Jump to content
IGNORED

rodna ravnopravnost


gagorder

Recommended Posts

Mozda su se vremena promenila u zadnjih 20 godina (tj. od kad sam ja bio 21-22, pohadjao college ovde, etc...), mozda na zapadnoj obali vaze neka drugacija pravila™ nego na istocnoj, ali ja jos uvek ne mogu da shvatim kako to da neko ko (sa 22 godine, mind you) vozi jebeni BMW moze da bude u situaciji da jos nije skinuo mrak.

Link to comment

Mozda su se vremena promenila u zadnjih 20 godina (tj. od kad sam ja bio 21-22, pohadjao college ovde, etc...), mozda na zapadnoj obali vaze neka drugacija pravila™ nego na istocnoj, ali ja jos uvek ne mogu da shvatim kako to da neko ko (sa 22 godine, mind you) vozi jebeni BMW moze da bude u situaciji da jos nije skinuo mrak.

 

ma nije on ovo uradio iz nejebice vec nije jebao kako bi uradio ovo.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

@WTF I meni je to zvučalo neobično, ali kad ga čuješ kako priča na youtube (ne ovo kad je već krenuo u akciju, nego ranije) postane ti jasno. On je dečko bio neopisivo agresivno narcisoidan, izgleda da je svakome stavljao do znanja koliko su ispod njegovog nivoa i koliko treba da budu zadivljeni njegovim prisutstvom. Pritom nije tražio neke amoralne dronfulje, nego elitne i čedne platinaste plavuše kakve osoba njegovog renomea jedino i zaslužuje. 

Link to comment

e pazite, ja sam jednom sa drugarom pricao o filmu 'milos brankovic'. i elem u tom filmu ima scena u kojoj ratni vojni invalid kresne les dizelasice sataniste (dont ask) i onda taj moj drugar kaze: eto, ta scena je uverljiva zato sto je taj covek na dnu, nema seksa posto je bogalj, pa mora da jebe les. ja sam bio u fazonu: sedi jedan, on jebe les zato sto je nekrofil.

 

tako i u ovom slucaju je ovaj picopevac trazio devojku a boba molio da je ne nadje. njegova mizoginija je starija od tog fantomskog odbijanja.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Ne znam, meni deluje da ipak mizoginija proističe iz odbijanja, ali odbijanje proističe iz činjenice da je jedno apsurdno umišljeno govno u pitanju. Nije se rodio misleći da su sve žene kurve, ali se izgleda rodio ubeđen da mu ceo svet pripada i da je neoprostiva uvreda kad god neko to ne vidi. 

 

Tragikomično je videti dečije bolesti u odraslom čoveku, te fantazije o sebi kao pupku sveta je morao da prevaziđe do 12. a ne do 22. godine. Verujem da bi ih i prevazišao da je imao ikakve prijatelje koji bi mu stavili ostatak sveta u pravi kontekst. Da je to doveo u red na vreme, sigurno bi se i neka klinka sažalila na BMW i naočare od $300 pre ili kasnije. Možda bi i posle toga bio jadni mali ženomrzac, ali sa minimumom empatije i lične odgovornosti - znao bi da to prikrije.

 

Umesto toga, on je tako jadan i narcisoidan išao na razne Men's Rights forume gde su ga anonimni idioti podržali u stavu da je sa njim sve savršeno OK, samo je ceo ženski rod sjeban.

Link to comment

Ajde Filbi, ili neko drugi ko zna o psihoanalizi, da mi kaže je l on ustvari mrzeo kevu? 

Edited by sailorman
Link to comment

tako i u ovom slucaju je ovaj picopevac trazio devojku a boba molio da je ne nadje. njegova mizoginija je starija od tog fantomskog odbijanja.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

 

Egzakli (baš tako)

 

On je jedan psihopata koji je ubijao ljude. Za to nema opravdanja, čak ni pogrešnog pozivanja na mizoginiju.

Da je stvarno baja kakav je mislio da jeste, patio bi, strahovito, još petnaest godina a onda bi napisao fenomenalan roman ili scenario za film, pokazao bi svetu da vredi.

Ali, ne, lakše je zatvoriti oči i pucati.

 

Izvinjavam se, ali, ne mogu da podnesem ljude koji olako posežu za tudjim srcima, dušama, životima.

Link to comment

Ajde Filbi, ili neko drugi ko zna o psihoanalizi, da mi kaže je l on ustvari mrzeo kevu?

njima je keva uvek kriva :fantom:

 

pa nasuprot vinijevom optimistickom zdravorazumizmu ja mislim da su te stvari uzasno komplikovane. kapiram da bi i betty i km imale sta da kazu o tome (uz druge koji nisu vise toliko ovde) ali evo da okacim ovaj txt dariana leadera o brejviku (koji sam vec kacio).

 

http://www.theguardian.com/commentisfree/2011/jul/29/anders-behring-breivik-norway-madness

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

njima je keva uvek kriva :fantom:

on to nece reci, naprotiv: majka mu je uzasno ugadjala i on ju je, navodno, jako voleo. cak je mrzeo da provodi vreme sa ocem i njegovim devojkama koliko mu je vreme i vibe sa mamom bio dobar. pritom kaze i da je bio uzasnut kad je njegovom drugaru umrla mama i da je bio jako tuzan zato (takodje je bio jako tuzan kad je Little foot-u umrla mama u crtanom filmu). mislim da mu je donekle jasan znacaj koncepta mame za wellbeing dece, a opet kaze da mu je drago bilo da vidi kako je njegov caca zbario neku hot-ass Marokanku neposredno posle razvoda sa mamom i tako napredovao na hijerarhijskoj lestvici.

 

upitno je zapravo koliko on mogao da voli bilo koga. mislim ja bi pre rekao da mu je super bila mama jer je bila preprogramirana da ga voli i da mu ugadja, ali da je nije voleo vec zapravo tretirao kao neku vrstu korisnog idiota (docim je oca, bigshot rezisera samo postovao). inace, the whole business of - tata bigshot director sa aristokratskim pedigreom i parama (the man) i mama medicinska sestra iz malezije (autsajder) - je zapravo odlican mizanscen za mizoginiju u tako hardcore materijalnim okruzenjima.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Kime, ne znam koliko stoji poređenje sa Breivikom i njegovom opsesijom odbrane od Islama. Taj je imao izgrađen nekakav suludi sistem u glavi koji ga je vodio. Ovaj nema ništa slično, bukvalno sve što priča ili piše o ženama svodi se na to da mu nijedna nije dala (a on je, da ne zaboravimo, tako magnificent). To je patatična, direktna, banalna motivacija. Ne vidim potrebu za mističnim zamlaćivanjem tipa "mrzi žene zato što je mizogin, u stvari je želeo da ga odbiju".

 

Self-aggrandizement i entitlement svakako vredi analizirati, ali tražiti neke skrivene uzroke mizoginije van očiglednih je IMHO gubljenje vremena.

Link to comment

Nijedna mu nije dala, i pitanje bi da li bi mu ijedna dala i da je pitao, ali on nije ni kapirao da nikad nije ni pitao. Izgleda kao da mu je potpuno izmicala suptilnost medjuljudskih odnosa, koncepti muvanja, udvaranja i tako to.

 

Ovo zeleo je da ga odbiju je stvarno imo potpuno van ove price.

Link to comment

Kako nije pitao, on se nasmeši plavuši, ona mu ne odgovori osmehom, on se uvredi i polije je kafom. Gde ćeš više truda od toga...

Link to comment

Kako nije pitao, on se nasmeši plavuši, ona mu ne odgovori osmehom, on se uvredi i polije je kafom. Gde ćeš više truda od toga...

 

Da, jezivo mi je to bilo. Al celo njegovo kapiranje kako ljudi funkcionisu se izgleda na to svodilo, covek se pojavi i stvari se dese.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...