Jump to content
IGNORED

11.7.


SleeperSleep

Recommended Posts

OK, dekss je dobio 15 dana, pobrisani su svi postovi koji su u sebi imajli makar i prizvuk nekakvog "ali", "ipak", "relativno", i sličnih jedenja govana.(na žalost i puno kvalitetnih postova koji su bili odgovor na ta životinjstva) Na temu Srebrenice ovde neće biti "ali". Prvi sledeći kome padne na pamet nešsto slično proći će gore od dekssa.

Link to comment
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    14

  • dillinger

    13

  • Indy

    10

  • SleeperSleep

    9

Kako ste jadni. Kako vas bre nije sramota? A i ja sam naivan i pitam gluposti. Ni jedan jedini argument ni suvisao odgovor na moja pitanja nista dali. Silom se branite. Svako normalan bi se toga stideo!Ako je sve tako jednostavno i očigledno kao sot neki/mnogi ovde tvrde, odgovori na moja pitanja i tvrdnje bi bili krajnje jednostavni i demantovali bi me za tren oka. Ali ne ide to tako. I to znaju svi!A tek onaj komentar na ban logu?! bljak! :puke: Nikako da skapiram koga vi to pokusavate da lažete? Sebe? Pa niko ovo i ne čita.A vidim rasprava na temi se rasplamsala od brisanja mojih postova :lol:

Edited by dekss
Link to comment
Kako ste jadni. Kako vas bre nije sramota? A i ja sam naivan i pitam gluposti. Ni jedan jedini argument ni suvisao odgovor na moja pitanja nista dali. Silom se branite. Svako normalan bi se toga stideo!Ako je sve tako jednostavno i očigledno kao sot neki/mnogi ovde tvrde, odgovori na moja pitanja i tvrdnje bi bili krajnje jednostavni i demantovali bi me za tren oka. Ali ne ide to tako. I to znaju svi!A tek onaj komentar na ban logu?! bljak! :puke: Nikako da skapiram koga vi to pokusavate da lažete? Sebe? Pa niko ovo i ne čita.A vidim rasprava na temi se rasplamsala od brisanja mojih postova :lol:
dekss, jednostavno se o neki stvarima ne raspravlja. postoje limiti do kojih nas razum baca. kao sto se ne raspravlja o poredjenjima sudbine istocnih nemaca i jevreja ili o tome koliko ljudi moze stati u dusegubku tako se ne raspravlja o tome da li se u srebrenici desio uzasan zlocin protiv civilnog stanovnistva i zarobljenih boraca koji je ICTY okarakterisao kao genocid. to je jednostavno nesto o cemu ne treba da se razgovara zato sto taj razgovor umanjuje sve u njega umesane. tvoje tvrdnje o prvenstveno vojnim zrtvama su jednostavno mucne svakome ko je video snimak likvidacija koje sprovode skorpioni.o pravnoj definiciji genocida i sta ona znaci misljenja sam da se moze pricati ali u to kod mene ne menja jasnu svest da se taj zlocin desio sa idejom unistenja jedne etnicke skupine na jasno odredjenom prostoru u okviru projekta etnickog inzinjeringa za koji je cak i sam glavni izvrsilac radova rekao da je to genocid.to sto se kod tebe u glavi jebu karl bilt, kanadski generali i razlicite apologete postojanja genocidne tvorevine je doslovce samo tvoj problem. ja ne znam kako se ne osecas najblaze receno gadno kada pises takve stvari.
Link to comment
Nikako da skapiram koga vi to pokusavate da lažete? Sebe? Pa niko ovo i ne čita.
a ja nikako da skapiram sta ljudi kao ti dobijaju time sto ce se, recimo, svi sloziti s njima da ubistvo 2000 (a ne 8000) ljudi nije bilo genocid nego mucko (negenocidno) ubistvo 2000 civila.eto, ako ti se sve da, sve pusti (slozio si se oko 2000?), i ako si sve u pravu - sta se menja? osecas se bolje? pravda je zadovoljena?! zlocin je manje strasan?neverovatnu energiju cak vrlo inteligentni ljudi trose na ovu vrstu intelektualne gimnastike, i prihvaticu da im nije gadno i da se ne osecaju ponizenim kada to rade, ali ne mogu da razumem koji im je cilj. zar vec 2000 nije mnogo? i zar je opravdano ako su se slicni, pa cak i gori, zlocini prethodno desili u obrnutim ulogama?ima nesto nevidjeno nemoralno u tom poduhvatu. treba vas pustiti u raspravi o ovome, sve vam priznati, nije ovoliko nego onoliko, ne kvalifikuje se kao ovo nego kao ono delo, i onda gledati. gledati - sta? coveka kojem je zadovoljen impuls pravdoljubivosti? coveka koji se oseca Bolje? uzas ...
Link to comment
a ja nikako da skapiram sta ljudi kao ti dobijaju time sto ce se, recimo, svi sloziti s njima da ubistvo 2000 (a ne 8000) ljudi nije bilo genocid nego mucko (negenocidno) ubistvo 2000 civila.eto, ako ti se sve da, sve pusti (slozio si se oko 2000?), i ako si sve u pravu - sta se menja? osecas se bolje? pravda je zadovoljena?! zlocin je manje strasan?neverovatnu energiju cak vrlo inteligentni ljudi trose na ovu vrstu intelektualne gimnastike, i prihvaticu da im nije gadno i da se ne osecaju ponizenim kada to rade, ali ne mogu da razumem koji im je cilj. zar vec 2000 nije mnogo? i zar je opravdano ako su se slicni, pa cak i gori, zlocini prethodno desili u obrnutim ulogama?ima nesto nevidjeno nemoralno u tom poduhvatu. treba vas pustiti u raspravi o ovome, sve vam priznati, nije ovoliko nego onoliko, ne kvalifikuje se kao ovo nego kao ono delo, i onda gledati. gledati - sta? coveka kojem je zadovoljen impuls pravdoljubivosti? coveka koji se oseca Bolje? uzas ...
Pa valjda je cilj da se jednim sveizjednačiteljskim reltivizatorskim zamahom, pokaže da je Srebrenica isto što i Bratunac, Faludža, Drezden, itd. Svi su ubijali, rat je rat, čemu sad praviti toliku buku oko toga?
Link to comment
Pa valjda je cilj da se jednim sveizjednačiteljskim reltivizatorskim zamahom, pokaže da je Srebrenica isto što i Bratunac, Faludža, Drezden, itd. Svi su ubijali, rat je rat, čemu sad praviti toliku buku oko toga?
pa to je non sequitur. odnosno, to sto su svi u slicnoj situaciji pokazali kapacitet za zlo ne moze da znaci da niko nije zao.
Link to comment
pa to je non sequitur. odnosno, to sto su svi u slicnoj situaciji pokazali kapacitet za zlo ne moze da znaci da niko nije zao.
pa ne ali ako je svako zao taj pojam postaje bespredmetan. sve je zlo onda zapravo nista nije zlo. onda ostaje samo svet nekih cudnih politickih atavizama i nervnog sloma koji se izdaje za real-politiku.
Link to comment

Meni neke teme nisu baš za raspravu, nego više za minut ćutanja.Bez obzira što to baš i nije u saglasnosti sa osnovnim konceptom foruma, bilo kog.

Link to comment
Meni neke teme nisu baš za raspravu, nego više za minut ćutanja.Bez obzira što to baš i nije u saglasnosti sa osnovnim konceptom foruma, bilo kog.
pa dobro, ali sada vise te teme nisu tema. sada se trazi, to jest ja trazim, objasnjenje za pojavu dekssa.
Link to comment
sve je zlo onda zapravo nista nije zlo. onda ostaje samo svet nekih cudnih politickih atavizama i nervnog sloma koji se izdaje za real-politiku.
Pa da, + antropološki pesimizam i istorijski fatalizam. Tako je oduvek bilo, ljudi su takvi, politika je takva, svako ko traži drugačije pravi se blesav. Zato je dekss tako ubeđen da se svi ostali samo prave da ne znaju istine koje on zna. Šta glumite moralizam? Svi znamo da je u ljubavi i ratu sve dozvoljeno. Osim ljubavi dva muškarca, ili dve žene, ili ljubavi između naroda, dakle možda ne u ljubavi... ali u ratu svakako. Edited by Syme
Link to comment

ma ko je tog coveka pustio napolje pre vremena i zasto? dovoljno je sto beze iz Sibira, bas da se vracaju da agituju, to je malo previse

Link to comment

Inače moj prijatelj B. ima dobru priču na ovu temu. Njegov drugar, inače nacionalista, ali onako, rekreativni, tvrdi da je zločin u Srebrnici (bez "e", ne ume da izgovori tačno ime grada) bio izvršen u razumljivom pravedničkom gnevu. Na B-ovo ukazivanje na dokaze koji govore suprotno, drugar odgovara: "A zamisli tebi tako da na tvoje oči ubiju najboljeg drugara? Jel se ti ne bi svetio?". Ovde se prepliću Rambo, partizanski filmovi i dnevnikov dodatak.

Edited by Syme
Link to comment
Inače moj prijatelj B. ima dobru priču na ovu temu. Njegov drugar, inače nacionalista, ali onako, rekreativni, tvrdi da je zločin u Srebrnici (bez "e", ne ume da izgovori tačno ime grada) bio izvršen u razumljivom pravedničkom gnevu. Na B-ovo ukazivanje na dokaze koji govore suprotno, drugar odgovara: "A zamisli tebi tako da na tvoje oči ubiju najboljeg drugara? Jel se ti ne bi svetio?". Ovde se prepliću Rambo, partizanski filmovi i dnevnikov dodatak.
moj bivsi pasenog je imao sledecu antropolosku formulu: polovinu svake etnicke skupine cine fini ljudi a drugu protuve spremne da ubiju. protuve jedne etnicke grupe napadnu, iz ciste zlobe valjda, drugu etnicku skupinu ne praveci razliku izmedju 'finih' i onih koji to nisu. onda usled identifikacije sa svojom etnickom grupom te 'protuve' napadnute etnicke grupe odgovore totalnom osvetom po svim primercima napadacke etnicke skupine bez obzira na njihovu percipiranu 'finocu' ili nedostatak iste. dok si rekao keks-dekss 'fini' ljudi iz jedne i druge etnicke skupine su uvuceni u vrtlog nasilja u kojem nemaju drugog izbora nego da se oslone da urodjenu sklonost svojih 'protuva' ka praktikovanju brutalnog nasilja. sledi sleganje ramenima i jedno vonegatovsko 'tako mu to dodje'.ja sam ga jednom prilikom upitao a zasto se fini pripadnici jedne etnicke grupe ne bi uortacili sa finim pripadnicima druge etnicke skupine i jednostavno zajednickim snagama savladali, u maniru svako svoga subasu, protuve. nije znao da mi odgovori na to pitanje. Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...