Jump to content
IGNORED

Australian Open Finale


Ros

osvajac Australian Open 2012  

54 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

:pera:Nole Nepobedivi :Hail: :Hail: mec za srcku, kao i polufinale <_< ali neverovatno jbt. Toliko propustenih sansi da se Nadal dokusuri ranije, da covek pomisli nema sanse, sad je ispustio pobedu, Nadal se vratio, gotovo je....i onda :ziga: :ziga: :ziga:A Nadal vec sigurno ima trajne psiholoske posledice...ako nije imao zbog svih meceva u 2011., sada ima definitivno...I toliko mi je drago kada dobije Nadala ovako, cak draze nego kada ga samo oduva (to vise volim sa Federorom kada radi :wicked: ), jer i dalje nisam prevazisao traumu gledanja ovakvih meceva pre 2-3 godine kada je po pravilu na kraju pobedjivao Nadal...

Edited by hazard
Link to comment
  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • anantaram

    55

  • freakns

    52

  • Lancia

    27

  • bergasa19

    25

:pera:Nole Nepobedivi :Hail: :Hail: mec za srcku, kao i polufinale <_< ali neverovatno jbt. Toliko propustenih sansi da se Nadal dokusuri ranije, da covek pomisli nema sanse, sad je ispustio pobedu, Nadal se vratio, gotovo je....i onda :ziga: :ziga: :ziga:
Posle onako izgubljenog cetvrtog seta mislio sam da zaista nema nikakve sanse u petom. Meni je i dalje totalna anegdota kako je uopste uspeo da uzme svoja prva dva servisa u petom setu. Nadal je tu najvise izgubio sto je umesto 4-0 bilo 2-2. Novak je bio, ne na konopcima, vec potpuno van ringa u prvih 6 gemova petog seta. Daleko od toga da je Rafa bio nesto specijalno odmoran, ali je svakako bio mnogo mnogo odmorniji u tim trenutcima od Novaka. Ako nista onda zbog adrenalina koji je navalio zbog cetvrtog seta. Nadal je izgleda napravio veliku gresku sto je istrosio mnogo snage za prvih 6 gemova petog seta, a Novak je ocigledno namerno isao na to da ne bude previse fizicki prisutan na terenu u prvih 6 gemova kako bi se odmorio i prikupio dovoljno snage za zavrsnicu, sto mu je i uspelo. Sa samo jednim brejkom za nadala i iole regenerisanim telom je uradio ono sto je radio i cele prosle sezone. Imao je snage za duze relije™ i cekanje greske ili krace lopte Nadala. Edited by 8-walker
Link to comment
Posle onako izgubljenog cetvrtog seta mislio sam da zaista nema nikakve sanse u petom. Meni je i dalje totalna anegdota kako je uopste uspeo da uzme svoja prva dva servisa u petom setu. Nadal je tu najvise izgubio sto je umesto 4-0 bilo 2-2. Novak je bio, ne na konopcima, vec potpuno van ringa u prvih 6 gemova petog seta. Daleko od toga da je Rafa bio nesto specijalno odmoran, ali je svakako bio mnogo mnogo odmorniji u tim trenutcima od Novaka. Ako nista onda zbog adrenalina koji je navalio zbog cetvrtog seta. Nadal je izgleda napravio veliku gresku sto je istrosio mnogo snage za prvih 6 gemova petog seta, a Novak je ocigledno namerno isao na to da ne bude previse fizicki prisutan na terenu u prvih 6 gemova kako bi se odmorio i prikupio dovoljno snage za zavrsnicu, sto mu je i uspelo. Sa samo jednim brejkom za nadala i iole regenerisanim telom je uradio ono sto je radio i cele prosle sezone. Imao je snage za duze relije™ i cekanje greske ili krace lopte Nadala.
Uh, meni je na kraju 4. Nadal delovao grogi. Cak nisam ni brinuo za peti, sve do one Novakove krize pri sredini kada je Rafa otisao na 4:2. Po meni je odlucujuci momenat bio onaj Rafin aut na ziceru, posle kojeg je i neuspesno zatrazio celindz. Mislim da je bilo 4:2 i 30:15. Posle toga je Novak odigrao do kraja u transu.
Link to comment
A Nadal vec sigurno ima trajne psiholoske posledice...ako nije imao zbog svih meceva u 2011., sada ima definitivno...
mislim da Nadal funkcionise malo drugacije... on je video gde je imao sanse u ovom mecu, i sada ce to pokusati da ubaci u svoju igru. na US Openu smo videli slomljenog Nadala. ovde smo videli coveka koji je spreman da se bori pa sta bude... takodje, vratio se na mesto koje tako voli, poziciju underdoga, tako da, cuvajte se svi Rafe na RGa. cenim da ce biti jaci nego ikada :)
Uh, meni je na kraju 4. Nadal delovao grogi. Cak nisam ni brinuo za peti, sve do one Novakove krize pri sredini kada je Rafa otisao na 4:2. Po meni je odlucujuci momenat bio onaj Rafin aut na ziceru, posle kojeg je i neuspesno zatrazio celindz. Mislim da je bilo 4:2 i 30:15. Posle toga je Novak odigrao do kraja u transu.
uuu, nikako bre. pa na kraju cetvrtog se cinilo da je sve gotovo. kao i walkeru, i meni se cinilo da je NJole polumrtav, potpuno iscedjen. prva cetiri gema soketao je lopte okolo, isao na one shot poene, bio prakticno porazen. sve do onog Rafinog passinga na 4-2 koji je otisao u out. mislim da je tu NJole dobio dodatnu injekciju adrenalina, taman dovoljnu da ga izgura jor par gemova. a Rafa se pretvorio u Rafu iz 2006 i 2007. moonball tennis. i na kraju ga je to kostalo, jer se potpuno izgubio u tom trcanju levo desno. ali to je ono sto svako od nas ima u sebi, svoja prirodna igra. NJoletova je prangijanje sa osnovne linije. kada vise nemas snage, a ti zazmuri i opali. Nadalova je grind. ako vise nemas snage da udaris lopticu, a ti trci i samo postavljaj reket. i verujem da je NJole zato i dobio 5. set. he played it to win it, Rafa played it not to lose it.a slika sa dodele treba da udje u teniske udzbenike :Hail: bogovi tenisa...on side note, za 4-6, 0-6 potpuni kolaps na terenu Snajka je dobila istu novcanu nagradu kao i Rafa za 6 sati mucenja. lepa je ta jednakost and shit, ali glupava je uzasno za sport, i sramota i ponizenje za sve ucesnike u muskom delu zreba.
Link to comment
mislim da Nadal funkcionise malo drugacije... on je video gde je imao sanse u ovom mecu, i sada ce to pokusati da ubaci u svoju igru. na US Openu smo videli slomljenog Nadala. ovde smo videli coveka koji je spreman da se bori pa sta bude... takodje, vratio se na mesto koje tako voli, poziciju underdoga, tako da, cuvajte se svi Rafe na RGa. cenim da ce biti jaci nego ikada :)
I pored tih šansi, mogao je lako izgubiti u četiri seta od Noleta koji nije bio na vrhuncu svoje igre (kao npr. što je bio u finalu Vimbldona/USO prošle godine). Ako bude imao lakše/brže mečeve na RG-u, može bez problema da osvoji turnir :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...