Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Ne znam to, ali pajz sad ovo: uzmeš šaku-dvije kvalitetnog semenja (pinjole, suncokret, nekolicina ss badema i pistaća) i iztiganjišeš na suvo dok ne zamiriše. Izbaciš van, rneš susamovo ulje i neki lep curry paste, kad zacvrči dodaš prethodno skuhan pirinač (toplo preporučujem mix wild, brown i basmatija) i vrneš ono zrnevlje u to. Minut dva da cvrči zajedno i onda krkaš kano car. Ide uz sve, sigurno i uz taj kravlji jezik.

Link to comment
pomagajte, neko je ovde postovao neki recopis za juneci jezik cini mi se, a ne uspevam da pronadjem :(
možda ja?utvari znam da sam ja, ali ne mogu da nađem link.evo ti najbitniješolja solipola šolje šećera2 lista lovora3 - 4 karanfilićabiber u zrnucrni lukacbeli lukac4 litra vodeso, voda, šećer, rastopiš, da prokuva, skidaš s vatre i hladiš potpuno.u plastičnu posudu staviš jezik, preliješ salamurom, dodaš začine i na krupno isečene lukove. možeš da menjaš začine ako voliš.ja ovo po jednom drugom uputstvu (koje ne mogu da nađem), modifikovao od inspiracijetako da ćuti bar tri dana, ja ga držao petstaviš vodu u šerpu, posoliš, dodaš nove začine ako želiš, kad provri, ubaciš jezik i kuvaš dok nož ne prolazi lako (jedno sat minimum)izvadiš, i dok je topao oguliš mu onu belu koru. lepo oblikuješ: odsečeš zadnji deo i viškove i pojedeš ih vruće na licu mesta, da niko ne vidi. sa senfom i belim lebom najbolje. onaj preostali lepo oblikovani deo staviš da se potpuno ohladi, pa režeš na šnite od pola santimetra.ne mogu ni sosa da se setim, ali sam poslužao gazzu i narendao svež ren na njega - potpuni zakon. pravio sam i honey mustard od senfa sa celim zrnima. i još nešto, setiću se... Edited by banatjanin
Link to comment

fala banatjanine, daje mi vise ideja, samo me buni sto je ovaj moj prodimljen.to ovi nemci nesto muljaju tek da zamirise, ipak se mora i kuvati i cistiti, tj. guliti, a i ne moze dugo da stoji. drugim recima, jebalo ih takvo dimljenje :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...