju iste (mislim na fanove) onda situacija nije tako uniformna, kako je prikazujes.Uglavnom, u celom tvom pisanju ne vidim rešenje problema osim nekog čekanja da evoluiramo, edukujemo generacije pa kad bude.OK i to ali sta da radimo sada i narednih par desetina ili stotina godina?Represija nije dobra, strah od represije nije dobar, sprovodjenje zakona nije dobro, koje resenje koje ce iskljuciti nas, krvozderne sadiste, a opet posredne krivce za silovanja, predlazes?
Link to comment
Represija nije dobra, strah od represije nije dobar, sprovodjenje zakona nije dobro, koje resenje koje ce iskljuciti nas, krvozderne sadiste, a opet posredne krivce za silovanja, predlazes?
:DPa ništa od ovoga niko nije rekao. Ako si odlučio da ne čitaš ono što drugi pišu, onda je svako objašnjavanje uzaludno.
Link to comment
:DPa ništa od ovoga niko nije rekao. Ako si odlučio da ne čitaš ono što drugi pišu, onda je svako objašnjavanje uzaludno.
Naravno da čitam.Valjda je ostalo na hate-u. Ako stignem probaću da prebacim ovde, ako ne baci pogled.
Link to comment

Pa ajd ako čitaš, nađi post u kome neko kaže da sprovođenje zakona nije dobro, da represija nije dobra, i da si ti posredno kriv za silovanje jer si krvožedni sadista. Ja ne mogu da nađem. Ali sam našla više postova koji daju odgovor na tvoje pitanje 'šta je onda rešenje?' Zato mi se i učinilo da ne čitaš..

Edited by sailorman
Link to comment

Ne zameri, nemam vremena a ni mogucnosti da radim search i quotujem redom.Nadji deo gde povici za kastracijom idu pod ruku sa silovanjem, pricu da to zadovljava nase sadisticke porive i tako...

Link to comment

Uopšte ti ne zameram, samo kažem da ni jedna od tvojih tvrdnji nije tačna. I ne treba da trošiš vreme na traženje postova koji će ih potkrepiti, jer ih nećeš naći.Što se tiče povika za kastracijom, niko nije rekao da oni idu ruku pod ruku sa silovanjem, nego da kastracija nije dobro rešenje za problem silovanja. Sigurna sam da uviđaš razliku između ta dva stava.Vidim da te je ovo za sadizam baš pogodilo. A to uopšte nije ništa strašno, veruj. Neki ljudi čak pronalaze seksualno zadovoljstvo u tome, i potpuno dobrovoljno učestvuju u S&M aktivnostima. A što kaže Syme, teško da je iko gledao Djanga, a da nije uživao u krvi robovlasnika. Meni je čak žao što je u filmu nije bilo jo više.

Link to comment
Uopšte ti ne zameram, samo kažem da ni jedna od tvojih tvrdnji nije tačna. I ne treba da trošiš vreme na traženje postova koji će ih potkrepiti, jer ih nećeš naći.Što se tiče povika za kastracijom, niko nije rekao da oni idu ruku pod ruku sa silovanjem, nego da kastracija nije dobro rešenje za problem silovanja. Sigurna sam da uviđaš razliku između ta dva stava.Vidim da te je ovo za sadizam baš pogodilo. A to uopšte nije ništa strašno, veruj. Neki ljudi čak pronalaze seksualno zadovoljstvo u tome, i potpuno dobrovoljno učestvuju u S&M aktivnostima. A što kaže Syme, teško da je iko gledao Djanga, a da nije uživao u krvi robovlasnika. Meni je čak žao što je u filmu nije bilo jo više.
Nadji. Procitaj. Pozdrav.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...