Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

Na vece kolicine nemoguca misija (bure),ako hoces tursiju u teglama onda moze bez konzervansa.Klasika sirce,so,secer (mozes i ostake zacine po ukusu).Sipas univerzalnu meru za sirce cuvenu "soljicu",kasiku soli i secera i nalijes vodom.Zatvoris i pasterizujes na laganoj vatri (u neku veliku serpu poredjas tegle nalijes vodom i tako zagtevas do nekih ~70 stepeni,izvadis okrenes pokopcem na dole umotas u neko staro cebe i ostavis da se hladi ili ih odma redjas na policu negde gde nema velike variacije teperature.

 

I to ti je to.

Link to comment

Na vece kolicine nemoguca misija (bure),ako hoces tursiju u teglama onda moze bez konzervansa.Klasika sirce,so,secer (mozes i ostake zacine po ukusu).Sipas univerzalnu meru za sirce cuvenu "soljicu",kasiku soli i secera i nalijes vodom.Zatvoris i pasterizujes na laganoj vatri (u neku veliku serpu poredjas tegle nalijes vodom i tako zagtevas do nekih ~70 stepeni,izvadis okrenes pokopcem na dole umotas u neko staro cebe i ostavis da se hladi ili ih odma redjas na policu negde gde nema velike variacije teperature.

 

I to ti je to.

kako,kako?! imam burence od cc 5l , malo bas, mislila sam da napunim sargarepom i karfiolom, prelijem ladnom prokuvanom vodom i sircetom (ne znam meru pola sirce-pola voda?) posolim, zatvorim i cekam

 

ovaj recept mi se ucinio ok

https://www.coolinarika.com/recept/sve-po-2-tursija/

Link to comment

Ovo ce da bude ok dok ne otvoris.Ili konzervans ili pasterizacija.

 

 

Postupak kao sto rekoh sirce,secer,so.Uzmes neku soljicu za kafu i u nju sipas sirce,predhodno preko povrca u tegli sipas so i secer,prelijes sircetom i nalijes hladnom vodom.Dobro zatvoris teglu i ides dok ne potrosis povrce.Onda uzmes tegle i veliku serpu poredjas tegle u serpu i napunis serpu vodom i stavis je na tihu vatru,najbolje sporet na drva i onda to pasterizujes do ~70 stepeni.Izvadis tegle i obmotas ih nekim cebetom i to tako stoji nekih 20-ak sati da se prirodno ohladi i onda ih redjas tamo hde inace cuvas zimnicu.

 

Sve ostalo je diskutabilno i dobro do prvog otvaranja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...