Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

uf kakav je ljakse mkdsl

 

secam se kad je bedmjuzik prvi put dovodio nomeansno, i mkdsl bio gost u nekoj emisiji gde su ih najavili. 

i onda je sa izrazom gadjenja i nipodastavanja pitao 'a sta je to'.

 

na stranu sto je sva ta seljacka muzika u stvari turbofolk za krugdvojkase.

Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

Za tvoju info, mkdsl je sa ribom iz duboke unutrasnjosti

kakve to veze ima sa bilo cime ?

 

A i "diskurs čuvanja Beograda" je možda bio snažan u bg klabingu devedesetih. Sad uglavnom pedeset posto ljudi i nije iz Beograda, tako da teško da može da ima tog diskursa. Što se tiče ljudi koji žive od klabinga diskurs je "daj šta daš" s obzirom na siromaštvo i sve manje ljudi koji izlaze i piju po klubovima.

pa jbg kobni, resurgence interesa za duskom se registruje tek od 2013, a ne od 1995. osim toga tesko da smo u gorem siromastvu danas nego 90ih.

 

uf kakav je ljakse mkdsl

 

secam se kad je bedmjuzik prvi put dovodio nomeansno, i mkdsl bio gost u nekoj emisiji gde su ih najavili. 

i onda je sa izrazom gadjenja i nipodastavanja pitao 'a sta je to'.

 

na stranu sto je sva ta seljacka muzika u stvari turbofolk za krugdvojkase.

nemoj tako, dobar je mkdslrarara.

Link to comment

ma, ne nisi me razumeo - ja ne mislim da je MKDSL branilac grackih vrednosti (niti mislim da moze da bude to ni da oce) - nego mi je njegovo referenciranje duska radovica iz nebuha 1 lakmus koliko taj diskurs 'cuvanja beograda' prisutan i snazan u bg klabingu cim moze da zakaci i nekog tako nehajnog poput MKDSL-a.

Čuvanje Beograda stihovima Dobrice Erića, iz zbirke Povetarac, u spotu sa etno motivima?

 

Pogrešno guraš MKDSLa u urbanoide, čovek je prvosrbijanac i patriota. :s_c::ss1:

Dolazi čovek u te godine kada počinje reminiscencija i projekcija prošlosti kao nekog lepšeg mesta. Duško Radović je možda jedna lepa crtica iz mladosti koje se čovek rado seća, pre bih tu tražio vezu.

 

uf kakav je ljakse mkdsl

 

secam se kad je bedmjuzik prvi put dovodio nomeansno, i mkdsl bio gost u nekoj emisiji gde su ih najavili. 

i onda je sa izrazom gadjenja i nipodastavanja pitao 'a sta je to'.

 

na stranu sto je sva ta seljacka muzika u stvari turbofolk za krugdvojkase.

Ja to ne bih pripisao ljaljanstvu kao takvom, više je to nedostatak muzičke erudicije. Ne znam koji DJevi i stvaraoci elektronske muzike u nas poznaju dobro HC punk, strani rok, uopšte tvrđi zvuk™ i u njemu traže inspiraciju za mikseve itd. Sve je to njima Metalika™. Ti ljudi su zatvoreni u vrlo mali getoizirani krug, svaka podvrsta elektronske muzike ima svoj kružok.

Ja bih rekao da je to jedan maniristički krug, oni idu više u neki purizam i često su veći katolici od pape. Ceo život puštaju i prave istu podvrstu muzike i sve ostalo im je nepoznanica.

Edited by Utvara
Link to comment

secam se kad je bedmjuzik prvi put dovodio nomeansno, i mkdsl bio gost u nekoj emisiji gde su ih najavili. 

i onda je sa izrazom gadjenja i nipodastavanja pitao 'a sta je to'.

 

čekaj jesmo ti i ja sad urbani ili smo selje  :fantom:

Link to comment

pa selje vele da smo selje, a urbani da smo urbani. sve u svemu smo carevi :fantom:

 

 

Ja to ne bih pripisao ljaljanstvu kao takvom, više je to nedostatak muzičke erudicije. Ne znam koji DJevi i stvaraoci elektronske muzike u nas poznaju dobro HC punk, strani rok, uopšte tvrđi zvuk™ i u njemu traže inspiraciju za mikseve itd. Sve je to njima Metalika™. Ti ljudi su zatvoreni u vrlo mali getoizirani krug, svaka podvrsta elektronske muzike ima svoj kružok.

Ja bih rekao da je to jedan maniristički krug, oni idu više u neki purizam i često su veći katolici od pape. Ceo život puštaju i prave istu podvrstu muzike i sve ostalo im je nepoznanica.

 

pa da je normalno pitao o cemu se radi, ne bi mi smetalo

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa jbg kobni, resurgence interesa za duskom se registruje tek od 2013, a ne od 1995. osim toga tesko da smo u gorem siromastvu danas nego 90ih.

Samo ovo sa Duškom iz 2013 ima više veze sa devedesetim i pripada pre svega jednom beogradskom rnr diskursu, kao u filmu Geto, pominjano je već ranije na ovom topiku. Pošto poznajem dobro Jomu i znam u kakvom se životnom momentu nalazi, mogu da ti kažem da se ova njena epizoda uglavnom posmatra sa žaljenjem.

Devedesetih je bilo naravno mnogo drugačije - prvi rejvovi i klubovi su bili uglavnom preferencija jednog ipak užeg beogradskog (mada ne sasvim) kruga. Piće je bilo jeftinije, karte (ako su se plaćale) su bile jeftinije i žurki je bilo manje. A ekipa koja je na njih dolazila je imala više para. Sećam se da sam negde krajem 94 prvi put doživeo da dve različite ekipe isto veče prave žurku i da smo svi bili u fazonu "Pa što to rade, kako sad da idemo na obe žurke?" :)Danas imaš jedno deset mesta gde ćeš vikendom slušati razne varijante elektronskog zvuka, a publika ima sve manje i manje para. Novi klinci često piju pivo/vinjak :)pre no što uđu u klub, pošto inače ne mogu da se napiju.

 

 

 

 

Ja to ne bih pripisao ljaljanstvu kao takvom, više je to nedostatak muzičke erudicije. Ne znam koji DJevi i stvaraoci elektronske muzike u nas poznaju dobro HC punk, strani rok, uopšte tvrđi zvuk™ i u njemu traže inspiraciju za mikseve itd. Sve je to njima Metalika™. Ti ljudi su zatvoreni u vrlo mali getoizirani krug, svaka podvrsta elektronske muzike ima svoj kružok.

Ja bih rekao da je to jedan maniristički krug, oni idu više u neki purizam i često su veći katolici od pape. Ceo život puštaju i prave istu podvrstu muzike i sve ostalo im je nepoznanica.

Grešiš, trojka iz kozmika (Gordan, Vlada Janjić i Boža Podunavac) ima veoma široku muzičku podlugu, formiranu na radiju i po raznim često rnr klubovima još od osamdesetih. Da ne pominjem ove danas što puštaju new disco, tipa Disco not Disco (Brka i ekipa) koji puštaju jako širok dijapazon muzike. Ovu mlađu ekipu ne znam, ali sigurno da tu ima ljudi koji znaju više pravaca.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Npr. Tijana T :D U NINu je pricala o nekoj zurci u Tjubu kada je radila zagrevanje za mozda Karl Krega. I napisa mrtva ladna kako je za vreme njenog seta uglavnom bila ekipa iz unutrasnjosti. U fazonu vidi se da su dosli ranije i da im tu nije mesto. Imam negde clanak.

Ne znam jel po merila DA ovo moze da se podvede pod kulturrasizam.

Mkdsl i drugi talas Bg klabinga je nesto i zahvatio od sirine muzike, ovo za Nouminsnou je vise kao decacka radoznalost, koji su ovi, tata, neki hipici.

Al ovi sto su dosli posle njih, didzejevi koji su sada popularni mislim da su usko zatvoreni u zanrove

Link to comment

Npr. Tijana T :D U NINu je pricala o nekoj zurci u Tjubu kada je radila zagrevanje za mozda Karl Krega. I napisa mrtva ladna kako je za vreme njenog seta uglavnom bila ekipa iz unutrasnjosti. U fazonu vidi se da su dosli ranije i da im tu nije mesto. Imam negde clanak.

Ne znam jel po merila DA ovo moze da se podvede pod kulturrasizam.

Mkdsl i drugi talas Bg klabinga je nesto i zahvatio od sirine muzike, ovo za Nouminsnou je vise kao decacka radoznalost, koji su ovi, tata, neki hipici.

Al ovi sto su dosli posle njih, didzejevi koji su sada popularni mislim da su usko zatvoreni u zanrove

#1 ajd postuj ako ti nije teško. Mislim da će doprineti malo proučavanju urbanoidnosti.

 

#2 E, pre će biti to... Omladina je definitivno bahatija, drčna i zna manje, a to neznanje vodi u druge grehe, nepoštovanje, snishodljivost i prezir. Kali yuga.

Grešiš, trojka iz kozmika (Gordan, Vlada Janjić i Boža Podunavac) ima veoma široku muzičku podlugu, formiranu na radiju i po raznim često rnr klubovima još od osamdesetih. Da ne pominjem ove danas što puštaju new disco, tipa Disco not Disco (Brka i ekipa) koji puštaju jako širok dijapazon muzike. Ovu mlađu ekipu ne znam, ali sigurno da tu ima ljudi koji znaju više pravaca.

Nemam blage veze o kome pričaš, kakav Boža Podunavac, 80te, disko? Sad sam pustio nešto sa jutuba, auh ja nisam u materiji, above my league. To je neka mnogo starija i muzički kulturnija ekipa.

Link to comment

Npr. Tijana T :D U NINu je pricala o nekoj zurci u Tjubu kada je radila zagrevanje za mozda Karl Krega. I napisa mrtva ladna kako je za vreme njenog seta uglavnom bila ekipa iz unutrasnjosti. U fazonu vidi se da su dosli ranije i da im tu nije mesto. Imam negde clanak.

Ne znam jel po merila DA ovo moze da se podvede pod kulturrasizam.

Mkdsl i drugi talas Bg klabinga je nesto i zahvatio od sirine muzike, ovo za Nouminsnou je vise kao decacka radoznalost, koji su ovi, tata, neki hipici.

Al ovi sto su dosli posle njih, didzejevi koji su sada popularni mislim da su usko zatvoreni u zanrove

Hahaha, jako ovo za Tijanu. Mislim da bi Tjub odavno prs'o finansijski kad ne bi tamo dolazila ekipa iz unutrašnjosti. Tjub je otprilike takvo mesto da nije bitno da li radi Dj Puki ili Carl Craig. Tu sam doživeo šok za vreme nastupa Iana Pooleya kada sam shvatio da publika generalno ni ne sluša šta se pušta i postoji praktično u paralelnoj realnosti u odnosu na dj-a.

Mkdsl odavno pušta Čolu i takve stvari u Plastiku gde je rezident. Plastik je već nekih šest sedam godina mesto "opšteg tipa" koje ni nema preterano veze sa house i tehno kulturom, a i ne znam šta je bilo posle smrti vlasnika.

 

Nemam blage veze o kome pričaš, kakav Boža Podunavac, 80te, disko? Sad sam pustio nešto sa jutuba, auh ja nisam u materiji, above my league. To je neka mnogo starija i muzički kulturnija ekipa.

Vidi na primer šta pušta Disco Not Disco ekipa u svom setu za Boiler Room na nedavnom Mad festivalu.

 

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...