Jump to content
IGNORED

Australian Open Finale


Ros

osvajac Australian Open 2012  

54 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Našao sam sjajne RS linkove za kupovinu™ finala, 4GB. Ludački brzo skida, pa ako neko više voli tako od torrenta...
moze, ali ako su komentatori sa engleskog govornog podrucja. nemoj da mi uvaljujes arape ili portugalce.
Link to comment
  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • anantaram

    55

  • freakns

    52

  • Lancia

    27

  • bergasa19

    25

moze, ali ako su komentatori sa engleskog govornog podrucja. nemoj da mi uvaljujes arape ili portugalce.
ESPNov je snimak, komentarišu Chris Fowler i Pat MacEnroe.
Link to comment
mislim da Nadal funkcionise malo drugacije... on je video gde je imao sanse u ovom mecu, i sada ce to pokusati da ubaci u svoju igru. na US Openu smo videli slomljenog Nadala. ovde smo videli coveka koji je spreman da se bori pa sta bude... takodje, vratio se na mesto koje tako voli, poziciju underdoga, tako da, cuvajte se svi Rafe na RGa. cenim da ce biti jaci nego ikada :)
Pa ne znam bas. Prvo, ne znam da li se Nadal na RGu zaista moze smatrati underdogom. Taj je turnir osvojio prosle godine, to je jedini GS koji Djokovic nije uzeo, cak nije stigao do finala, gde je posustao. Ako ovih prvih 5 meseci 2012. budu slicni prvih 5 meseci 2011. (ne govorim o tome da ce Djokovic imati opet 40 i kusur pobedu u nizu, dovoljno je da osvoji vecinu mastersa, sto nije nemoguce) bice pritisak na njemu na RG, ali paradoksalno ne kao na favoritu, jer ce biti prica "ovde se prosle godine sapleo, samo tu, hoce li opet?" pa ce Novak biti taj koji ce morati da se dokazuje, nekakav underdog. S druge strane za Rafu je RG tvrdjava koju brani, jedino sto mu Djokovic nije preoteo, i zbog toga i zbog ovog prethodnog gledace svi na njega kao na favorita na RG.Drugo, Nadal je vec pre ovoga javno priznao da ima psiholoski problem kada igra sa Djokovicem, kao sto je Djokovic ranije priznao posle onog polufinala u Madridu (kada je rekao nesto tipa "igrao sam najbolji tenis koji mogu, a opet sam izgubio" a podtekst je bio "mogu li ja uopste njega da dobijem na sljaci?" - krajem prosle godine je nesto slicno izjavio Nadal, za Djokovica). I sad opet, evo, dosao je, dao sve od sebe i OPET izgubio, i to ne od Djokovica na svom vrhuncu 2011., ne od Djokovica sa prolecnih mastersa i od Djokovica sa Vimbldona vec od Djokovica koji je u dosta goroj formi od svega toga, u formi ispod svakog meca Djokovic-Nadal iz prosle godine. Ako to nije psiholoski udarac za Nadala...ne znam sta jeste. nexus13 je to fino objasnio na prethodnoj strani.
Link to comment

nadal imo jeste pokazao nešto novo u ovom meču, a to novo se dogodilo od onih 0:40 u četvrtom setu koje novak nije prosuo nego ih je nadal, poen po poen spasao fenomenalnom igrom. i pored takve sjajne, agresivne igre, opet bi i taj set (i tu i meč) izgubio, da su novaku na kraju bile sve koze na broju, tj. da je bio u top formi, teško da bi prosuo onih 5:3 i servis u tb.nadal je u dosta jakom i agresivnom ritmu nastavio i peti set, ali posle onog promašenog bekhenda na 4:2 i 30:15, raspršio se njegov plan i opet se povukao na stari način igre. tu ga je i grogirani novak dokusurio. ne znam čemu on može da se nada, kada nije mogao bolje protiv onakvog đokovića.

Link to comment

Odgledao na miru iz trećeg pokušaja...Bilo je potrebno da Novak ispusti 3 vezane brejk lopte, da zatvore krov i da ispusti 5:3 u TB da bismo stigli do epskog, najdužeg, herojskog etcetc finala. Da je realizovao bilo šta od ponuđenog, nakon 3:1 bismo u sitna crevca opisivali još jedno analno silovanje i zajedljivo pljuckali na bivšegtm.Mislim da pravi klasik može biti šljaka u Madridu ili Rimu. Francuska je samo simbol, kruna na odavno golom kralju, a npr.Madrid je mnogo dublja rana za Rafu, koji ga nije uzeo poslednje dve sezone. Ne da ga nije uzeo, nego je bio pošteno posran po faci, a Rafa je karakter koga takvi trenuci bole više od izgubljenih slemova.Marej je problem. Gladan i zdrav, sve češće će stizati do kraja i jednom će prevladati choke. Na svakoj podlozi može da odigra ponešto, po brzini može da parira, a Lendl bi mu mogao dati ostalo...

Link to comment
Odgledao na miru iz trećeg pokušaja...Bilo je potrebno da Novak ispusti 3 vezane brejk lopte, da zatvore krov i da ispusti 5:3 u TB da bismo stigli do epskog, najdužeg, herojskog etcetc finala. Da je realizovao bilo šta od ponuđenog, nakon 3:1 bismo u sitna crevca opisivali još jedno analno silovanje i zajedljivo pljuckali na bivšegtm.Mislim da pravi klasik može biti šljaka u Madridu ili Rimu. Francuska je samo simbol, kruna na odavno golom kralju, a npr.Madrid je mnogo dublja rana za Rafu, koji ga nije uzeo poslednje dve sezone. Ne da ga nije uzeo, nego je bio pošteno posran po faci, a Rafa je karakter koga takvi trenuci bole više od izgubljenih slemova.Marej je problem. Gladan i zdrav, sve češće će stizati do kraja i jednom će prevladati choke. Na svakoj podlozi može da odigra ponešto, po brzini može da parira, a Lendl bi mu mogao dati ostalo...
Dao bi Rafa i Madrid i Rim za pobedu na RG-u..., to mu je poslednji bastion. Sto se Mareja tice, u potpunosti se slazem. Ako savlada demone, i dodje do polufinala RG-a, eto opsteg ludila celo leto. Wimb., OI, US OPEN..., ima samo da prsti. Zreb ce biti faktor samo do polufinala, na dalje se zna, krljanje sa rodbinom u 2 dana, apsolutno nebitno ko ti zapadne.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...