Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Bilo bi super kada bi neke Jankove muske kolege iz drugih sportova krenule da kenjaju po Janku tako sto bi konstatovali da nije realno, a ni fer, sto dobija toliko para koliko dobija, a pritom u svojim intervjuima otvoreno priznaje da se cesto u toku mecha toliko smori da mu padne koncentracija, jer u tom trenutku zeli da se vrati u hotelsku sobu da igra PS, dok oni ostave dushu na terenu u bazenu, parketu, a placeni su mizerno u odnosu na ovog koga nije sramota da tako lupeta.Mislim, ako cemo vec o tome sta je pravedno i koliko ko zasluzuje.Bolje da je cutao i bio kolegijalan, jer uopste ne bi trebalo ni da ga se tice. Ceo taj intervju "vrishti" - "Ja sam tako desperate da pokazem kako sam kul i kako smem da kenjam i da me boli dupe". Inace, ne znam otkud sad prica o tome, jer je taj intervju dao pre par godina. Mozda je do sada i revidirao svoje stavove.

Link to comment

Da li ovo treba da kod nas izazove neko saosecanje prema tim sportistima koji "ostave dushu na terenu u bazenu, parketu, a placeni su mizerno u odnosu na ovog". Ako misle da su malo placeni, ima osim sporta i drugih profesija.

Link to comment

Ne, promasio si poentu, verovatno, namerno. To je trebalo da posluzi samo kao ilustrativni primer kako je vrlo nezahvalno govoriti o tome sta je pravedno, a sta nije, da li je neko preplacen za ono sto radi, posebno kad to uopste nema nikakve veze sa tobom, niti to utice na tvoj paycheck.Sto se tice ovog drugog dela, isto tako onda moze da se kaze da Janko moze da razmisli o promeni karijere, ako je vec nezadovoljan svojim statusom i uslovima generalno.

Link to comment
  • 2 months later...

uvode nam kvotu na poslu! trenutno je medju vodjama istrazivackih grupa (kod nas bi se valjda reklo, medju sefovima laboratorija) odnos 9:1 u korist muskaraca, dok je medju phd studentima otprilike 6:4. razlika postaje sve izrazenija kako se ide uz hijerarhiju, pa su odlucili da napadnu sam vrh hijerarhije, za pocetak. cilja se na 25% zena na najvisim istrazivackim pozicijama u narednih nekoliko godina, uz razne mehanizme kako da se do toga dodje.zanimljivost koju sam cula se tica odnoa prema tekstovima oglasa za posao. dosadasnje iskustvo je da se prijavi mnogo vise muskaraca, a onda se istrazivanjima pokazalo da se na to delimicno moze uticati nacinom na koji je oglas formulisan. naime, izgleda ako oglas kaze da su potrebne osobine A, B, C i D, a muskarac ima osobinu A, prijavice se jer misli da mozda ispunjava uslove, dok ce zena sa osobinama A, B i C odustati, jer misli da ne ispunjava.uglavnom, sad su duzni da pozovu bar dve kandidatkinje na intervju za svako radno mesto (obicno se bira osam osoba za intervju, a bude vise od sto prijava), duzni su da eksplicitno zovu zene da se prijave oglasavaju novo mesto, duzni su da daju vecu tezinu nekim kriterijumima koji su bitni za posao a cesto zanemareni (a gde su zene cesto jace - tipa organizacione sposobnosti, rad na grupnoj dinamici, takve stvari). a na kraju svacijeg phd-a ce biti i exit interview da vide da li osoba i dalje planira da se bavi naukom, i ako ne, zasto, nakon cega ce probati da prate dalji progres i pokusati da pohvataju znacajne parametre. djender, ba!

Link to comment

samo moj institut, odluka na inicijativu vrha. smatraju da ima dovoljno dokaza da postoji 'untapped potential' i da treba da pozurimo da ga zaposlimo kod nas, dok se drugi ne opsete.

Link to comment
uvode nam kvotu na poslu! trenutno je medju vodjama istrazivackih grupa (kod nas bi se valjda reklo, medju sefovima laboratorija) odnos 9:1 u korist muskaraca, dok je medju phd studentima otprilike 6:4. razlika postaje sve izrazenija kako se ide uz hijerarhiju, pa su odlucili da napadnu sam vrh hijerarhije, za pocetak. cilja se na 25% zena na najvisim istrazivackim pozicijama u narednih nekoliko godina, uz razne mehanizme kako da se do toga dodje.zanimljivost koju sam cula se tica odnoa prema tekstovima oglasa za posao. dosadasnje iskustvo je da se prijavi mnogo vise muskaraca, a onda se istrazivanjima pokazalo da se na to delimicno moze uticati nacinom na koji je oglas formulisan. naime, izgleda ako oglas kaze da su potrebne osobine A, B, C i D, a muskarac ima osobinu A, prijavice se jer misli da mozda ispunjava uslove, dok ce zena sa osobinama A, B i C odustati, jer misli da ne ispunjava.uglavnom, sad su duzni da pozovu bar dve kandidatkinje na intervju za svako radno mesto (obicno se bira osam osoba za intervju, a bude vise od sto prijava), duzni su da eksplicitno zovu zene da se prijave oglasavaju novo mesto, duzni su da daju vecu tezinu nekim kriterijumima koji su bitni za posao a cesto zanemareni (a gde su zene cesto jace - tipa organizacione sposobnosti, rad na grupnoj dinamici, takve stvari). a na kraju svacijeg phd-a ce biti i exit interview da vide da li osoba i dalje planira da se bavi naukom, i ako ne, zasto, nakon cega ce probati da prate dalji progres i pokusati da pohvataju znacajne parametre. djender, ba!
:thumbsup:the-glass-ceiling-squint-to-see-it-demotivational-posters-1331873729.jpg
Link to comment

a poceli su izlaganje sa opisom nekog skorog PNAS istrazivanja gde su naucnici procenjivali CV potencijalnih kandidata za zaposlenje u akademskom svetu. isti CV, polovini je stajalo zensko ime na vrhu, polovini musko. dosta dosledno su muskog kandidata procenjivali kao sposobnijeg.

Link to comment
jel to ono što se nekad zvalo 'po ključu'? smrdi na komunizam. a svi znamo zašto to ne može da uspe.
zovite ga i lonche, ali mi se chini da se nashoj beti smeshi 1 brzometno napredovanje ^_^(jbt kad bi se to desilo da moram ja, tachno bih se ubila. dodushe, kod nas zene ionako gazduju :P)
Link to comment
a poceli su izlaganje sa opisom nekog skorog PNAS istrazivanja gde su naucnici procenjivali CV potencijalnih kandidata za zaposlenje u akademskom svetu. isti CV, polovini je stajalo zensko ime na vrhu, polovini musko. dosta dosledno su muskog kandidata procenjivali kao sposobnijeg.
Eto. A ja se jos bunio kad smo primali novog asistenta svojevremeno na BU, a pok. sef katedre komentarise prijavu jedne sa prosekom 10.0, "nije ovaj posao za zenske." (Kao, mora da se ide na teren, kako bi to 1 zemsko moglo).A covek je bio samo 1 mainstream.
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...