Jump to content
IGNORED

11.7.


SleeperSleep

Recommended Posts

...medjutim tvrdio si da se u Nemackoj radi suprotno od zaborava, samo jos da to dokazes necim konkretnim....
Zato što hapse za negiranje nacističkih zločina. Kao što sam jasno i napisao, ne čitaš pažljivo (a pritom te ne mrzi da dodaješ dodatna i besmislena tumačenja. SFRJ smo rasturili mi, Milošević pre svega, a ne Nemci).Mene takođe zanima da se u srpskom narodu u Bosni konačno shvate neke stvari, ne samo da je to bitno za ceo Zapadni Balkan, već je i te kako bitno i za Srbiju. Najretrogradniji trendovi u Srbiji svi dolaze iz RS.Ne bih te dalje zadržavao.
Link to comment
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    14

  • dillinger

    13

  • Indy

    10

  • SleeperSleep

    9

Zato što hapse za negiranje nacističkih zločina.
Ili se, na primer, kada par desetina ili stotina bezmozgasa, celavih bilmeza i morona izadje na ulice da proslavlja rodjendane svojih mrtvih ideologa, na istom mestu skupi nekoliko hiljada ili desetina hiljada normalnog naroda i najebeimsemilemajke sve prateci ih do bajboka. Ovde jedva da ima i policije da odrzi 'javni red i mir' u slicnim situacijama.
Link to comment
Zato što hapse za negiranje nacističkih zločina. Kao što sam jasno i napisao, ne čitaš pažljivo
I to je sve sto rade da se ne zaboravi, ponekad nekoga uhapse :D Pa ako je to pravi put, onda neka bude tako i kod nas, ja nemam nista protiv, medjutim podsecanje na rat ljude u Bosni svako malo i to na nacin koji jedino moze da produbi animozitet medju stanovnicima, a trebali da nesto tu kao zajedno izgradjuju u jednoj takvoj atmosferi. U tako nesto moze samo da veruje ko apsolutno veze nema sa tom problematikom.
(a pritom te ne mrzi da dodaješ dodatna i besmislena tumačenja. SFRJ smo rasturili mi, Milošević pre svega, a ne Nemci).
Ko bre pominje SFRJ, nije istorija pocela sa Milosevicem. Nemci su napali Srbe tri puta, u Prvom svetskom ratu, u Drugom svetskom ratu i 1999. Tri puta unistavali tvoj Beograd, malo je.
Mene takođe zanima da se u srpskom narodu u Bosni konačno shvate neke stvari, ne samo da je to bitno za ceo Zapadni Balkan, već je i te kako bitno i za Srbiju. Najretrogradniji trendovi u Srbiji svi dolaze iz RS.
Pre bih rekao da ti treba konacno da shvatis neke stvari i da uopste ne poznajes situaciju u Bosni, ni sada, ni pre. Bukvalno nemas veze sta se tamo desava, a pogotovu kakav je odnos medju narodima tamo, kakvi su njihovi interesi, ciljevi, politicki programi. Bez toga se zaista besmisleno upustati u bilo kakvu raspravu i iznositi cak predloge sta je to bitno za te ljude tamo. Malo je reci da je to neozbiljno i decije.
Ne bih te dalje zadržavao.
Tvoja prica je generalno salonska i sterilna, prepuna predrasuda, a malo cinjenica.
Link to comment

Rodjak mi je bio visokopoz.u VRS pa znam neke vojne detalje onako na preskok. Generalno, sve sto se iole protivilo operaciji u Srebrenici od vojnog kadra je sklonjeno ..tako da je dole ostao ili otisao najgori sljam komandnog lanca..ili onaj ko se dole zatekao sa jednom jasnom naredbom, ubijanja sto vise ljudi..operacija je bila prilicno i odlicno isplanirana.najveca srpska sramota u ratovima,a i breme koje cemo, bar mi u RS nositi dugo, a rijetko ko, sem Cavica, da se suocio iole sa time.Sa druge strane, cini mi se ovako sa ove distance, da ikoga zabole za te ratove i zlocine, od region.politicara, do EU itd..pomen od datuma do datuma..i to je to.

Edited by beeva
Link to comment
Pre bih rekao da ti treba konacno da shvatis neke stvari i da uopste ne poznajes situaciju u Bosni, ni sada, ni pre. Bukvalno nemas veze sta se tamo desava, a pogotovu kakav je odnos medju narodima tamo, kakvi su njihovi interesi, ciljevi, politicki programi.
Da, interesi, programi i ciljevi takvi su da su apsolutno neophodne one šetnje širom RS na kojima je i mlado i staro iskazalo nedvosmislenu podršku najvećem posleratnom ubici na kontinentu. Bez toga ćete propasti načisto. Kao i bez umova tipa ovog Karganovića. Bez svega toga ste najebali.
Link to comment

dillinger, ja tebe potpuno razumijem. Tako nesto se moze cuti svaki dan u nekom od medija, narod je prosto bombardovan sa tim stvarima i na taj nacin mu je uvijek kriv onaj tamo. Moje misljenje je da je to totalno naopako i da ne vodi nicemu osim propasti.Umjesto da se svako fokusira na svoje, na korupciju, na neku jebenu proizvodnju, kriminal itd energija se trosi na nastavak tihog rata.BiH je slozena drzava i moras da shvatis da se vlast mora dijeliti izmedju tri naroda ili je nece biti, kao sto je jos uvijek nema u pravom smislu rijeci, jer je BiH u formi stranog protektorata, sa visokim predstavnikom kao nedodirljivom politickom figurom.Jos jednom da kazem, pored svega sto se nikako ne slazem generalno sa tvojim stavovima, ja potpuno razumijem zasto tako nastupas, jer to su stavovi u okvirima bilo koje dominatno bosnjacke politicke grupacije.

Link to comment
dillinger, ja tebe potpuno razumijem. Tako nesto se moze cuti svaki dan u nekom od medija, narod je prosto bombardovan sa tim stvarima i na taj nacin mu je uvijek kriv onaj tamo. Moje misljenje je da je to totalno naopako i da ne vodi nicemu osim propasti.Umjesto da se svako fokusira na svoje, na korupciju, na neku jebenu proizvodnju, kriminal itd energija se trosi na nastavak tihog rata.BiH je slozena drzava i moras da shvatis da se vlast mora dijeliti izmedju tri naroda ili je nece biti, kao sto je jos uvijek nema u pravom smislu rijeci, jer je BiH u formi stranog protektorata, sa visokim predstavnikom kao nedodirljivom politickom figurom.Jos jednom da kazem, pored svega sto se nikako ne slazem generalno sa tvojim stavovima, ja potpuno razumijem zasto tako nastupas, jer to su stavovi u okvirima bilo koje dominatno bosnjacke politicke grupacije.
Pa nazovi me i balijom, ne znam što se suzdržavaš? Daj si oduška. Sav moj ''stav'' na ovoj temi je da Srbija apsolutno ne treba da daje ni pet para na vašu kolektivnu psihozu tamo. I da radi sebe, svoje budućnosti i mentalnog zdravlja svojih građana treba poricanje Srebrenice tretirati kao kazneno delo. To veze nema ni sa RS ni BiH ni ničem sličnom. za vašu paranoju ne odgovaramo.Ti blagog pojma nemaš ni o tome šta se dogodilo u tvojoj zemlji pre 17 godina, tako da se okani patroniziranja Edited by dillinger
Link to comment
Da, uzas je jedno takvo poredjenje samom cinjenicom koliko je Nemacka odgovorna za trenutnu situaciju u bivsoj Jugoslaviji, koliko nas je unazadila, porusila, koliko nas je puta komadala, podrzavala da se medjusobno istrebljujemo itd itd, ali neka poredi sta god hoce, medjutim tvrdio si da se u Nemackoj radi suprotno od zaborava, samo jos da to dokazes necim konkretnim.Poenta je kako da Bosna krene napred, sto mene kao Bosanca zaista interesuje i ja tvrdim da se podgrijavanjem rata ne moze krenuti napred, cemu se vidim suprostavljaju pojedinci, medju kojima si i ti sa svojom opaskom o nemackom suprostavljanju zaborava Drugog svetskog rata.
sto je pomen u srebrenici i zelja da se ne zaboravi genocid podgrevanje rata? sta sad - ti ljudi koji su izgubili najmilije provociraju? ja bih rekao da je problem u srbima koji godisnji pomen tumace kao provokaciju.
Link to comment

Nije problem u Srebrenici, već u srebrenizijaciji Federacije.Niko normalan ne traži da se Srebrenica zaboravi. No ona nema funkciju poput Aušvica ili Mathauzena, Jasenovca ili nekog drugog masovnog stratišta - opomene šta se desilo i upozorenje da se nešto slično više nikada ne sme dozvoliti.Funkcija Srebrenice u Federaciji je isključivo politička - glorifikacijom viktimizacije svuda, na svakom koraku i u svakom obliku pokušava se na svaki način revidirati Dejton i njegov rezultat (Bih u sadašnjem ustavnom obliku).Srebrenica i ostali zločini koriste se kao pokriće i alibi za nesposobnost vlasti, lopovluk, korupciju i lov u mutnom svih mogućih oblika.Vladajućoj garnituri je sjajno - daleko bolje nego u ostalim SFRJ otpacima - uvek imaju na šta da se pozovu i koga da okrive, i bukvalno ne postoji stepen inkompetentnosti koji bi razobličio takav modus operandi.U takvoj situaciji ne postoji trasa koja bi "povela napred", već se neprestano vrti ista zatvorena petlja. Narodski, vrzino kolo.Mislim da je drug Crni to imao na umu, ali da baš nije uspeo da se izrazi.

Link to comment

Nemaš ti rad nogu za to, imali smo mi nekad na forumu mnogo veće majstore za to navlačenje vune preko očiju koje pokušavaš."Glorifikacija viktimizacije", pazi ti njega kako voli da se sigra s rečima. Prvo to u tvojoj sobi radi, pre nego što porasteš i zaputiš se među ljude.

Link to comment
Hapsenje za negiranje zlocina je bas onako libertarijanski.
Ko je, kad i gde rekao da je to libertarijanski? Zašto bi moralo da sve bude libertarijanski? Valjda i civilizacija nešto vredi, ne samo individualne slobode.Smatraj to zaštitom tih prekršitelja zakona... pošto bih, u protivnom, za te naziljubitelje ja preporučio 1 izrazito libertarijansko rešenje: inglourious basterds tretman.(Gde je sad onaj skojevac-zilot koji mene napada kao "neocona", i to na neviđeno, da me odbrani od ovih što me napadaju zbog "izdaje" teabaggersa! :lol: Poludeću s ovim forumom, jebote ovde kao da je najveća sramota biti umereno liberalni centrista i nemarksistički socijaldemokrata.)EDIT. Na drugo čitanje tvog mentalnog brabonjka, kapiram ko si i odakle si. Jebo vas vaš Radovan, jesčuo. Edited by Indy
Link to comment
Nemaš ti rad nogu za to, imali smo mi nekad na forumu mnogo veće majstore za to navlačenje vune preko očiju koje pokušavaš."Glorifikacija viktimizacije", pazi ti njega kako voli da se sigra s rečima. Prvo to u tvojoj sobi radi, pre nego što porasteš i zaputiš se među ljude.
Jebiga, zaboravio sam. Ko igra za raju i zanemaruje taktiku...Treniraću, Selektore.
Link to comment
Nije problem u Srebrenici, već u srebrenizijaciji Federacije.Niko normalan ne traži da se Srebrenica zaboravi. No ona nema funkciju poput Aušvica ili Mathauzena, Jasenovca ili nekog drugog masovnog stratišta - opomene šta se desilo i upozorenje da se nešto slično više nikada ne sme dozvoliti.Funkcija Srebrenice u Federaciji je isključivo politička - glorifikacijom viktimizacije svuda, na svakom koraku i u svakom obliku pokušava se na svaki način revidirati Dejton i njegov rezultat (Bih u sadašnjem ustavnom obliku).Srebrenica i ostali zločini koriste se kao pokriće i alibi za nesposobnost vlasti, lopovluk, korupciju i lov u mutnom svih mogućih oblika.Vladajućoj garnituri je sjajno - daleko bolje nego u ostalim SFRJ otpacima - uvek imaju na šta da se pozovu i koga da okrive, i bukvalno ne postoji stepen inkompetentnosti koji bi razobličio takav modus operandi.U takvoj situaciji ne postoji trasa koja bi "povela napred", već se neprestano vrti ista zatvorena petlja. Narodski, vrzino kolo.Mislim da je drug Crni to imao na umu, ali da baš nije uspeo da se izrazi.
nemam ja, bas kao ni indi, nikakvo opravdanje za ovu pricu. kakva bre srebrenizacija? imaju ljudi godisnji pomen i na to im se stoka userava. nekaznjeno, naravno. van pameti i van ljudskosti. da ima razuma svi bi obelezavali taj dan, deca u citavoj drzavi (ukljucujuci republiku srpsku) bi ucila u skoli o genocidu pocinjenom od strane srba a one sto negiraju genocid bi hapsili. kakva bi tek to srebrenizacija bila! treba biti u velikoj ljubavi sa svojom nacijom da se poveruje u to sto si napisao.
Link to comment
tacka.ubr, isto bi moglo i na forumu da se primenjuje.
mozda ali koji zakon u zemlji specijalnih odnosa sa srpskom, vukovih 'nastupa' gde obecava da se sledece godine vidimo u pristini i alimpicevog spomen trga posvecenog onima koji su u srebrenici klali.drugim recima ovde se digne veca prasina oko nikolaidisove bedaste, would-be-benjamin, skaske u trenucima kada tadic prima orden zajedno sa poplasenom nego oko cinjenice da RS finansira negacionisticka istrazivanja ili da zvanicnici nase drzave podrzavaju zapisavanje javnog prostora jezikom rata.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...