Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

jel' prati neko slucaj kanadskog radio voditelja jian ghomeshija?*

praktikovao razne bdsm igre sa devojkama, nedavno ga dve optuzile za silovanje. javile se i druge (osam za sada) iz perioda od preko deset godina.

on u ispovesti na fb, kaze da su to sve bili obostrani dogovori i da ga ova prva tuzi nakon raskida. 

 

Why it took so long for Ghomeshi’s accusers to come forward

Amanda Palmer refuses to take a stand on Jian Ghomeshi

 

* - imao odlicnu emisiju q na drzavnom cbc. pre neki dan je dobio otkaz.

 

sad ce opet da skoci tiraz 50 nijansi sive. 

 

uhapsen danas. a povukao je i tuzbu protiv cbc zbog otkaza.

izgleda da mu dokazi i ne idu bas u prilog.

 

Canadian radio host Jian Ghomeshi surrendered to police Wednesday morning and has been charged with four counts of sexual assault and one count of "choking." From the Toronto Star:

 

Toronto police began their investigation on Oct. 31. At the time, three women, including Trailer Park Boys actress Lucy DeCoutere, had come forward with allegations.

Nine women and one man have told the Star and other media that they were choked, hit or sexually harassed by Ghomeshi.

The CBC, Ghomeshi's former employer, said on Tuesday that he has withdrawn a $55 milion suit against the network. Ghomeshi was fired on Oct. 26 as the Star was preparing to publish a report about his alleged history of violent and harassing behavior.

Link to comment

izvolte

 

 

SIGI - social institutions & gender index za 2014

 

http://www.fastcoexist.com/3039235/the-countries-where-its-best-and-worst-to-be-a-woman?utm_source=facebook#1

 

serbia ne tako lose koliko sam video, very low levels of discrimination.

 

inace cudan top 10 najboljih

 

Top 10 countries: 

1. Iceland 
2. Finland
3. Norway 
4. Sweden 
5. Denmark
6. Nicaragua 
7. Rwanda
8. Ireland
9. Philippines 
10. Belgium

Link to comment

Citam na mobilnom, pa mi nezgodno da klikcem na country reports. Ali koja je fora sa onim da su Srbija i Slovenija medju najboljim zemljama na svetu za zene?

Link to comment

ne znam metodologiju, i ja se trudim da provalim sta su hteli da kazu. trenutno nemam vremena za potapanje u brojke, javicu kad desifrujem. ja sam u prvi mah mislio da je ocena very low najgora, a zapravo je najbolja. isto ima i bih. albanija ima dosta gore podatke od nas.

Link to comment

Slušam razgovor stolara sa mojim supružnikom. "Kuhinja se prilagođava visini žene ". Mizoginija, rodne uloge, patrijarhat? Da ga banujem, dam mu wp? Mene potpuno ignoriše :cry:

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Slušam razgovor stolara sa mojim supružnikom. "Kuhinja se prilagođava visini žene ". Mizoginija, rodne uloge, patrijarhat? Da ga banujem, dam mu wp? Mene potpuno ignoriše :cry:

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

:rolf:

Link to comment

sve je reseno, zatvaraj temu.

 

Baš je dobro biti Srpkinja

 

 

I dok su nas neka druga, ranija istraživanja smeštala među zaostalo i društvo sklono diskriminaciji, razvojni tim OECD utvrdio je drugačije. Rezultati su objavljeni pre nekoliko dana, a njihovom anketom obuhvaćeno je 160 država. One koje nisu poslale sve podatke, nisu ni rangirane. A od 108 onih koje su ušle na listu - Srbija je na petom mestu! Ispred nas su samo Belgija, koja najviše brine o položaju nežnijeg pola, pa onda Francuska, Slovenija i Španija.  

 

a one koje nisu srpkinje? jel i za njih isti polozaj?  :fantom:

Edited by Takeshi
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...