Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 minute ago, harper said:

 

That makes two of us. Ja sam vec neko vreme presao u karlinovsku pozu da sedim na svom sedistu u prvim redovima i posmatram taj cirkus kao nesto sto se meni ne desava vec je najobicnija predstava iz koje mogu da izadjem kad mi dosadi. Borba za "dusu Srbije" je izgubljena, ono sto nam ostaje je da se izborimo za sopstvenu dusu i to je to. Ja ne znam gde tacno ljudi zamisljaju da zive pa ih pogadjaju nekakve litije po Beogradu. Vec godinama je savrseno jasno da je citav svet otisao u kurac a Srbija, kao sto to uvek radi, se ponela kao radikalna avangarda u tom sunovratu. Korona i ovaj rat u Ukrajini su upecatljivi primeri potpunog volontarizma na najvisim nivoima odlucivanja koji samo mozes da gledas u soku i pitas se kada i kako smo, zaboga, postali ovo sto jesmo. Povuci se u sebe i svoje najblize okruzenje i ponasati se kao hronicar je najbolje sto pametna osoba moze da uradi za sebe u ovim vremenima, svaki emocionalni angazman moze samo da odvede u frustraciju.

sve stoji sem one na drugom topicu pomenute nade - koliko je realno da ćemo za našega vakta dočekati nešto iole normalno, odnosno koliko na skali "totalno potonuće - ničim izazvani optimizam" odvrnuti taj potenciometar nade. Znam da je to intimno pitanje koje zavisi i od sklopa svake pojedine ličnosti, ali sam ti reče da je bez toga zajebano živjeti, što je nešto što ću (i) ja potpisati. 

Link to comment

Bilchik
„U načelu, nikada nije dobro videti nazadovanje kada je reč o zaštiti osnovnih sloboda i ljudskih prava. Srbija je imala dobre rezultate na tom planu, Beograd je poznat kao živ i otvoren grad..." :D


Haha bro, na kojim ste vi evroparlamentarci drogama, otvoren je ako hoces da nabavis futrolu za modularni sintisajzer, jedes basmati pirinac sa avganistanskim tikvicima uz hula hula sos iz Istocnog Timora, i uzivas u fantasticnim mali Berlin bukinzima i antiglobalistickim mozgovima iscedjenim iz bubuljice Malogurskog. :grozan:

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

sve stoji sem one na drugom topicu pomenute nade - koliko je realno da ćemo za našega vakta dočekati nešto iole normalno, odnosno koliko na skali "totalno potonuće - ničim izazvani optimizam" odvrnuti taj potenciometar nade. Znam da je to intimno pitanje koje zavisi i od sklopa svake pojedine ličnosti, ali sam ti reče da je bez toga zajebano živjeti, što je nešto što ću (i) ja potpisati. 

 

Koncipiraj nadu u kontekstu licnih dostignuca i to je to. To sto je svet losije mesto ne znaci da mi ne mozemo da se trudimo da budemo bolji. To nisu nuzno komplementarni pravci.

  • +1 2
Link to comment
Just now, harper said:

 

Koncipiraj nadu u kontekstu licnih dostignuca i to je to. To sto je svet losije mesto ne znaci da mi ne mozemo da se trudimo da budemo bolji. To nisu nuzno komplementarni pravci.

pa hajd da kažem da sam se nakon ličnog iskustva sa koronom krenuo prešaltavati (ne mogu garantovati da sam to uspješno i do kraja izveo, otud sam stavio ovaj nesvršeni oblik glagola) na tako nešto, ako ništa drugo makar donekle ublažava stanje i stres.  

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
Quote

U nedelju u zgradi Vlade održan je tajni sastanak predsednice Vlade Ane Brnabić sa poslanicama Evropskog parlamenta Violom fon Kramon i Teri Rajndke, a sastanku je prisustvovao i jedan od organizatora Europrajda Goran Miletić.

Kako saznaje European Western Balkans, poslanice Evropskog parlamenta stigle su u Beograd gde su prenele poruku da će veliki broj evroparlamentaraca ipak doći u Beograd između 12. i 18. septembra, iako je Vlada Srbije najavila da će otkazati održavanje Europrajda.

Brnabić je govorila o teškoj situaciji sa Kosovom, periodima nestabilnosti što su i bili bar zvanično razlozi zašto je tokom vikenda doneta odluka da se prajd odloži ili otkaže. Iako je sastanak sa organizatorima Evroprajda najavljivan za naredne dane, odigrao samo dan nakon što je predsednik Aleksandar Vučić najavio da će Evroprajd da bude otkazan.

Nakon Vučićeve najave u subotu, usledile su oštre reakcije. Još u subotu poslanica Evropskog parlamenta Teri Rajnke poslala je poruku da će evroparlamentarci doći u septmebru u Beograd i pružila snažnu podršku organizatorima događaja.

Izvestilac za Srbiju u Evropskom parlamentu (EP) Vladimir Bilčik rekao je da se nada da ćemo u narednim danima i nedeljama imati mnogo jasniju sliku i da će Evroprajd u Beogradu ipak moći da se organizuje i održi. Dodaje da je to nešto na šta se obavezala i premijerka, a sada mandatarka za sastav nove Vlade Ana Brnabić.

„U načelu, nikada nije dobro videti nazadovanje kada je reč o zaštiti osnovnih sloboda i ljudskih prava. Srbija je imala dobre rezultate na tom planu, Beograd je poznat kao živ i otvoren grad i ovaj događaj je nešto što privlači veliku pažnju, ne samo u Srbiji, već i u Evropi“, rekao je Bilčik za N1. 

Podsećamo, portparolka Evropske komisije u pisanoj izjavi za European Western Balkans Evropska komisija pomno će pratiti pitanje povezano sa otkazivanjem Europrajda u Beogradu, dodajući da se EU nada da će biti pronađen način za njegovo mirno i bezbedno održavanje.

https://europeanwesternbalkans.rs/tajni-sastanak-u-vladi-brnabic-sa-poslanicama-evropskog-parlamenta-i-organizatorima-europrajda/

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, vememah said:

 

Bas bih onako zlurado voleo da ovi parlamentarci dodju i stave se na celo parade a da Vucic posalje onoliko policije koliko moze i proguta brojeve telefona navijackih vodja. Znam da bi nam se obilo o glavu ali bilo bi bas komicno gledati evroparlamentarce kako jezde ulicama Beograda sa gomilom manijaka za ledjima.:D

  • +1 2
Link to comment

Mene muka hvata od ovog kvazi verskog ludila ali do povraćanja.

Odrasla sam uz iskreno religioznu baku koju je bez problema pričešćivao katolički sveštenik jer se u tom momentu zatekla kod sina u zgb i u blizini katoličke crkve.

Ovaj sada cirkus, počev od estradnih krštenja i venčanja nije vera nego nevera, šta kod ko o veri mislio. Ako ništa, uvreda je za iskrene vernike kojih verovatno još negde ima.

 

 

 

 

Edited by dùda
  • +1 6
Link to comment

pa meni to zabavno, ta šizofrenija, licemjerstvo i plitko estradno paradiranje sopstvene religioznosti. 

 

meni je odvratno to što se kuka i motika evropska digla oko ovog pitanja, a kad se sumnja da je režim ubio svog političkog protivnika ili kad se gaze radnička prava (robovanje) ili se svi davimo u Beogradu od vazduha i slično, stižu nekakva unjkava saopštenja, jer Vučić radi što treba po nekim drugim pitanjima. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, vememah said:

 

Dakle, bice da su oni mantijasi juce ipak nanjusili, kako je neko vec rekao, o cemu je rec.

 

Nije ovde rec o Europrajdu, nego, da se izrazim Morganinim recima, zapisavanju teritorije.

 

Protest juce je anti-EU, pro-ruski protest,  prajd je tu kulisa.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Budja said:

 

Dakle, bice da su oni mantijasi juce ipak nanjusili, kako je neko vec rekao, o cemu je rec.

 

Nije ovde rec o Europrajdu, nego, da se izrazim Morganinim recima, zapisavanju teritorije.

 

Protest juce je anti-EU, pro-ruski protest,  prajd je tu kulisa.

 

pa otme se to i ovima iz litija, priznaju to i sami sporadično. prajd je dobar motivator, ovako na keca, jer je artikulisan, dobar kao crvena marama. 

Link to comment
44 minutes ago, James Marshall said:

pa meni to zabavno, ta šizofrenija, licemjerstvo i plitko estradno paradiranje sopstvene religioznosti. 

 

meni je odvratno to što se kuka i motika evropska digla oko ovog pitanja, a kad se sumnja da je režim ubio svog političkog protivnika ili kad se gaze radnička prava (robovanje) ili se svi davimo u Beogradu od vazduha i slično, stižu nekakva unjkava saopštenja, jer Vučić radi što treba po nekim drugim pitanjima. 

 

Evropa + Srbija nowadays. Posle kazu Rados Bajic nema pojma.:dry:

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...