Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

mada sam ga dosta "duboko" izmastao i moram priznati da bi me uhvatio neki svrab posle 5-6 meseci... :dry:

 

Pa tada bi mogao da se baviš manekenstvom iz hobija.

 

Link to comment

sad vec mozemo reci ovo urbanoidsko ludilo sa referenciranjem duska radovica poprima epidemioloske proporcije medj klaberskom populacijom. zamislite samo kolko je ono snazno prisutno, kada 1 raspali MKDSL - covek koga generalno boli kurac™ - biva uvucen u njegovu matricu, odn. na frontline kulturkampfa:

 

Link to comment

sad vec mozemo reci ovo urbanoidsko ludilo sa referenciranjem duska radovica poprima epidemioloske proporcije medj klaberskom populacijom. zamislite samo kolko je ono snazno prisutno, kada 1 raspali MKDSL - covek koga generalno boli kurac™ - biva uvucen u njegovu matricu, odn. na frontline kulturkampfa:

 

On je oduvek razmišljao o sintezi urbanog i ruralnog, naravno u matrici urbanog identiteta. Oduvek je voleo Duboku Ilegalu i takve neke narodno-urbane projekte. Ne bih ga svrstavao u podržavaoce urbankampfa i zaštite urbanosti, blokovsko okruženje i otuđenje čoveka u sivilu betona paradoksalno tera ga da traži inspiraciju u drugačijim sredinama i muzikama. On je sada u back to the roots fazonu, putuje po pankama Srbije i svoju urbanost crpi iz seoske svežine.

 

Link to comment

ma, ne nisi me razumeo - ja ne mislim da je MKDSL branilac grackih vrednosti (niti mislim da moze da bude to ni da oce) - nego mi je njegovo referenciranje duska radovica iz nebuha 1 lakmus koliko taj diskurs 'cuvanja beograda' prisutan i snazan u bg klabingu cim moze da zakaci i nekog tako nehajnog poput MKDSL-a.

Link to comment

A i "diskurs čuvanja Beograda" je možda bio snažan u bg klabingu devedesetih. Sad uglavnom pedeset posto ljudi i nije iz Beograda, tako da teško da može da ima tog diskursa. Što se tiče ljudi koji žive od klabinga diskurs je "daj šta daš" s obzirom na siromaštvo i sve manje ljudi koji izlaze i piju po klubovima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...