Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

7 hours ago, mlatko said:

 

Juče na Sardiniji, švakcarski par u crvendaću (s razlogom) poginuo. Neko kaže indijanci su vozili u plavom

Sta znaci "Indijanci su vozili u plavom"?

 

Btw, reakcija žene koja snima na sudar: "polizes mi dupe"

Link to comment
21 minutes ago, mlatko said:

Indijci su u vozili plavi automobil

Ali koji Indijanci, ne kapiram ništa :/ Mislila sam da je to možda neka kategorija vozača ili slično.

Link to comment

To je kao sto kad sam ja pitao druga koji redovno ide u CG, zasto je Kanjon Morace toliko opasan a on mi kaze: "nije on opasan nego ljudi voze opasno duz njega".

 

Taj "ja znam bolje od drugih" fazon nas ubija, kako u biznisu tako i (bukvalno) u saobracaju. 

  • +1 3
Link to comment

na zlatiborskom putu (i oko njega) letos skoro da nije bilo dana kad neko nije poginuo ili je bio ozbiljno povredjen. ima tu objektivnih uslova, potrebe su daleko prevazisle kapacitete, ali je ponasanje vozaca drasticno pogorsano poslednjih godina, cini mi se.

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

na zlatiborskom putu (i oko njega) letos skoro da nije bilo dana kad neko nije poginuo ili je bio ozbiljno povredjen. ima tu objektivnih uslova, potrebe su daleko prevazisle kapacitete, ali je ponasanje vozaca drasticno pogorsano poslednjih godina, cini mi se.

 

Za Zlatibor, sve bash kao shto si rekla. Kombinacija ekspanzije nekretnina na istim putevima, ali sve bi bilo bolje da dolazi iole razuman svet. Medjutim vozi se chesto sumanuto, jer droga, ludilo, bahatost. Sem toga, chini mi se da ponegde peshachki recimo nisu chak ni nacrtani.

U BGu, zadnji put sam vozila 2006te, i sad od ove godine pomalo opet vozim. Neuporediva je atmosfera i uslovi za voznju  svakom smislu. A mislim da nije bilo ni ovoliko udarnih rupa, ne da je najbitnije, ali eto chak ni to nam ne ide u prilog...

  • +1 2
Link to comment

ooozbiljan polup danas na putu...od Cera preko Krupnja pa nazad preko Loznice i Fruske 7 udesa.. od toga jedan bas ozbiljan a u jednom smo  mogli i mi da ucestvujemo ..srecom nismo zbog moje brze reakcije a mokar i klizav put nije pomogao...

 

 

i vozili smo se novim auto-putem Sabac-Ruma..ono 15min vozis 130km/h i odmah silazis :D 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, ivy said:

ooozbiljan polup danas na putu...od Cera preko Krupnja pa nazad preko Loznice i Fruske 7 udesa.. od toga jedan bas ozbiljan a u jednom smo  mogli i mi da ucestvujemo ..srecom nismo zbog moje brze reakcije a mokar i klizav put nije pomogao...

 

 

i vozili smo se novim auto-putem Sabac-Ruma..ono 15min vozis 130km/h i odmah silazis :D 

Prošao ovu deonicu preko Cera. U jednom momentu mi je u krivini krenuo "preko nosa", ali srećom refleks je odradio svoje i uspeo sam da ga ispravim. Posle do Šapca jako čudan osećaj na volanu i nepoverenje, jer je i na pravcima auto imao čudan kontakt sa asfaltom. Da nisam video par kola u kanalu pored puta, pomislio bih da mi nešto sa kolima nije ok. 

 

Verovatno nije dugo padala kiša i onda je svašta nešto bilo po asfaltu, pa su pojedini delovi bili jako klizavi. 

  • Tužno 2
Link to comment

znaci to je..

 

to gde smo za malo ucestvovali u nesreci je bilo posle Tekerisa,pre podne jos je padala kisa..dobar put,blage krivine i vozila sam 70tak kad odjednom iza krivine beli kombi preprecen preko trake legla sam na kocnicu,tako klizala nekoliko,izmanevrisala u levo i zaustavila se 2 m od kombija...a debili u kombiju su naseli zadnjim delom na brdo..kako su to uspeli ce ostati vecna misterija..ali ni trougla ni nicega a vec su bili napolju i nekoliko auta iz smera uzbrdo je stajalo i gurali su kombi,znaci nije se tek desilo...prvo sam od soka vikala na debile onda sam uzela svoj trougao i sa tom nekom zenom otrcala da usporimo saobracaj ali ocigledno nismo dovoljno daleko stigli kad je naisao prvi auto  njega smo uspeli da usporimo dok vec stize sledeci koji je isao prilicno brzo pa kad smo mu mahali je  kocio ali da izbegne ovog prvog izmevrise i zavrsi u jarku pored puta a pri tom za malo promasio nas dve ...jbmti zivot...ali svi su bili ok...mi smo jos otisli napred postavili trougao,ovi iz komija su se skinuli sa brda a ostavila sam ih da vade ovog iz jarka jer su oni to i izazvali..debili.

 

 

inace od svih tih udesa od kojih vecina vec po mraku samo je jedan bio pravilno obelezen trouglom i ucesnici su imali prsluke...osim tog teskog tu je bilo 30 svetlecih prsluka i jedno 8 rotacija 

  • +1 2
  • Tužno 6
Link to comment
8 minutes ago, ivy said:

dosta je zaheban ovaj stres posle neke tako rizicne situacije..

Ja sam godinu dana nakon slične situacije vozio kao baba, znači 10 ispod ograničenja. Ista situacija sa mokrim kolovozom, tad sam vozio nekog Klia koji je toliko lagan da nas je okrenulo skroz, nisam ni imao dovoljno iskustva kad je auto krenulo da se okreće, zadnji deo izlete ispred prednjeg, a ja legao na kočnicu. To se sve dešavalo u kanjonu Vrbasa, lijevo stijena a desno rijeka, gdje god da kreneš jebao si ježa. Ali sam na vrijeme ukočio i samo ogrebao zadnju desnu stranu o stijenu, znači skroz u drugu traku me je okrenulo a vozio sam cca 53-55 km/h da je bilo više ko zna šta bi se desilo. I stalno sam imao osjećaj da nešto nije ok sa autom pa sam zbog toga bio oprezan. Kad sam izašao i stao na asfalt shvatio sam da nije do auta, bukvalno bob staza, užas jedan. Sad za vikend vraćam se sa porodicom, odličan auto, nove gume 17-ke, 4motion, ali opet taj osjećaj i taj strah od kiše nakon dugog perioda suše. Nije to ni loše, opreza nikad dosta.

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...