Jump to content
IGNORED

Australian Open Finale


Ros

osvajac Australian Open 2012  

54 members have voted

  1. 1. ko ce osvojiti Australian Open 2012?



Recommended Posts

  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • anantaram

    55

  • freakns

    52

  • Lancia

    27

  • bergasa19

    25

Mats Wilander je tačno objasnio Đovaka u najnovijem napisu u New York Timesu.

But some believe Djokovic is in position to think bigger. Mats Wilander, the outspoken former tennis champion, said that Djokovic, if healthy, was in position to make a run at Laver and the true Grand Slam by winning all four majors in the same year.Wilander said one of the few things holding Djokovic back was his tendency to telegraph his physical difficulties to his opponents.“The only reason maybe he doesn’t win a match is because he’s looking for energy and he’s showing all of us that he’s looking for it, and that’s unprofessional,” Wilander said. “The only reason Nadal is in it is because he doesn’t look for it. It’s just there, and when Novak learns how to do that, he’s going to be kicking these guys’ tails for a long time.“He’s just so clean with his strokes. It’s just, ‘O.K., let me accelerate.’ And then boom. Nadal just doesn’t have that. It’s amazing, because Novak is cleaner than Federer. He’s like a Marat Safin who moves. It’s the same sort of power.”
U osnovi tačno i izuzetno pozitivna ocena... tako da, pravda za Matsa.
Link to comment

znači matsa nervira ono što i nas kod djokera, često dozvoljava protivnicima da se vrate u meč umesto da ih dokrajči sa 2:0 odnosno 3:0- pedal to the metal do olimpijade :)

Link to comment
kvalitetan tenis nedostojan finala,novak pokazao nezrelost jer nije zavrsio u 4 seta,blablablablabla
Negde oko 6:00: Da je bio profesionalniji, if he was more like Rafael Nadal, pobedio bi u 4 seta. :lol: Edited by Nesh
Link to comment
Iskreno, i ja sam šutirao TV što on to nije završio u 4. setu... (S druge strane, onaj Rafa je vraćao lopte za koje je potrebno zakriviti prostor-vreme).
Ma naravno, samo da, sto rece Mats, if he was more like Rafael Nadal, zavrsio bi u petom setu. Tuzan.
Link to comment

Mislim da je iz gornjeg NYT citata prilično jasno našta je mislio Mats kad je rekao da bi valjalo da je Đovak više kao Nadal. ;) Mora da ste veliki navijači ako vam ne smeta to što u odsudnim momentima kod Đovaka proradi alergija. Što je doduše veliki napredak u odnosu na drama-queen scene od pre par godina. Ide u dobrom pravcu. Samo da bude malo više kao Nadal. :D

Link to comment
Mislim da je iz gornjeg NYT citata prilično jasno našta je mislio Mats kad je rekao da bi valjalo da je Đovak više kao Nadal. ;) Mora da ste veliki navijači ako vam ne smeta to što u odsudnim momentima kod Đovaka proradi alergija. Što je doduše veliki napredak u odnosu na drama-queen scene od pre par godina. Ide u dobrom pravcu. Samo da bude malo više kao Nadal. :D
Ma jasno je sta je hteo reci, no posto je Nadal u 5. setu imao 4:2 cini mi se 30:15, mozda je mogao reci i da bi Nadal dobio mec "if he (Rafa :D ) was more like Rafael Nadal". ;)
Link to comment

Pa, ima pravo Mats ovaj put. Novak je od 2. do 4. seta prao Nadala kao u prolece prosle godine, da bi ga na kraju od poraza spasio jedan od najgorih udaraca u Rafinoj karijeri. Potrebna je strahovita cvrstina da onako preokrenes mec protiv nekoga ko te je ubo u pojam 6 puta u 6 finala samo par meseci ranije.Nole je na ovom turniru po prvi put dokazao limite svoje izdrzljivosti kakve barem ja nisam mogao da zamislim pre nego sto je Pascal izgovorio "game, set, match", ali Rafa je jos uvek bolji ako posmatramo koncentraciju koju moze da investira u svaki pojedinacni poen. Spanac se sigurno ne bi onako jebao sa Marejom u SF i 5 sati konstantno pravio veresiju od meca.

Edited by anantaram
Link to comment

ne slazem se...ni sa cimPreveliku autonomiju novaku daju oni koji sebe zovu neutralcima. Zanimljivo. Ne radi se tu o glumatanju alergije -wtf?, losoj koncentraciji i neprofesionalizmu koji je novi biser matsa. Sve greska do greske. Novak nije u formi iz 2011. i tempira je za rg i oi. Oscilacije i losa taktika i pored toga je opet uzeo trofej. To je domaci. Da sam nadal, ne bih se radovala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...