Jump to content
IGNORED

Pojam "urbano"


jaja_s_paprikama

Recommended Posts

ma da. Ima bukvalno samo jedna problematicna recenica, ostalo je neki nevesto iskazani zal za detinjstvom, bukvalno. 

 

Pa naravno da jeste, ali to nije SAMO, ovde se zapravo i radi o nostalgiji kao zameni za politiku, zar ne? Ja sam tako shvatio i druga Ota. Zlatno doba, trange frange, samo nije zlatno doba nacije, nego grada. I svađanje sa istim onim fantomima sa kojima se svađa i ona ZY - Ceca, Karleuša, one su krive za narušeni dečiji raj.

Link to comment
  • Replies 783
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    49

  • ToniAdams

    46

  • Аврам Гојић

    43

  • Caligula

    38

To je sve vrlo problematično s očuvanjem kontinuiteta građanske kulture u Zg i Bg, kao i sama ta građanska klasa što je po sebi problematična, pa nitko za njom suze nije pustio kad ju je Tito počistio, tj. osim Slowa i Praslina nije nitko, a njeni elitni pripadnici poput Krleže, Supeka, Koče Popovića idr. su je napustili s entuzijazmom. Mir dakle građanskoj klasi zagrebačkoj i beogradskoj bogdajojdušuprosti. 

 

sve se slažem.

 

Urbano je izdajničko! Kaže uvaženi mladi teoretičar.

 

ako si onaj ko mislim, ja za tog ne bih ni znala, ne bih ga ni zamijetila, da nije tebe <_<

Link to comment

reci mi, da li si nosio duboke Puma patike?

ili pak starke zelene (tebe je tesko voleti)

naravno! a starke sam nosio bordo, jer su samo te bile kad sam isao da ih kupim. i onda sam ih ko fol prodao mom ortaku, koji ih je nosio mesec dana a onda su mu ih ukrali na fizickom, tj vratio mi ih je. za pare koje su mu matori dali za starke smo otisli u neku skupu kafanu i ozdrali se ko svinje. eto takva su vremena bila.

Link to comment

naravno! a starke sam nosio bordo, jer su samo te bile kad sam isao da ih kupim. i onda sam ih ko fol prodao mom ortaku, koji ih je nosio mesec dana a onda su mu ih ukrali na fizickom, tj vratio mi ih je. za pare koje su mu matori dali za starke smo otisli u neku skupu kafanu i ozdrali se ko svinje. eto takva su vremena bila.

nema vise starog Beograda :(

Link to comment

Pa naravno da jeste, ali to nije SAMO, ovde se zapravo i radi o nostalgiji kao zameni za politiku, zar ne? Ja sam tako shvatio i druga Ota. Zlatno doba, trange frange, samo nije zlatno doba nacije, nego grada. I svađanje sa istim onim fantomima sa kojima se svađa i ona ZY - Ceca, Karleuša, one su krive za narušeni dečiji raj.

 

irelevantno za raspravu, nema nikakvog pljuvanja po nekim dosljacima. legitimno je mrzeti cecu i karleusu. 

Link to comment

Beograd je u poslednjih 25 godina imao toliku migraciju stanovnistva da se nikako ne moze smatrati normalnom ili prirodnom. Stasale gradske generacije su naprasno otisle i odlaze jednako kao i generacije koje su stigle i stasavaju od strane stanovnistva koje su Beograd naselile silom prilika. 

Grad kao takav nije umeo nit'znao da reaguje na taj demografski sok pa tako imamo silna divlja i polu-divlja naselja koja su na 5 do 10 km od "strogog centra" i citav jedan urbani zivot na nizem rangu.

 

Meni je super simpaticno bili kad je moj dobar drugar, iz Nisa, u nekoj od mojih prvih poseta njemu, govorio o nekim likovima tamo kao o seljacima i dodjosima i kako nisu iz prave staaare™ nislijske porodicu i kako je on sa Palilule a seljaci su u Durlanu a ja se mislim "vidi ga ljakse nislijski, tripuje krug dvojke u Nisu" al to tamo mnogo vise ima smisla jer je migracija mnogo manja i porodice su ostajale i nasledjivale pa stvarno imas i nesto jos od pradede ili cukundede pa se znalo ko je ko i ko je gde™...

Link to comment

I seljačine.

 

pa da, al "seljacina" nije geografski pojam ("seljacina" ne znaci da je neko odnekud, moze da zivi ceo zivot u ulazu preko puta). mislim da vidis u tekstu ono sto ne pise, a ja mislim i da ga nema. Kao i danas kad kazes da je neko ljakse ne znaci da je dosao odnekud nego da je prosto...dziber. Sinonim. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Nisam rekao da piše ovo ili ono, ako pogledaš, videćeš da je moj post odgovor na Otov, na temu demarkacione linije između urbanog i neurbanog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...