Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

@Evi, dobro, ako interesovanja zavise od medijske paznje, od cega onda zavisi medijska paznja (konkretno, koji su razlozi zato sto je muski fudbal medijski propracen, a zenski ne)?

Link to comment
@Evi, dobro, ako interesovanja zavise od medijske paznje, od cega onda zavisi medijska paznja (konkretno, koji su razlozi zato sto je muski fudbal medijski propracen, a zenski ne)?
Zavisi od slobodne volje gledalaca. :P
Link to comment
razlog je, koliko razumem, taj što se on duže znoji a plaćen je isto. međutim, nagrade se i ne dele prema trudu nego prema učinku.
Teniserke sa manje truda postizu isti ucinak? Svaka cast. Kako im to uspeva?
Link to comment
@Evi, dobro, ako interesovanja zavise od medijske paznje, od cega onda zavisi medijska paznja (konkretno, koji su razlozi zato sto je muski fudbal medijski propracen, a zenski ne)?
razlog je sto je ženski fudbal loš i dosadan.
Link to comment
pa ne zalažu se žene ni za šta. postoji status quo i janko bi da ga promeni. treba da da razloge. razlog je, koliko razumem, taj što se on duže znoji a plaćen je isto. međutim, nagrade se i ne dele prema trudu nego prema učinku.ako, pak, tvrdi da je učinak žena prividno bolji od njegovog upravo zbog toga što su one izdvojene u posebnu kategoriju, onda bi iz toga proizašlo da on zapravo hoće da ukine kategorije ž/m (jer, samo postojanje kategorija je prikrivena pozitivna diskriminacija, ispada po njemu). e onda je potrebno da da razlog zašto bi se neke kategorije ukinule, a neke druge ne.
Mislim da si nesto ti pogresno shvatio. Nagradni fond na masterima je veci za muskarce i Janko (i ne samo on) se zalaze da to tako ostane. Zene se zalazu da se fondovi izjednace.Edit: Proverio. Ja sam pogresno shavtio. Povlacim sve sto sam o ovome napisao Edited by Aion
Link to comment

Visina zarade ne zavisi od želja igrača, tenisera, fudbalera, boksera. Pita se nešto i onaj ko plaća. Ako ima dovoljno plaćenih ulaznica i dovoljno televizijskih prenosa eto para, ako nema, džaba priče.

Link to comment
Teniserke sa manje truda postizu isti ucinak? Svaka cast. Kako im to uspeva?
igraju samo tri seta to jest na dva dobijena (ergo, manji trud je potreban nego muskarcima) da bi pobedile (ostvarile učinak koji se zahteva za nagradu).nema potrebe za sarkazmom, ja samo pokusavam da od jankove izjave napravim opstiju temu. ako nema interesenata necu se mnogo potresti.
Link to comment
Golf je velika industrija. Profi igraci su njeni najveci promoteri.
sport bogatih. Uostalom da golf igrači te pare ne zarade, ne bi ih ni dobili. Nije golf subvencionisan ili tako nešto.
Teniserke sa manje truda postizu isti ucinak? Svaka cast. Kako im to uspeva?
Ako je učinak = pobeda, to im uspeva tako što je za njih pobeda nakon dva dobijena seta, a za muškarce nakon tri. Učinak ovde nije broj odigranih setova. Edited by Evi_
Link to comment
To sto nesto tebi licno nije zanimljivo, nije bas objektivan kriterijum.
Pogledaj realno, koliko ljudi znaju za rezultate prvenstva u fudbalu, ili nekog Wimblodna, a koliko rezultate na takmicenju u golfu?
sport bogatih. Uostalom da golf igrači te pare ne zarade, ne bi ih ni dobili. Nije golf subvencionisan ili tako nešto.
Krajnje je diskutabilan odnos izmedju zasluga (ulozenog truda) i zarada. Reci mi, koga bi ti vise platila, profesionalnog fudbalera ili nekog istrazivaca u nauci?
Link to comment
Ali zaista, kakve veze ima uloženi rad sa time koliko će neko da zaradi u teniskom meču? Da je uloženi rad ono za šta se te pare dobijaju, onda bi svaki meč u kome se igra na tri dobijena seta trebalo da nosi iste pare, od Rolan Garosa do mog lokalnog teniskog turnira u Donjoj Jablanici.Pare dolaze od karata, reklama i čega još ne, i od toga i nekih pregovora zavisi koliki je nagradni fond. Rajka stvarno ima poentu tu.
Ok, razumem primedbu o uloženom radu, moraću da se delimično korigujem. Radnu teoriju vrednosti ionako nikada nisam nešto preterano cenio. :)Mataton svi trče 42km i imaju jednaku nagradu. . Žene se takmiče u svojoj konkurenciji a muškarci u svojoj, iz očiglednih razloga. I to je ok, to je ravnopravno.Ako je tako, onda bi i teniski meč trebalo da traje jednako za obe kategorije ako su već plaćeni isto.Da li se do ovog momenta slažemo? Edited by pacey defender
Link to comment
Ok, razumem primedbu o uloženom radu, moraću da se delimično korigujem.Mataton svi trče 42km i imaju jednaku nagradu. . Žene se takmiče u svojoj konkurenciji a muškarci u svojoj, iz očiglednih razloga. I to je ok, to je ravnopravno.Ako je tako, onda bi i teniski meč trebalo da traje jednako za obe kategorije ako su već plaćeni isto.Da li se do ovog momenta slažemo?
Ne. To je stvar dogovora i naravno, mogućnosti igrača, da li će da traje dva ili tri seta. I isto je stvar prihoda turnira i pregovora sa organizatorima koliki će da bude nagradni fond. Trud najmanje veze ima s tim, trudim se i ja i satnica i napor su mi verovatno uporedivi sa teniserima, pa ne dobijam njihove pare.Generalno govoreći, nemaju veze plate sa naporom, nego sa unovčavanjem istog. Neko zaradi milione tako što je stavio nasleđene pare u banku pod kamatu, ako ćemo da gledamo šta je fer, treba da mu se uzmu sve pare jer se ni minut nije "znojio" i da damo Afrikancu koji radi u rudniku soli za dolar na dan.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...