Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

21 minutes ago, aram said:

baš danas mislim na tebe - sušeni smrčak kod mene u supermarketu 600€ kilo... :cry:

 

 

ne bih znala,ja jedem samo sveze gljive koje sama uberem :D

a ove godine smo se rasturili od smrcka,lisicarki i vrganja :P a bilo bi i za susenje da sam bila alava pa bas cesljala sumu nego ja brala samo sta nadjem usput ..

sada nema nijedna jedina gljiva u sumi a nadam se da ce jesenja berba biti bar slicno bogata kao prolecna :P

Link to comment
Nikad pravio al znam da ce mi se dopasti.  To ti je bolje od karbonare?

 

zavisi shta zelish da postignesh. karbonara je za kasi tuzan, sira i bibera za kad si srecan. 

ali je skandalozno dobro koliko je jednostavno.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment

Ja se sad navukla na tikvice/slaninica/limun. Slican pocetak pa me asociralo ... malo mulja u dublji tiganj pa na to seckane dve snite slanine da bude dobro ispecena, pa jedan onaj nevelik zeleni cukin iseckan na sitne kockice sa korom zajedno. baciti tikvice na slaninu i zaciniti sa dva cena belog luka, so biber i malo tucane paprike i koricu od jednog limuna, gotovo je kad tikvice budu onako staklaste ali jos uvek za pod zub, par kasika vode od kuvanja spageta i pola iscedjenog limuna (to koliko ko voli kiselo), spagete baciti unutra i jos kratko drzati na vatri i mesati da se sve sjedini. Parmezan onako bogato odgore. Na ove vrucine to mi je bio rucak prilicno cesto ovih dana. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...