Jump to content
IGNORED

Beograd Prajd


Аврам Гојић

Da li će vlast dozvoliti održavanje Prajda?  

169 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

I ja jutros rano prodivanih sa 1 ucesnikom. Nabacacu teze sto sam zapamtio:

ako imaju 3 ucrsnika, on je cetvrti

100k ljudi, istina se ne moze zaustaviti

das im prst, hoce ruku

da drze predavanja u skolama

ovo je odsudna bitka za spas

hor beckih decska peva, dolazimo po vasu decu

nemamo dobrog coveka na celu drzave

rusi podrzali, sve je rusija, samo kosovo srbija, tu mi cak pojasnio... uzece ceo svet, a nama dati kosovo

nesto sam i zaboravio verovatno :cry:

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Čuo sam trač da se nešto dešava u SPC, i to protivu Porfirija. I da su popovi koji su bili juče u šetnji u stvari pripadnici antipatrijarh struje.

E sad, pošto kupio, poto prodao...

 

bar će mu u CV-u pisati da je radio kao patrijarh :fantom:

  • Haha 3
Link to comment
2 minutes ago, radnik said:

nemamo dobrog coveka na celu drzave


Hehe ajde vala nek dozivim i to da mu se svo ono trovanje o celjadi i ognjistima vrati i ugrize ga za guzicu mlohavu

Link to comment

Kad se pogledaju ovakve desničarske face, odmah je jasno da ništa osim galame neće biti:

 

zna se na koje se "žemske kvalitete" pali ovaj narod, i za čime bi potrčao.

Ovi će imati muku da navuku do kritične mase, skoro nemoguć zadatak za trenutno raspoloženje serBskog proseka.

 

 

Link to comment
16 minutes ago, radnik said:

I ja jutros rano prodivanih sa 1 ucesnikom. Nabacacu teze sto sam zapamtio:

ako imaju 3 ucrsnika, on je cetvrti

100k ljudi, istina se ne moze zaustaviti

das im prst, hoce ruku

da drze predavanja u skolama

ovo je odsudna bitka za spas

hor beckih decska peva, dolazimo po vasu decu

nemamo dobrog coveka na celu drzave

rusi podrzali, sve je rusija, samo kosovo srbija, tu mi cak pojasnio... uzece ceo svet, a nama dati kosovo

nesto sam i zaboravio verovatno :cry:

 

klasicni imbecili od kojih su korona i ukrajina tj rusija, uz vucicev impuls, napravile ono sto je bosko pokusavao od dveri od samog pocetka, a to je desnica za 21. vijek, po uzoru na americku, mada ona tamo nije autohtona nego je takodje nastala ugledanjem ali to je sada nebitno.

i putinu to naravno odgovara koliko i kakvo god ludjenje u srbiji sada. mada nije prioritetan stejkolder u ovome.

 

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

ma višak vremena pa ljudi previše gledaju jućub, popove koji drže besjede i srbin infoe, nešto bi da galame i nešto im ne valja u životu, ali to ne mogu da artikulišu, a i dupe im radi kad se treba udariti na državu i službu, prdiće par vikenda i onda opet po rakiji i bendžosima, a sve za porodične vrijednosti i majku Srbiju

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

FSB ne može da se sastavi u Rusiji i Ukrajini, rekao bih da ima prioritetnijih poslova od bakćenja sa jednom Srbijom.  

 

ne znam zasto ovo stoji ispod mog posta ali sta god

Link to comment
11 minutes ago, morgana said:

 

ne znam zasto ovo stoji ispod mog posta ali sta god

 

Izvini, nisam znao da je zabranjeno pisati ispod tvojih postova. 

  • Haha 1
Link to comment
58 minutes ago, morgana said:

U CG sa ostvarenjem konkretnog cilja nije prestao uticaj crkve na politicki zivot, o tome pricam sinoc i sada. Vucic i DF jebu u zdrav mozak sa klerikalizmom koji se granici sa klerofasizmom, ljudi nasjedaju, druga stranka koja se bori za isto biracko tijelo, Demokrate, to pocinje da radi na isti nacin kao DF, dakle klerikalizmom koji se granici sa klerofasizmom i sve odlazi u materinu. Ne vidim da je izvjesno da ce se u Srbiji desnica oduprijeti tome. Mozda hoce, ali nije izvjesno, a rizik je velik.

Hocu da kazem, Vucicev potpis ovdje je ocigledan ali ti ljudi na ulici nisu roboti nego im se, eto, svidjucka manir.

 

Jesi li stvarno bila toliko naivna da si mislila da će se nakon što isposluje zaštitu svojih nekretnina SPC "sa ulice povući u manastire" i baviti se duhovnošću.

Ako jesi, onda si slabo što pročitala iz istorije. Svaka insititucija koja stekne društveni uticaj uvijek želi da ga dodatno osnaži, a crkva par milenijuma u tome prednjači i ima kvalitetnu institucionalnu memoriju za taj biznis. 

Kao što je otac Gojko Perović, kada im je za litije trebao crnogorski plebs, govorio "nema nama molitve bez njih, niti njima Crne Gore bez nas". Pa kad su oposlili sve što im trebai kad dođe Porfirije u Herceg Novi, Crne Gore i Crnogoraca ni u tragovima. Sad "ima nama molitve bez njih". Više nam ne trebate, noga u prkno, sad sami jašemo. Kao što ne stadoše iza Dritana posle potpisa... "Mali Šiptar nam je završio posao i ajde zdravo". Mada taman su tako zaslužili svi koji se spuštavaše na crkveno uže. 

Usput, iz Europolovih izvještaja sa skinutih transkripta aplikacije SKY, opozicioni mediji danima prenose priču o Škaljarskom klanu koji je nabavljao kalašnjikove za crkvu ako ne budu rezultati izbora kakvi im se sviđaju. Baš hrišćanski. Ne bi to popovi. Oni živi ne bi uzeli oružje, a važi...

 

Da još jednom dodam. Litije u Crnoj Gori su bile demokratizacija i emancipacija, a svako ko se usudio da pomene što sleduje posle litije, bio je Milov bot ili plaćenik od 500 EUR, kao što reče eks premijer Dritan za Čanka. Pa ništa sad, eto sad vama malo demokratizacije i emacipacije. Još da dočekamo denacifikaciju, pa da lijegamo. Kolektivno pod ploču, što bi se u moje krajeve reklo. 

Na kraju kao rusofil o crkvi imam mišljenje negdje na pola puta između mišljenja Petra Velikog i Lava Tolstoja :) Eto izjasnih se. 

 

 

 

Link to comment

gdje sam ja rekla da sam ocekivala da ce se povuci? nisam, i ti znas da nisam, ali ti je moj post bio slagvort da kazes sta ti je zgodno i to u prilicno agresivnom maniru. ne znam otkud ti ideja ali zaobidji me. rekla bih ti si sramotno manipulativan ali to znas i sam i boli te dupe. odjebi.

Edited by morgana
  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment
37 minutes ago, morgana said:

gdje sam ja rekla da sam ocekivala da ce se povuci? nisam, i ti znas da nisam, ali ti je moj post bio slagvort da kazes sta ti je zgodno i to u prilicno agresivnom maniru. ne znam otkud ti ideja ali zaobidji me. rekla bih ti si sramotno manipulativan ali to znas i sam i boli te dupe. odjebi.

 

Nešto se ne sjećam da je iko na forum bio kritičan prema litijama u Crnoj Gori. 

Evo i sad dok se forumaši ovdje sablažnjavaju sa litijama u Beograd i dalje pišu i objašnjavaju kako su bile OK litije u Crnu Goru. 

Kako bješe ona špica Pozorišta u kući:

"Što ja volim pozorište...

I ja, ali ne u svojoj kući"

Prteletjeh malo na litijaški period na topicu Crna Gora. Ne viđeh da je neko tada pominjao klerofašizam. 

A kačene su razne egzotike uključujući i istorijske falsifikate sa IN4S. 

No, svi mi volimo da romansiramo prošlost, tako da nemaš baš mnogo razloga za ljutnju. 

A ol se ljutit radi ovoga, pravo da ti kažem, nisam ti na jade. 

 

Usput, jel ovo malo krenulo zavrtanje ušiju?

 

https://rs.n1info.com/vesti/bilcik-srbija-se-obavezala-na-evroprajd-nadam-se-da-ce-se-odrzati/

Edited by milfisland
Link to comment
4 minutes ago, milfisland said:

Nešto se ne sjećam da je iko na forum bio kritičan prema litijama u Crnoj Gori. 


Ja jesam, ali se ne secam jesam li ovde o tome pisala. Cini mi se da se secam nekih svadji onako maglovito…

Uglavnom slazem se sa Morganom oko delimicnog opravdanja za crnogorske litije jer je crkva direktno umesana kroz plemenitu i nesebicnu borbu za svoju imovinu :rolleyes:

Sto se tice borbe za uticaj koji je “onako usput” kolateralna korist, svakako ne odobravam

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

takođe, to neko luđenje retrogradno-crkveno je aktuelno već godinama, parking manastira Tumane trenutno je otprilike veći od parkinga ispred Sava centra, može najmanje da stane 200 autobusa, par puta godišnje ljudi tamo idu na "presvlačenje moštiju", nisu se ti prepodobni pojavili juče. 

 

Ti ocigledno nisi bio ni u Rimu ni u Medjugorju.:D

 

Crkva ima onoliko uticaja koliko politika zeli da ga ima, sav taj navodni klerikalizam dolazi iz politike.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Ti ocigledno nisi bio ni u Rimu ni u Medjugorju.:D

 

Crkva ima onoliko uticaja koliko politika zeli da ga ima, sav taj navodni klerikalizam dolazi iz politike.

bio sam, ja govorim za ove koji su juče skontali koliko među nama ima ljudi koji se krste pored svake crkve ili metanišu i ljube ruke nekakvim zadriglim monasima antonijima i sličnim, ja to i zbog prirode posla i svakako gledam već odavno, hoću samo da kažem da mene ono juče uopšte nije toliko osupnulo kao većinu. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...