Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Ima tu svega čini mi se, i bullying i Asperger i male entitlement. Najčudnija mi je ta opsesivna mržnja prema svima koji imaju nešto što on želi, mislim da to nije toliko uobičajeno kod dece i da nema veze sa eventualnim autizmom. 

 

Tako nekako je i moj utisak. Podsetio me je onaj njegov opis kako nema prijatelje na jednog momka koga ja poznajem koji ima slican problem, prakticno uvek i svima deluje prosto cudno. Jebeno je to. Ali on nema taj bes, ili ga makar ne pokazuje, mada se vidi da je nesrecan.

Link to comment

Još jedna stvar. Jeste da čitam dijagonalno, ali on kad priča o odbijanju to je isključivo 'rejection by popular girls', i kad priča o tome kako bi voleo da ima devojku, to je uvek 'beautiful (blond-haired) girlfriend'. 

Link to comment

Pa da, nije sigurno startovao štreberke. Kalifornija.

 

A ima deo kad se žali roditeljima na probleme s devojkama, i ćale ga uputi kod nekog frenda, holivudskog priducenta, navodno jako uspešnog sa ženama, da ga posavetuje. Tačno vidiš kako je razvio takav odnos prema ženama, i da to nije samo njegova fiksacija.

Link to comment

Pa da, nije sigurno startovao štreberke. Kalifornija.

 

A ima deo kad se žali roditeljima na probleme s devojkama, i ćale ga uputi kod nekog frenda, holivudskog priducenta, navodno jako uspešnog sa ženama, da ga posavetuje. Tačno vidiš kako je razvio takav odnos prema ženama, i da to nije samo njegova fiksacija.

 

Ovaj deo sam preskočila, ali da, sve više mi se čini da su štreberke za njega bile apsolutno nevidljive baš kao i on za popular girls. Što me sprečava da imam bilo kakvo saosećanje.

 

edit: Ima deo kad fantazira o nekoj najlepšoj devojci na faksu i kaže nešto u fazonu, moj život bi imao smisla samo kad bih imao devojku kao što je ona. Mislim, jebiga.

Edited by sailorman
Link to comment

Još jedna stvar. Jeste da čitam dijagonalno, ali on kad priča o odbijanju to je isključivo 'rejection by popular girls', i kad priča o tome kako bi voleo da ima devojku, to je uvek 'beautiful (blond-haired) girlfriend'. 

yep, teror reprezentacije. mozda bi se i pored sve fragilnosti ega i emotivne tuposti izvukao da je upisao neki media studies.

 

a pritom opet naglasavam:  super mu je bilo kad je cale ostavio majku Malezanku - smatrao je to za neku vrstu progresa. to je potpuno kompatibilno sa njegovim opisom njegove genericke plavuse kao ne idealne, vec jedine moguce devojke (koje se pak zabavljaju sa kapitenima collage football timova). mislim, pricamo o coveku kome je ispod casti da zivi u stanu.

 

isto sam dijagonalno citao, al mislim da ima issues-a sa cinjenicom da mu je mama yellow.

Link to comment

Pa to je bas tipicno za nekog ko ima frustraciju sto nije cool kid. Ne moras da ides cak ni u Kaliforniju, mada mogu samo da zamislim koliki je tamo teror kulosti.

 

@da Ima on problema sa svim i svacim, ekstreman kompleks nize vrednosti, i utonuce u potpunu fiksaciju zbog svoje neuspesnosti, koja je jelte sve gora i gora posto nema nikoga ko bi ga mogao razumeti i sa kim bi mogao da uhvati neki prikljucak sa svetom i tako malo popusti ventile.

Edited by Dagmar
Link to comment

Što me sprečava da imam bilo kakvo saosećanje.

 

 

+1

 

Ali, svakako, kakvo saosećanje bismo mogli da nadjemo za lika koji ubija druge zato što mu je teško palo shvatanje da je niko i ništa.

Takav jedan kreten je zapalio čudesni Artemidin hram u Efesu, pre više od dve hiljade godina. Dakle, nikakva nova pojava. Nema tu ništa ni za analiziranje, razumevanje, sve je jasno, možemo se samo nadati da se neće češće dešavati.

Link to comment

+1

 

Ali, svakako, kakvo saosećanje bismo mogli da nadjemo za lika koji ubija druge zato što mu je teško palo shvatanje da je niko i ništa.

Takav jedan kreten je zapalio čudesni Artemidin hram u Efesu, pre više od dve hiljade godina. Dakle, nikakva nova pojava. Nema tu ništa ni za analiziranje, razumevanje, sve je jasno, možemo se samo nadati da se neće češće dešavati.

 

Ofkors, to je ustvari bio indirektan odgovor na Evino 'mučenik, bio je bolestan'. Mada razumem i nju šta je htela da kaže time.

Link to comment

Pa to je bas tipicno za nekog ko ima frustraciju sto nije cool kid. Ne moras da ides cak ni u Kaliforniju, mada mogu samo da zamislim koliki je tamo teror kulosti.

nije teror kulosti, no teror istosti. teror modela. on ima po jedan model u glavi kako treba da izgleda njegova devojka, kola, kuca, posao, odmor, sahrana i cao. sve ostalo za njegovu bankrotiranu imaginaciju ne postoji.

Link to comment

Ofkors, to je ustvari bio indirektan odgovor na Evino 'mučenik, bio je bolestan'. Mada razumem i nju šta je htela da kaže time.

 

Razumem i ja, naravno. 

U stvari, ne postoji nekakva razumna, smislena reakcija na takav jedan čin, jer to je čin čistog besmisla. Užas.

Link to comment

Sad ga i vi svirate sa tim dzemperlijkama i modelima. Decko imao metar i zilet, bejbi fejs, pedeset kila,  glas zarobljen u mid pubertet, i na sve to - psihicki poremecaj. Definitivno bi imao uspeh kod riba, samo da je pucao malo nize. :fantom:

Edited by Verterdegete
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...