Jump to content
IGNORED

Australian Open Finale


Ros

osvajac Australian Open 2012  

54 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

on side note, za 4-6, 0-6 potpuni kolaps na terenu Snajka je dobila istu novcanu nagradu kao i Rafa za 6 sati mucenja. lepa je ta jednakost and shit, ali glupava je uzasno za sport, i sramota i ponizenje za sve ucesnike u muskom delu zreba.
vrishti ti sat vremena, pa ces videti kako je. seksisto angry.gif
Link to comment
  • Replies 499
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • anantaram

    55

  • freakns

    52

  • Lancia

    27

  • bergasa19

    25

mislim da Nadal funkcionise malo drugacije... on je video gde je imao sanse u ovom mecu, i sada ce to pokusati da ubaci u svoju igru. na US Openu smo videli slomljenog Nadala. ovde smo videli coveka koji je spreman da se bori pa sta bude... takodje, vratio se na mesto koje tako voli, poziciju underdoga, tako da, cuvajte se svi Rafe na RGa. cenim da ce biti jaci nego ikada :)
Znas kako, po mom misljenju je ovo jos 1 nacin na koji je izgubio. Sanse koje je dobijao nisu proizvod njegove drugacije igre, taktike....dodaj po zelji. Nole skoro nije imao losiji procenat realizacije brejk lopti, i to je nesto sto ce jako tesko dobiti na tacni u skorije vreme. S' druge strane, Rafa jeste danas ubacio jos koji procenat mentalne jacine, popularnih 120% sebe, ali mu u krajnjem rezultatu ni to nije pomoglo. Nole je jos od pocetka druge nedelje imao evidentnih problema sa alergijom, pa smo dosli do zakljucka da je njegovih 70-80% dovoljno za ostatak ekipe. To je ono sto mora zabrinuti i Rafu i Endija. Igrali su oni bolje nego lane, ali Nole ocigledno jos uvek nije na tom nivou, a i dalje radi day after photo session. Da je Nole danas bio na 90%, ne bi Rafa video 5-tog seta, vec bi isprangijan sa zuetih 4-5 gemova u 2 poslednja seta komentarisao kako je eto napravio vidan pomak i uzeo uvodni set, u kome je Nole igrao svoj najgori tenis u poslednjih godinu i po. Bolje bi bilo da se on i Endi zapitaju kakav je ovo psiholoski boost u vec full tankovanom samopouzdanju boja 1., kad je upravo saznao da uz glavu i fiziku moze prevazici zdravstvene probleme.Danas smo imali cast da prisustvujemo 1 antologijskom mecu, ne toliko sa tehnicke strane koliko sa strane fizike i mentalne jacine.Bolje tenise smo mozda i videli, ali je ovo bilo nesto sasvim drugacije. Osecam se izuzetno privilegovano.Jos jedna stvar, nemojmo zaboraviti da je Nole u poslednjih 48 sati preko 10 proveo na terenu. To se ranije nije moglo ni zamisliti. Edited by nexus13
Link to comment
mislim da Nadal funkcionise malo drugacije... on je video gde je imao sanse u ovom mecu, i sada ce to pokusati da ubaci u svoju igru. na US Openu smo videli slomljenog Nadala. ovde smo videli coveka koji je spreman da se bori pa sta bude... takodje, vratio se na mesto koje tako voli, poziciju underdoga, tako da, cuvajte se svi Rafe na RGa. cenim da ce biti jaci nego ikada :)uuu, nikako bre. pa na kraju cetvrtog se cinilo da je sve gotovo. kao i walkeru, i meni se cinilo da je NJole polumrtav, potpuno iscedjen. prva cetiri gema soketao je lopte okolo, isao na one shot poene, bio prakticno porazen. sve do onog Rafinog passinga na 4-2 koji je otisao u out. mislim da je tu NJole dobio dodatnu injekciju adrenalina, taman dovoljnu da ga izgura jor par gemova. a Rafa se pretvorio u Rafu iz 2006 i 2007. moonball tennis. i na kraju ga je to kostalo, jer se potpuno izgubio u tom trcanju levo desno. ali to je ono sto svako od nas ima u sebi, svoja prirodna igra. NJoletova je prangijanje sa osnovne linije. kada vise nemas snage, a ti zazmuri i opali. Nadalova je grind. ako vise nemas snage da udaris lopticu, a ti trci i samo postavljaj reket. i verujem da je NJole zato i dobio 5. set. he played it to win it, Rafa played it not to lose it.a slika sa dodele treba da udje u teniske udzbenike :Hail: bogovi tenisa...on side note, za 4-6, 0-6 potpuni kolaps na terenu Snajka je dobila istu novcanu nagradu kao i Rafa za 6 sati mucenja. lepa je ta jednakost and shit, ali glupava je uzasno za sport, i sramota i ponizenje za sve ucesnike u muskom delu zreba.
Pogledaj TB cetvrtog seta. Nadal se raspadao i kada ga je dobio, bukvalno je izgledao kao da je dobio mec. Ne pamtim da sam ga video takvog. Nije to zato sto je bio nespreman, vec zato sto je u tih poslednjih par gemova 4. seta dao u meru sve sa cime raspolaze.
Link to comment
Ja njega ne varim još od onda kada je 1982 ili 83 pobedio Slobodana Živojinovića u polufinalu Vimbldona, iako je Boba vodio sa 5:2 u petom setu. Mada, iskreno, Živojinović je sam kriv za taj poraz.
Mislim da je u pitanju Rolan Garos, ne polufinale nego kolo-dva pre toga, a svakako dosta kasnije od 82. ili 83, jer se u protivnom ja ne bih secao :)
Pravda za Matsa. To je bio Ivan Lendl i bila je 1986.
To je bio Vimbldon, kada je Zivojinovic dobio 2. i 4. set u taj brejku, a u 5. daleko od toga da je vodio 5-2.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...