Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

tumači se da biciklista ima pravo da vozi unutar metra od desne ivice trake u kojoj je. često je krajnja desna traka namenjena isključivo za desno skretanje, pa nema smisla da biciklisti budu ograničeni samo na desnu ivice kolovoza.prolazila sam pored saobraćajne panduracije milion puta i nikad me nisu ni pogledali
Mislim da je logika tog pravila da biciklista koji usporava saobracaj moze lako da se iskljuci iz saobracaja. A to moze samo ako se krece uz desnu ivicu kolovoza, a ne saobracajne trake.Na ovom primeru iz snimka se vidi da je auto jedva obisao biciklistu koji se kretao skroz uz liniju. Tesko mi je da zamislim da je u konkretnoj situaciji biciklista imao pravo da se krece metar od te linije, jer ga onda niko ne bi mogao obici (jos gore da je isao u krajnjoj levoj saobracajnoj traci). A nisu svi biciklisti profesionalci, koji voze relativno brzo.
Link to comment

biciklistu obilaziš kao što obilaziš bilo koje drugo sporije vozilo na drumu, na primer konjsku zapregu ili one motokultivatore što voze ovi sakupljači sekundarnih sirovina. i biciklisti moraju da skreću levo, a to iz krajnje desne trake ne mogu nikako. isto tako fizički ne mogu da nastave pravo ako su u krajnjoj desnoj traci koja skreće desno.

Link to comment
Mislim da je logika tog pravila da biciklista koji usporava saobracaj moze lako da se iskljuci iz saobracaja. A to moze samo ako se krece uz desnu ivicu kolovoza, a ne saobracajne trake.Na ovom primeru iz snimka se vidi da je auto jedva obisao biciklistu koji se kretao skroz uz liniju. Tesko mi je da zamislim da je u konkretnoj situaciji biciklista imao pravo da se krece metar od te linije, jer ga onda niko ne bi mogao obici (jos gore da je isao u krajnjoj levoj saobracajnoj traci). A nisu svi biciklisti profesionalci, koji voze relativno brzo.
kako bi onda nastavio pravo na semaforu, ako mora da ide uz ivicu?
Link to comment

inače, ovakvih snimaka ima gomila, a nesnimljenih još mnogostruko više. ne znam šta bi se desilo kada bi se odneo snimak na policiju? ima li u našem zakonu propisano odstojanje pri preticanju bicikliste? mislim da u nekim državama ima..evo još jednog

Link to comment

apropo biciklista, zašto uveliko praktikuju vožnju po kolovozu kada metar odatle imaju biciklističku stazu?

Link to comment
apropo biciklista, zašto uveliko praktikuju vožnju po kolovozu kada metar odatle imaju biciklističku stazu?
nema svuda stazetamo gde ima, pešaci više vole da idu po bici stazi nego leba da jedutamo gde ne idu pešaci to je zato što ima previše rupa i kojekakvih izbočina
Link to comment

pa ono, drage su mi moje felne..ako misliš na nbg, probaj da voziš drumski bajs po stazama pa ćeš videti.onaj ko je to projektovao očigledno nije dva puta seo na bajs u životu. staze su nepovezane, pune rupa, idu cik cak po trotoaru, na nekima su parkirana taksi stajališta, sanduci za sladolede i autobuske stanice. i, kao šlag na tortu, bankine su izdignute oko 5cm, dok su na trotoaru skroz glatko spuštene.eto, možda je sad malo jasnije

Edited by funk soul sister
Link to comment

verovatno zato što su na b.s. parkirani automobili ili pešaci, kod loše izvedenih staza na raskrsnicama su značajne visinske razlike između kolovoza i staza pa je vožnja po takvoj stazi kičma-eliminator vežba

Link to comment

ovaj primer sa biciklistom sam imao danas u Oml. brigada, staza prava ko lenjir, nigde živog pešaka a Vinokurov šuri po ulicipa jbt zar nije njemu bezbednije da vozi po toj stazi

Link to comment

Biciklisti su generalno fin svet. Tu i tamo se naleti na retarde koji vole da voze u paru ili popularnoj trojci i tako da čavrljaju zauzimajući pola trake.

Link to comment

ja ne vidim problem s tim što biciklisti zauzimaju pola trake. tu i tamo naravno naleti neki retard koga na obuci nisu naučili da obilazi sporija vozila.

ovaj primer sa biciklistom sam imao danas u Oml. brigada, staza prava ko lenjir, nigde živog pešaka a Vinokurov šuri po ulicipa jbt zar nije njemu bezbednije da vozi po toj stazi
pa upravo smo objasnili da nije, tj barem nije ako je bio na drumašu. Edited by funk soul sister
Link to comment
ja ne vidim problem s tim što biciklisti zauzimaju pola trake. tu i tamo naravno naleti neki retard koga na obuci nisu naučili da obilazi sporija vozila.pa upravo smo objasnili da nije, tj barem nije ako je bio na drumašu.
Ako je ok da troje biciklista voze paralelno, ćaskaju i tako to, onda se izvinjavam i prihvatam da sam retard.
Link to comment

pa ta biciklistička staza je 100% bolja od kolovozne trake kojom idu busevi koja je prepuna kolotraga i rupa, od J. Gagarina pa do crkve nećeš sresti živog pešaka, a ako ga i sretne ima zvonce pa nek zvoni

Link to comment
sve je jedno dal ih je troje ili jedan, obilaziš u svakom slučaju.
Naravno, no mislim da nije ok tako voziti... Ne znam šta zakon kaže, ako išta kaže, ali mi je logika da voze jedan iza drugog.Kao što bi se i pešaci trebali kretati drumom. Ili grešim?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...