Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

ako je tema cijena obrazovanja, ok, ali izdvajati kao posebnu temu buduce visokoobrazovane sponzoruse i prostitutke je tragikomicno.

jel posebna tragedija sto im pare trebaju da bi se skolovale a ne iskljucivo da bi kupovale guci i pradu i imale para za splavove ?

mislim, nije, sve je to isto, ako je njima ok i meni je ok. ne treba iz ovog ugla gledajuci biti mek prema obrazovanju. 

 

Pa meni lično je problem ako je neko isforsiran na tu stranu. Pradu i Guči niko nije prinuđen da ima, a univerziteti treba da budu pristupačni svima koji to žele i mogu, baš kao i osnovna i srednja škola.

Indy, a šte se dogodilo sa tim besplatnim australijskim univerzitetima?

Link to comment

Još (za morganu)

 

 

Australia most expensive place for international students to get university education: survey

 
At the top of the table, it was estimated an international student in Australia would spend more than $42,000 each year on fees and supporting themselves.

 

(Mislim, ovo je samo deo pokrenute teme, ona se svakako ne odnosi samo na Australiju... ali to je usput bilo potegnuto)

 

EDIT. I još 1 disclaimer - ta cena studija za strance nema direktne veze sa onim što priča divna Cate, pošto je sasvim druga priča za domicilne studente.

Edited by Indy
Link to comment

ja uopste ne sumnjam, ni da mi nisi dao link, da su skolarine bolesno visoke, samo kazem da bi sponzorstva i prostitucije bilo i bez toga i da ne treba biti sazaljiv na te klinke vise nego na druge kojima su motivi za isto ponasanje drugaciji.

Link to comment

... samo kazem da bi sponzorstva i prostitucije bilo i bez toga...

 

Naravno, samo ono što je meni zasmetalo je olaka (Shanova) moralna osuda studentkinja na koje se to odnosi.

 

Ovo ostalo su tehnikalije.

Link to comment

Razumem te šta kažeš, morgana, da ne treba praviti razliku između nečijeg razloga zašto se bavi prostitucijom.

 

Tu ima kod nekih (dosad u stvari samo kod Shana) verovatno malo moralne panike, da su eto buduće pravnice, profesorke, bankarke, inžinjerke bile svojevremeno seksualne radnice (ili sponzoruše).

 

Mislim da, ipak, ne treba olako odbacivati ekonomski moment. Jer smo svi mi donekle (a svako ima svoju granicu) spremni da radimo raznorazna sranja od poslova kada su nam preko potrebne pare. Pitanje je samo dokle bismo išli. Praviti oštru moralnu granicu između onih koji bi/ne bi se seksali za pare je ipak preterano. Može se biti teško đubre i bez da se bude prostitutka, a i obratno važi.

Link to comment

 

 

Tu ima kod nekih (dosad u stvari samo kod Shana) verovatno malo moralne panike, da su eto buduće pravnice, profesorke, bankarke, inžinjerke bile svojevremeno seksualne radnice (ili sponzoruše).

svratila sam samo da kazem so what :lolol:

 

mislim, kako ta informacija komunicira sa nekom slichnom o momcima koji nisu mnogo birali, a ipak preziveli? samo zato shto je i novac na slici? :unsure:

 

 

edip. didesh u 1 pershun sa tim shanjanom, sad moram da trazim da chitam to njegovo a zakasnicu <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

@indi

 

e pa  upravo to, moralna panika, ljudima je teze da prihvate da prostitutke nisu samo s ibarske magistrale i totalne margine, sto je cudno u zemlji sa ozbiljnom visedecenijskom tradicijom otvorenog sponzorstva i legendi o sponzorstvu (sto je sad druga prica)

 

jesi li ti pomenuo aspiraciono studiranje na ovom topiku? mislim da jesi, da ne trazim sad. super upotrebljen izraz.

a mora li se? ne mora :)

ulaganje u visoko obrazovanje je kao svako drugo ulaganje

 

 

Mislim da, ipak, ne treba olako odbacivati ekonomski moment. Jer smo svi mi donekle (a svako ima svoju granicu) spremni da radimo raznorazna sranja od poslova kada su nam preko potrebne pare. Pitanje je samo dokle bismo išli. Praviti oštru moralnu granicu između onih koji bi/ne bi se seksali za pare je ipak preterano. Može se biti teško đubre i bez da se bude prostitutka, a i obratno važi.

 

 

 

nisam nikad ni bila na suprotnom stanovistu.

principijelno protiv voljne prostitucije nemam nista.

Edited by morgana
Link to comment

 

ulaganje u visoko obrazovanje je kao svako drugo ulaganje

 

Apsolutno, u suštini biznis odluka kao i svaka druga. 100k dolara možeš da daš u buduću diplomu iz npr. zubarske struke, a možeš za to i da kupiš kafić. (Mislim, ili/ili, ne može oba). EDIT. Naravno, kao što podržavam pristupačno obrazovanje, tako podržavam i pomoć države razvoju malog biznisa. Ista stvar.

 

Postoji posebni kompleks patrijarhalno/strogo odgajenih muškaraca da je svaka žena koja se j..e s nekim, a da to nije taj isti dotični muškarac, moralno problematična. Meni je to na žalost blisko, jer sam (uprkos svom sadašnjem libertinstvu) odgajen skoro k'o da sam Amiš. To je ipak stvar za psihologe da objasne, numem ja to.

Edited by Indy
Link to comment

jesi li ti pomenuo aspiraciono studiranje na ovom topiku? mislim da jesi, da ne trazim sad. super upotrebljen izraz.

a mora li se? ne mora :)

ulaganje u visoko obrazovanje je kao svako drugo ulaganje

 

 

Hm. Ne mora svako da ima univerzitet, ko što ne mora svako da ima pristup zdravsrtvenom obrazovanja. Ne mora svako ni srednju a ni osnovnu da ima, ja znam puno ljudi koji sasvim lepo žive i zarađuju od nekih vaninstitucionalnih* poslova. Ipak mislim da bi pristup svim ovim uslugama morao da bude pristupačan za svakoga, tj da se dizajnira tako da obuhvati što više ljudi. A to se ne bi desilo u nekmim zemljema i neće se desiti u nekim drugim, ako prvo neki ljudi ne misle da treba da izguraju tu svar.

 

u smislu koje ne zahtevaju prolaz kroz bilo koju instancu formalnog obrazovanja

 

Cela priča sa obrazovanjem svodi se na davanje više mogućnosti na nivou opšte populacije, statistički, ali niko ne mora da ima više mogućnosti, u principu da bi se preživelo (ako pođemo od toga da jedino mora da se preživi, a da imanje mogućnosti, biranje puta i zamisli o kvalitetu života nisu moranje) može da se ne ide ni u kakvu školu, kao što dosta ljudi u Srbiji (i drugde) i rade. U principu samo je stvar društvenog dogovora da li želimo da ovo ili ono napravimo pristupačnim za mase.

Edited by Dagmar
Link to comment

Meni je to na žalost blisko, jer sam (uprkos svom sadašnjem libertinstvu) odgajen skoro k'o da sam Amiš. To je ipak stvar za psihologe da objasne, numem ja to.

 

Pa zar u socijalistickoj Jugoslaviji  :o nije to samo za psihologe  ^_^

Link to comment

Pa zar u socijalistickoj Jugoslaviji  :o nije to samo za psihologe  ^_^

Pa ja stalno pričam vama omladini da nije socijalizam bio ono što vam o njemu priča Filipenko.  :P

 

(Doduše, kad njega pomenuh, on je tačno taj tip - konzervativni komunista).

Link to comment

Inače jedna (meni) zanimljiva priča iz bratske Nemačke. Kolega radi u firmi koja zapošljava mahom mlade ljude (nove tehnologije, pa novi i kadar) i logično, u zadnjih par godina pola ženskog osoblja im poodlazi na trudničko. Šef u nekom trenutku popizdi i zaključi da neće da zapošljavaju žene odsad.

U zadnjem trenutku, situaciju ublaži, ako ne i popravi, kolega koji je uzeo porodiljsko nekoliko meseci.

Da imam neku moć, lepo bih uvela obavezno porodiljsko za muškarce koji dobiju decu, ko što i postoji na par egzotičnih lokacija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...