Jump to content
IGNORED

U zemlji propagandnog filma


Nikodije

Recommended Posts

Evo, sad u dnevniku RTS-a javljaju o brojnosti publike na premijeri filma.Zeznuli smo Anđelinu, još jedna velika srpska pobeda :s_w:
Ali premijera u 14h! Kako je ovo jedna jadna, ludacka zemlja. Covece, sta mi sve ne bismo uradili da pretumbamo stvarnost i zadovoljimo sebe, jadne i pogubljene.Trebalo je da premijera bude u 3.17am, da upad bude 3000 evra i da svako ko dodje dobije kaktus-dildo u bulju. Sigurno bi Srbija pokazala jos manje interesovanje za film.Zamisljam distributera imbecila koji stavlja film i place pri svakoj prodatoj ulaznici. Nadam se da je superoperater nejasnom slikom i mutnim tonom mucio ljubitelje filma a da Zeleni Zub was nowhere near jer i on zna da ovakav film ne treba niko da vidi.Mrzim Srbiju i sve sto je srpsko. Nejac najvise. I pravoslavne svetinje! Edited by Mp40
Link to comment
  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nikodije

    22

  • Indy

    20

  • kim_philby

    18

  • Eraserhead

    11

Kao da je gledanje takvog filma uopste neophodno da bi se o njemu razglabalo na fenomenoloskom nivou <_< Dajem svoju veliku glavu na tacni ukoliko iko nakon gledanja filma promeni misljenje o istom, i shvati da je bio u krivu zato sto je verbalno bludnicio nad necim sto nije gledao. Sto ne znaci da ga ne treba gledati. Evo ja cu po'itati u kino, samo da se malo slegne prasina, i da ovi drzavotvorni mediji prestanu da prebrojavaju prisutne u sali. Ako bih sad otisao rizikovao bih da mi sutra izadje slika u novinama, a ispod potpis "evo jos jedna budala koja je dosla da gleda ovo antisrpsko sranje".
hocu da mi ovo pise na grobu!
Link to comment
Kao da je gledanje takvog filma uopste neophodno...
Nacin na koji si postavio temu, kao i dobar broj komentara, skoro sigurno su veca propaganda od ovog filma.Slazem se sa Mp40... stvarno ste jadni. Znate vi koji ste.
Link to comment
Nacin na koji si postavio temu, kao i dobar broj komentara, skoro sigurno su veca propaganda od ovog filma.Slazem se sa Mp40... stvarno ste jadni. Znate vi koji ste.
Eto kako vadis iz konteksta ono sto sam napisao, i izvrces. Skolski primer.
Link to comment

Sta sam izvrnuo? Ti si bez gledanja ovaj film proglasio propagandom. Mozda si i u pravu, mada je mozda propaganda i potrebna, a mozda i nesto jace, da nacija izadje iz tog odricateljskog ludila u kome se izgleda dobar deo radosno nalazi. Sad cu i ja da dam komentar na nevidjeni film - ne verujem da je film "ocrneo Srbe" zato sto ne verujem da je ulogu bosanskih Srba u tom ratu uopste moguce prikazati crnjom nego sto je bila.

Link to comment

Ne, ja sam samo ovaj film, za koji se osnovano moze pretpostaviti da je eksploatorski i propagandan u nekim svojim delovima (a ja imam pravo da nagadjam, ipak sam samo obican forumas, nikakav medijski poslenik koji mora objektivno da informise javnost, i da ne propagira histeriju, kako to npr. radi javni servis), hteo da iskoristim da se povede nesto sira rasprava o upotrebi politike i propagande u filmovima. Uopste mi nije bila namera da pokretanjem ovog topika naricem nad cinjenicom da je Andja u filmu ocrnila Srbe (pretpostavljam da ih je ocrnila, nisam gledao film), niti da pozivam ostale da pljuju njen lik i delo kako bismo bili ujedinjeni u stavu. To uostalom mozes da shvatis i ako procitas moj uvodni post, a ne da se stalno hvatas za naslov topika.

Edited by Nikodije
Link to comment
Zasto je otac retard i posebno zasto ona moze "samo ispod toga" i kojom si metodologijom to utvrdio.Kusturicin advokat. <_<
Vama Srbovim se moze objasniti svet samo u srpskim terminima evo ovako on je jedan Damir Dokic izmedju ostalog.
Link to comment
Ali premijera u 14h!
Nisam ni znao za taj detalj. :isuse: Neverovatno je koliko je energije potrošeno na diskreditaciju ovog filma, pobogu, RTS je u dnevniku u udarnom terminu među najvažnije vesti dana stavio to da je filmska kritika na festivalu ocenila film kao loš. Mislim da se prvi put desilo tako nešto. Da ne pominjem da nas je sa naslovnim strana maltene svih štampanih medija svakoga dana neka druga poznata ličnost obaveštavala o svom stavu prema ovom filmu. Ono što je još ova histerija pokazala je koliko su naši ljudi (postali) spremni da bez ikakve rezerve poveruju u sve i svašta. Tužno je koliko je inače poprilično razumnih ljudi, ne preterano opterećenih nacionalizmom zaista verovalo da je scenario za film pisao Vesli Klark (!), da je Anđelina dobila milione (!) dolara da satanizuje Srbe, da je pozivala na ukidanje "genocidne tvorevine" i šta sve ne...Mislim, nije da to nije blo poznato od ranije, ali nekako me svaki put iznenadi.
Link to comment

na premijere ionako ne idu sljakeri i oni koji prate RTS dnevnik. kakav jeftini Spin Borisa nejakog svi nas mrze ali ja vam uprkos svemu donosim nominaciju ups kandiadaturu za EU.

Link to comment
Nisam ni znao za taj detalj. :isuse: Neverovatno je koliko je energije potrošeno na diskreditaciju ovog filma, pobogu, RTS je u dnevniku u udarnom terminu među najvažnije vesti dana stavio to da je filmska kritika na festivalu ocenila film kao loš. Mislim da se prvi put desilo tako nešto. Da ne pominjem da nas je sa naslovnim strana maltene svih štampanih medija svakoga dana neka druga poznata ličnost obaveštavala o svom stavu prema ovom filmu. Ono što je još ova histerija pokazala je koliko su naši ljudi (postali) spremni da bez ikakve rezerve poveruju u sve i svašta. Tužno je koliko je inače poprilično razumnih ljudi, ne preterano opterećenih nacionalizmom zaista verovalo da je scenario za film pisao Vesli Klark (!), da je Anđelina dobila milione (!) dolara da satanizuje Srbe, da je pozivala na ukidanje "genocidne tvorevine" i šta sve ne...Mislim, nije da to nije blo poznato od ranije, ali nekako me svaki put iznenadi.
ne moze se biti inace razuman i verovati da je vesli klark pisao scenario. ne biva.
Link to comment

Scenario je, verovatno, gori nego da ga je pisao Vesli Klark <_< On je ipak terenski radnik, dok ova gospodza zivi medj' baldahinima, i sta ona moze da zna o svetu? angry.gif

Link to comment

inace sto se amaterizma AJ tice jedan moj poznanik je primetio gledajuci onaj skandalozni utisak nedelje da su olja, leka, tika, duda i lale, koji su se svi utrkivali u otkrivanju diletantizma doticne, faken unemployable u holivudu ili bilo gde izvan ovog naseg ludila. holivudski diletant je apsolutni profi za domace sienaste. meni je najsladje bilo kako su tika i duda iscudjavali kako je AJ tako brzo zavrsila snimanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...