Jump to content
IGNORED

11.7.


SleeperSleep

Recommended Posts

To svakako pomaže ali ne rešava osnovno. Sve će vas to odvući u dnevnu politiku i zagubiće se osnovno. Primarne žrtve nisu ni preživeli, nisu čak ni majke već - ubijeni. Odnos prema njima i njihovoj sudbini je ključan i tu treba izgraditi nešto čvrsto i trajno.
No, u stvarnosti se dešava upravo obrnuto, koriste se skoro isključivo u korist dnevne politike. Do potpune profanosti.
Link to comment
  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    14

  • dillinger

    13

  • Indy

    10

  • SleeperSleep

    9

Pominjao se zaborav.Selo iz koga je moja porodica u bosni ustase su ocistile 42. Vecinu muskih su pobili, a ostale odveli u jasenovac.Jedna porodica je tipovala, nase komsije, i vodila nocu ustase da ne bi uzbunili selo. Da i pojam sela, tri kuce na jednom brdu, cetri na drugom... I prve komsije na pola kilometra, druge na kilometar, potkozarje.Zavrsio se rat, preziveli su znali sve. Samo je jedna porodica bila sa muskim glavama, a ostale niti jednu nisu imale. Nikad im dlaka sa glave nije falila. Niko im nikada nista nije rekao. Pregrmio i ovaj rat. Svi su zajedno nevolju kusali.

Link to comment
u bosni zaborava nema.
Što se u bukvu ucrta ostaje tu za vjek vjekova.Srebrenica je bio brutalan događaj i ološ koji je to organizovao treba da trune u zatvoru. I u paklu posle do u beskonačnost. Inače ćale mi je bio potpukovnik JNA, potpukovnik VRS, doduše kao inženjer je radio po fabrikama, i znam da nije mogao da veruje šta se desilo. A svi su znali i to dan posle pada.
Link to comment
Što se u bukvu ucrta ostaje tu za vjek vjekova.Srebrenica je bio brutalan događaj i ološ koji je to organizovao treba da trune u zatvoru. I u paklu posle do u beskonačnost. Inače ćale mi je bio potpukovnik JNA, potpukovnik VRS, doduše kao inženjer je radio po fabrikama, i znam da nije mogao da veruje šta se desilo. A svi su znali i to dan posle pada.
Znali su sta? Tad nije jos ni pocela likvidacija.
Link to comment

Znali su da se dešava nešto strašno.Te likvidacije koje ti spominješ su došle kao vrhunac jedne besmislene operacije čišćenja obala Drine od Turaka. Mada vidim upoznat si sa događajima, mogao bi da podeliš te informacije o početku likvidacija.

Link to comment
neka fala, cim sam uvodnu sliku video, sve mi je jasnomil16072a.jpgova slika, dakle, postavljena je sa ciljem da se dokaze da tamo nisu ubijana (sistematski, jedan po jedan vezan covek metkom u potiljak) deca, nego vrlo mladi ljudi, sto je valjda bolje.
Link to comment
mil16072a.jpg
Ovaj tip je davao izjave za stampu ima vec vishe od 10 godina, manje vishe na istu temu kao i danas (pre godinu - dve, koliko god da je star taj film). Malo je tvrdokorno odbijati autisticno da se cuje/procita ono sto on ima da kaze jer covek, izgleda, dosta toga zna iz prve ruke. Mada, opet, ko bi ga znao - mozda je i njega Sloba platio da tako nesto kaze/izjavi.
Link to comment

govno od novinarcica koje nije moglo da se probije cak ni na televiziji novi sad, od milijane baletic, mile stule i ostalih ratnohuskackih djubradi, kojima je cistio cipele. al eto, vratilo se crveno crno, ima nade i za njega.

Link to comment
Ovaj tip je davao izjave za stampu ima vec vishe od 10 godina, manje vishe na istu temu kao i danas (pre godinu - dve, koliko god da je star taj film). Malo je tvrdokorno odbijati autisticno da se cuje/procita ono sto on ima da kaze jer covek, izgleda, dosta toga zna iz prve ruke. Mada, opet, ko bi ga znao - mozda je i njega Sloba platio da tako nesto kaze/izjavi.
neam pojma ko je tip al to sto je dabovic napisao nema veze s njim vec s nacinom na koji je zloupotrebljen. sloba? platio? wtf? :blink:
Link to comment

div junak đeneral je bio samo izmanipulisani izvođač radova, krvava kama u rukama zapada i alije izetbegovića. prevarih se papročitah komentare ispod sramotnog teksta. pominjanja srebrenice bi zaista trebalo zakonom regulisati.

Link to comment
Čak više nije ni gadno, već se pretvara u otužno koprcanje u pokušaju da se sa sebe skine što je moguće više odgovornosti."Jeste, ubijani su tinejdžeri, ali nisu deca!""Jeste, ubijeno je 3000/4000/5000 ljudi, ali nije 7000!""Jeste, ubijeni su toliki ljudi, ali nismo krivi mi, nego oni koji su nam dali da ih pobijemo!"To je kao priča da je Milošević zapravo bio "američki čovek". A kad onda skreneš pažnju na to koliku je podršku on imao u Srbiji, kažu ti "Jeste, Amerikanci znaju kakvi smo, zato su ga i postavili". :mellow: Nikakva logika ne pomaže, to je prosto izgrađeni mehanizam u kome na kraju mi ispadamo žrtve, bez obzira na predmet rasprave. I u ovom tekstu se zaključuje da je Srebrenica "tragedija i srpskog naroda". Kao kad se Luna Lu pobunila protiv filma Anđeline Džoli o bošnjačkim žrtvama "jer otvara naše stare rane".
Link to comment
Čak više nije ni gadno, već se pretvara u otužno koprcanje u pokušaju da se sa sebe skine što je moguće više odgovornosti."Jeste, ubijani su tinejdžeri, ali nisu deca!"
Da, čuveno naklapanje kako ne može biti genocid ako selektivno ubijaš pripadnike 1 naroda.
"Jeste, ubijeno je 3000/4000/5000 ljudi, ali nije 7000!"
Da, čuveno naklapanje kako je "i jedna žrtva previše jer zločin je zločin", kao da se radi o ubistvu na drumu pod dejstvom alkohola.
"Jeste, ubijeni su toliki ljudi, ali nismo krivi mi, nego oni koji su nam dali da ih pobijemo!"
Da, ovo je već za šamar. Da je to zaista zločin taj isti svet koji se poziva na demokratiju i ljudska prava bi to sprečio, ne bi dozvolio da se dogodi da ti ljudi budu pobijeni (pasiv, eto, dogodilo se da budu pobijeni).
Nikakva logika ne pomaže, to je prosto izgrađeni mehanizam u kome na kraju mi ispadamo žrtve, bez obzira na predmet rasprave. I u ovom tekstu se zaključuje da je Srebrenica "tragedija i srpskog naroda". Kao kad se Luna Lu pobunila protiv filma Anđeline Džoli o bošnjačkim žrtvama "jer otvara naše stare rane".
Odlično rečeno.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...