Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

zene su u neravnopravnoj imovinskoj poziciji na selu i upravo to ih cini mobilnijima. na selu ostaje vise muskaraca mladje dobi, vise zena ode u grad.da imam zemlju sa selu, to bi mi mozda ucinilo isplativijim zivot tamo nego iznajmljivanje stana u gradu.
Tačno tako. Ili bilo kakvu mogućnost samostalnog privređivanja i raspolaganja imovinom (ne nužno zemljom). Nažalost - toga ima vrlo malo.
Link to comment
Pa i jeste u pitanju podela posla i deprivilegovanost. Ta devojka apsolutno zna da taj, kad se oženi, u štalu više neće ući jer je to ženski posao da se radi. Mislim OK je da to on radi dok je neženja, ali neće mu padati na pamet kad se oženi. Devojkama opet, koje su odrasle uz kupanje i ostalo što uz to ide, jednostavno u većini slučajeva ne pada na pamet da idu u osoku, pa sve i da se ne udaju.
Okej, pa onda se zapravo slažemo.
Link to comment
ma problematika sela je dosta zajebana, na selu je jos uvijek previse ljudi i previse ih se bavi poljoprivredom. to ce da se mijenja itekako.
Pa jeste i to. Naravno da postoji mnogo širi ekonomski problem sa selom.
Link to comment

Ja bih rekla da se to menja as we speak. Gledajući svoje selo gde sam pre deset godina imala nekoliko kuća koje sam mogla da posetim, a sad dosta tih kuća stoji zaključano. Bilo bi zanimljivo videti cifre tih neženja na selu, ali ne sveobuhvatne sa prosekom 50 godina gde upadaju i oni od 35 i oni od 65 koji su već pred kraj.Inače u mom selu znam samo jednu porodicu koja se bavi poljoprivredom tako da proizvode nešto više i prodaju na pijaci. Znam ih opet više koji proizvode samo za sebe, ako i toliko, a to nije toliko ostajanje u selu zbog poljoprivrede nego nemogućnost zapošljavanja u gradu. Pomažu im rođaci slanjem para iz inostranstva, i tako te porodice žive. Moja poenta ovde je da nije znak jednakosti između seosko stanovništvo i bavljenje poljoprivredom. I ja nešto ne mislim da će kod tih porodica nešto da se menja, oni nemaju kud. Promeniće se samo brojevi, tj videće se pad stanovništva, ali po mom mišljenju ne zbog emigracije u gradove nego zbog nemanja potomstva.

Edited by Evi_
Link to comment
Ja bih rekla da se to menja as we speak. Gledajući svoje selo gde sam pre deset godina imala nekoliko kuća koje sam mogla da posetim, a sad dosta tih kuća stoji zaključano. Bilo bi zanimljivo videti cifre tih neženja na selu, ali ne sveobuhvatne sa prosekom 50 godina gde upadaju i oni od 35 i oni od 65 koji su već pred kraj.Inače u mom selu znam samo jednu porodicu koja se bavi poljoprivredom tako da proizvode nešto više i prodaju na pijaci. Znam ih opet više koji proizvode samo za sebe, ako i toliko, a to nije toliko ostajanje u selu zbog poljoprivrede nego nemogućnost zapošljavanja u gradu. Pomažu im rođaci slanjem para iz inostranstva, i tako te porodice žive. Moja poenta ovde je da nije znak jednakosti između seosko stanovništvo i bavljenje poljoprivredom. I ja nešto ne mislim da će kod tih porodica nešto da se menja, oni nemaju kud. Promeniće se samo brojevi, tj videće se pad stanovništva, ali po mom mišljenju ne zbog emigracije u gradove nego zbog nemanja potomstva.
Da, ali nemanje potomstva je direktna posledica migracije u gradove, i to pre svega ženske.
Link to comment

Sime je u pravu imali nemali krave treba da oslobodimo zene. Sta ce muskarcu koji ima para za nekoliko kosulja I dva tri puta toliko carapa I gaca mesecno tamo neka zena. Kad ima za ovo bice I za seks. one ionako mogu sve same pa I na tom selu. svakoj samohranoj majci nezaposlenoj treba dati jedno imanje u vlasnistvo da ga obradjuje. Socioloskinje mogu da im dodju na mobu. Brak je ionako samo za pedere valjda ste vec shvatili.

Link to comment
fallback.jpg
ahahaha, pogledati cetvrti grafikon + procitati danasnju vest iz Kurira:
Žena neće u pećinuPanta kaže da je imao šest žena, da sa svakom ima po jedno dete i da su mu sve prijateljice.- Ja sam bio pravi majstor za žene. Viđam decu i sve je super. Sad imam moju Rumenu, ali nisam s njom u dobrim odnosima. Svađamo se stalno jer neće da živi u pećini - odlučan je Panta.
Link to comment

talk about plasticno ilustrovanje: mos misliti jadnu Rumenku, nece da ide u pecinu.zamisli samo daily torments koji joj priredjuje komsiluk zbog ove dileje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...