Jump to content
IGNORED

11.7.


SleeperSleep

Recommended Posts

Jel' ovo sa Dveri i/ili Obraz sajta? Mislim na zbirku citata iz tvog posta?
Iz halvardovog posta. Ne moraš da ideš na sajt dveri ili obraza, dovoljno je da razgovaraš sa prvim komšijom, školskim drugarom... Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    14

  • dillinger

    13

  • Indy

    10

  • SleeperSleep

    9

dobro, nije nepoznato da svaki dokazani krivac u jednom momentu sigurno stigne do samozaljenja i pretvaranja sebe u zrtvu. kod srba je taj mehanizam doteran do savrsenstva.

Link to comment
Iz halvardovog posta. Ne moraš da ideš na sajt dveri ili obraza, dovoljno je da razgovaraš sa prvim komšijom, školskim drugarom...
Da, stvar je u tome što takve stvari govore i ljudi koji nisu nužno agresivni nacionalisti. Takvi obično imaju drugačije rezone. Na sajtu Dveri i Obraza bi se verovatno pričalo kako se Srebrenica uopšte nije desila i da je sve laž, ili pak da je tako i trebalo da bude, šteta što nije bilo više.
Link to comment
Da, stvar je u tome što takve stvari govore i ljudi koji nisu nužno agresivni nacionalisti.
najgore je sto postoji potpuno odsustvo svesti o tome kako ta vajkanja izgledaju spoljasnjem posmatracu. svetu je srebrenica bitna ne zato sto se tako nesto nikad nije dogodilo, nego zato sto je svima bilo nepojmljivo da je tako nesto jos uvek moguce u evropi. danas je potpuno apsurdno zamisliti da bi neke dve evropske zemlje mogle da zarate oko teritorije (ko bi glasao za predsednika koji predlaze tako nesto?), a da jedna od njih zadje u neki gradic i uzme da strelja ljude...... a mi umesto neme sokiranosti nudimo licitiranje s brojkama.
Link to comment
Znali su da se dešava nešto strašno.Te likvidacije koje ti spominješ su došle kao vrhunac jedne besmislene operacije čišćenja obala Drine od Turaka. Mada vidim upoznat si sa događajima, mogao bi da podeliš te informacije o početku likvidacija.
Znao sam i sta su radili pod zastitom Generala Moriona, pricali nasim novinarima. Ko je hteo da cita novine i slusa ljude sve je znao. Pred TV kamerama ih je izdvajao iz Potocara.
Link to comment
Znao sam i sta su radili pod zastitom Generala Moriona, pricali nasim novinarima. Ko je hteo da cita novine i slusa ljude sve je znao. Pred TV kamerama ih je izdvajao iz Potocara.
Šta su radili pod zaštitom Morijona? Edited by dillinger
Link to comment
Znao sam i sta su radili pod zastitom Generala Moriona, pricali nasim novinarima. Ko je hteo da cita novine i slusa ljude sve je znao. Pred TV kamerama ih je izdvajao iz Potocara.
Znaš koliko me boli ona stvar što su kriminalci i ološ išli okolo i klali i ubijali civile, silovali ih i palili po kućama. Ti gmadovi kao što su Arkan, Firer ili onaj iz Foče, za sve njih je odgovoran taj retard što sedi u Hagu. Umesto da ih je hapsio i likvidirao po kratkom postupku, dozvoljavao je da svakakav polusvet vršlja i ubija koga stigne. Tolike škole završio a na kraju naređuje da se ljudi vezani žicom ubijaju. Uozbilji se.
Link to comment
Umesto da ih je hapsio i likvidirao po kratkom postupku, dozvoljavao je da svakakav polusvet vršlja i ubija koga stigne.
Da ih je par "po kratkom postupku" likvidirao na pocetku "ratova" onda bi jos i moglo da se prica o nekakvoj "organizovanoj" vojsci i tome slicno. Posto nije a posto se 'izdavao za' glavnokomandujuceg 'vojske' onda ce sad da visi/lezi ili pod lipu. Istina, da je tome tako bilo danas bi se pevalo tko to tkaze tko to tlaze tSrbija tje tmala, deda bi imao syse & zvao se baba i tako to - a ovako nista...
Link to comment
Da ih je par "po kratkom postupku" likvidirao na pocetku "ratova" onda bi jos i moglo da se prica o nekakvoj "organizovanoj" vojsci i tome slicno. Posto nije a posto se 'izdavao za' glavnokomandujuceg 'vojske' onda ce sad da visi/lezi ili pod lipu. Istina, da je tome tako bilo danas bi se pevalo tko to tkaze tko to tlaze tSrbija tje tmala, deda bi imao syse & zvao se baba i tako to - a ovako nista...
Naravno da nisi u pravu. Strukture su uglavnom bile uspostavljene. Polusvet i ološ što je pljačkao i ubijao je imao neku svrhu postojanja. Uostalom narod i stanovništvo kao takvo su potpuno nebitni za one koji vode jadnike nastanjene na ovim prostorima. Danas, juče, pre 20 godina, vekovima unazad.
Link to comment
Hoces da kazes da je Republika Srpska mogla da nastane/opstane samo vrsenjem masovnih zlocina?
Mense čini suprotno je hteo reći, da je bilo valjane discipline i odgovornosti na komandnim mestima danas bismo šetali čista obraza i imali državu po svojoj meri od Karlobaga do Đevđelije
Link to comment
Rodjak mi je bio visokopoz.u VRS pa znam neke vojne detalje onako na preskok. Generalno, sve sto se iole protivilo operaciji u Srebrenici od vojnog kadra je sklonjeno ..tako da je dole ostao ili otisao najgori sljam komandnog lanca..ili onaj ko se dole zatekao sa jednom jasnom naredbom, ubijanja sto vise ljudi..operacija je bila prilicno i odlicno isplanirana.najveca srpska sramota u ratovima,a i breme koje cemo, bar mi u RS nositi dugo, a rijetko ko, sem Cavica, da se suocio iole sa time.Sa druge strane, cini mi se ovako sa ove distance, da ikoga zabole za te ratove i zlocine, od region.politicara, do EU itd..pomen od datuma do datuma..i to je to.
Tek sad pročitah ovaj post, pa da ga naknadno potpišem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...