Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Pa kaze saran (iz ecke),unutra kajmak domaci sa Gledica,slanina domaca,beli luk domaci,rizling domaci,umesto ulja koriscena svinjska mast,opet domaca.I opet sve se odigrava na selu dok se pece paprika da se iskoristi rerna od smederevca.

 

2qk5axh.jpg

Link to comment

ja napravila bogovski rucak :-) corbicu sa blitvom i pirincem, kuvane mlade cvekle sa blukom, muljem, persunom, zatim nesto kao parmidjana ali nije, nisam stavila parmezan vec sam od sireva turila dimnjeni koziji, kackavalj koziji i onaj ovidur koziji tvrdi sto lici na parmezan :-) . salata tarator sa kozijim kiselim mlekom i jogurtom. za kraj,  ladna lubenica, neka sorta ''mini'' iz maxija, ne zuta, ne bezsemena nego bas ta mini lubenica. prethodna bila spektakularna, nadam se da ce ova biti barem slicna!

 

uzgled, u trebinju smo ove godine pazarili koziji sir u ulju, u tegli spakovan, kostao 10 KM i nemam reci da opisem kakvo je to savrsenstvo od sira bilo :-( ... bruka koliko im je pijaca savrsena, a jeftina! 

Link to comment

Napravi sama koziji sir u mulju,nije komplikovano, kupi na pijaci koziji sir (ili gde vec nabavljas) Iseces ga na kockice dovoljne za zalogaj, uzmes cistu teglu i krenes da redjas red sira red zacina (ja najvise volim ruzmarin, svezu ljutu papricicu, bobice kleke i masline) a mozes da kombinjjes do besvesti sa zacinima i provereno u frizideru mozeda stoji mesec—dva.

Edited by SDSG
Link to comment

hvala, bas sam i planirala tako nesto da uradim, jedino sto ovi nasi panonski kozji sirevi ipak nisu tako jaki i aromaticni kao mediteranski... ovaj sto sam jela je bio kao neki kackavalj, pa kad je odstajao u ulju dobio je neku kremastu strukturu... mnogo dobro! a ovde ne nailazim na sireve koji bi tome posluzili, ili su mladi ili su kao feta, nema tih koji su odstajali, koji lice na kackavalj. ne znam, mozda jedino onaj pirotski kackavalj da probam da stavim u malu teglicu, pa ako uspe da patentiram recept sa njim :-)

Link to comment

Nije ostalo ni za keru sto bi rekle lale. :) Nas troje i nismo bas siti,sledeci put minimum 3kg ovaj je tavno 2 kg.Al zato vec 4 put punim balon (L) vinom.

 

5l8n6p.jpg

Edited by SDSG
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...