Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Sokiran sam kako olako prelazite preko onoga sto je ovde stvarno sokantno, a to je promovisanje anoreksije kao estetskog ideala. U tom smislu, revija i jeste prilog rodnoj ravnopravnosti - pred anoreksicnih manekenki, sad imamo takve i manekene.

Link to comment

Sokiran sam kako olako prelazite preko onoga sto je ovde stvarno sokantno, a to je promovisanje anoreksije kao estetskog ideala. U tom smislu, revija i jeste prilog rodnoj ravnopravnosti - pred anoreksicnih manekenki, sad imamo takve i manekene.

A ko tebi brani da promovises svoje estetske ideale?

 

Pun je internet fat chicks koje ponosno izlazu svoje dimenzije mojim bolnim ocima pa se nikom ne zalim

Link to comment

A ko tebi brani da promovises svoje estetske ideale?

 

Pun je internet fat chicks koje ponosno izlazu svoje dimenzije mojim bolnim ocima pa se nikom ne zalim

Na prvo pitanje odgovor je ocigledan - ti mi branis da promovisem svoje estetske ideale. Na ovom forumu postoje ljudi koji bas ne trepe stavove koji se 100% ne poklapaju sa njihovim.

 

Ovo drugo je najobicnija podmetacina - nisam nigde rekao da bi manekeni (i manekenke) trebalo da budu debeli, apsolutno nemam nista protiv mrsavosti. Ovo na slikama nije mrsavost u smislu nemanja masnih naslaga, ovo je izgled koji se dobije kao posledica izgladnjavanja u kombinaciji sa kestremnom fizickom neaktivnoscu.

Link to comment

Na prvo pitanje odgovor je ocigledan - ti mi branis da promovisem svoje estetske ideale. Na ovom forumu postoje ljudi koji bas ne trepe stavove koji se 100% ne poklapaju sa njihovim.

 

Ovo drugo je najobicnija podmetacina - nisam nigde rekao da bi manekeni (i manekenke) trebalo da budu debeli, apsolutno nemam nista protiv mrsavosti. Ovo na slikama nije mrsavost u smislu nemanja masnih naslaga, ovo je izgled koji se dobije kao posledica izgladnjavanja u kombinaciji sa kestremnom fizickom neaktivnoscu.

ja? :D olrajt, nesto si tu malo prespojio nakrivo, ne znam sta drugo da ti kazem

 

da, na ovoj reviji je bilo i momcica koji deluju izgladnelo, i? jel zabranjeno takve ljude prikazivati u javnosti?

zvucis kao da ce sutra ceo svet krenuti za njihovim primerom, ukljucujuci i rupe za penis na haljinama

ne mogu da verujem da se ovome pridaje toliki znacaj, najiskrenije

Link to comment

Jok, nego cu da pridajem znacaj tome sto su na nekoj modnoj reviji pojavili muskarci kojima se vide pise. Strasno! Izvini sto ne mogu da budem zgrozen tim modnim detaljem.

Link to comment

te revije visoke mode su vise kao performans u formi modne revije.

sigurno nisu za siroku publiku/konzumente. pa ni izgled manekena nije presudan.

odgovornije su velike konfekcijske kuce, pominjali smo ranije npr. h&m i slicne, koje ne zele da prave xxl garderobu, jer ne izgleda cool.

Link to comment

Jok, nego cu da pridajem znacaj tome sto su na nekoj modnoj reviji pojavili muskarci kojima se vide pise. Strasno! Izvini sto ne mogu da budem zgrozen tim modnim detaljem.

pa jel ti deluje da ja koja se bavim modom pridajem znacaj bilo cemu od toga, posto sam citavu stvar na prethodnim stranicama ovog topika okarakterisala kao ordinarnu glupost :D

pa mi eto cudno da neko u ovome vidi neki zacetak kulta anoreksicnih muskaraca

 

uostalom ako si tek sad primetio da se modnim pistama setaju (i) mrsave pubertetlije, kasnis par decenija fyi

Link to comment

te revije visoke mode su vise kao performans u formi modne revije.tesko sranje.

sigurno nisu za siroku publiku/konzumente. pa ni izgled manekena nije presudan.

odgovornije su velike konfekcijske kuce, pominjali smo ranije npr. h&m i slicne, koje ne zele da prave xxl garderobu, jer ne izgleda cool.

+1

Link to comment

odgovornije su velike konfekcijske kuce, pominjali smo ranije npr. h&m i slicne, koje ne zele da prave xxl garderobu, jer ne izgleda cool.

naravno, odgovornost i prioritet modnih kuca je prosvetljivanje naroda o zdravoj ishrani, a ne profit od prodaje garderobe

 

nije stvar u tome da modni fasisti ne vole debele, nego sto vecina prosecnog sveta stremi da bude cool a u tu sliku se debeli po vecinskom misljenju (jebiga) ne uklapaju. sto ne znaci da nece i oni doci na red, evo na primer ove hipsterske brade meni izgledaju mnogo gore i od umerenog viska kilograma - pa su hit.

 

prosto, moda nikad nije bila demokraticnija nego danas, i smesno mi je i pomisliti da u vreme kad blogeri kreiraju trendove neko smatra da postoji neka centralna modna svetska vlada u senci koja hipnotise mase i promovise ovo ili ono

Link to comment

naravno, odgovornost i prioritet modnih kuca je prosvetljivanje naroda o zdravoj ishrani, a ne profit od prodaje garderobe

 

 

:D

 

pa jasno mi je sve, samo konstatujem uloge u igri.

trzista su se prosirila i ponuda na njima, moraju se hvatati kupci na "visak vrednosti" koje posedovanje necega nosi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...