Jump to content
IGNORED

Blogovanje kapitalizma


Buck Naked

Recommended Posts

e a cekajte....doticni poslodavac sa 3-5 zaposlenih. Ne postoji li, ovaj, neko osiguranje koje on moze da uzme, da placa...koje bi pokrilo njegov trosak u slucaju radnice koja mu ode na porodiljsko? Bilo kod radnika koji ode na bolovanje? Radnika koji dozivi neku nesrecu, tipa polomi nogu?Mislim mogu da placam osiguranje za X stvari pa zar ne mogu i za to?
Mozda.Ali za osiguranje je potrebna neka neizvesnost koja nije pod kontrolom onoga koji se osigurava.Ovako, osiguranje moze da bude podlozno manipulaciji.
Link to comment
  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • Аврам Гојић

    27

  • kim_philby

    25

  • rajka

    23

koliko ja znam, poslodavac ima obavezu da platu zeni isplati tek kad je drzava uplati. dakle, ako drzava kasni, to ide preko grbace zaposlenog. ima i poslodavaca koji isplacuju porodiljama plate kad i ostalima, a onda cekaju da im drzava refundira taj novac - ali to je cisto stvar dobre volje.
Da li drzava refundira platu koju je osoba imala pre trudnickog ili postoji neki isti iznos za sve?
Link to comment
pomaze ti. cim si napisao da je kapital slep.
Pa, starije je to od Marksa, kime! "Nevidljiva ruka tržišta", sećaš se? Ista stvar. Liberalni kapitalisti upravo smatraju pozitivnim to što je kapital slep. Malo previše, rekao bih ja. (BTW. Čitao sam nedavno jako zanimljiv osvrt Čomskog na Adama Smitha, koji je potpuno suprotan Smithovom uobičajenom čitanju od liberalnih ekonomista).
Link to comment
Pa, starije je to od Marksa, kime! "Nevidljiva ruka tržišta", sećaš se? Ista stvar. Liberalni kapitalisti upravo smatraju pozitivnim to što je kapital slep. Malo previše, rekao bih ja. (BTW. Čitao sam nedavno jako zanimljiv osvrt Čomskog na Adama Smitha, koji je potpuno suprotan Smithovom uobičajenom čitanju od liberalnih ekonomista).
pa smit je jadan oklevetan :D. a marks je rikardo + hegel + ruso ali je vise od tog zbira. pogledaj onaj link koji sam postavio sa predavanjima dejvida harvija.liberalni kapitalisti sustinski misle da kapital poput argusa iz grcke mitologije i da ima stotinu ociju. Edited by kim_philby
Link to comment
pogledaj onaj link koji sam postavio sa predavanjima dejvida harvija.
Bukmarkovano... pa ću da gledam u vreme kad forum spava. Inače, jedan od eseja u Hičensovoj poslednjoj (šmrc) knjizi vrlo inspirisano govori o Marksu, o delu života kada je bio (često bez prebijene pare) novinar u Londonu, učio engleski i odmah ga vrlo umešno stavljao u upotrebu. EDIT. Sučim sam se nekako identifikovao, htedoh reći. Edited by Indy
Link to comment
Bukmarkovano... pa ću da gledam u vreme kad forum spava. Inače, jedan od eseja u Hičensovoj poslednjoj (šmrc) knjizi vrlo inspirisano govori o Marksu, o delu života kada je bio (često bez prebijene pare) novinar u Londonu, učio engleski i odmah ga vrlo umešno stavljao u upotrebu.
ako oces da citas marksa citaj gradjanski rat u francuskoj i 18. brimer luja bonaparte. tu se vidi sav taj vrcavi, gotovo zurnalisticki, stil iza kojeg stoji ogromna erudicija.
Link to comment
Da li drzava refundira platu koju je osoba imala pre trudnickog ili postoji neki isti iznos za sve?
Refundira stvarnu platu koja se, posle otkrivanja zloupotreba, dokazuje mesecima unazad overenom dokumentacijom.
Link to comment
kim i indy lepo razgovaraju :) sto kaze Sem u "Gospodaru prstenova", "I sve su mi se zelje ispunile"
ti si ko i ja, srce puno nemira. tako i mene nervira kad se ljudi dzapaju bez potrebe.ali ipak mi je dirljivije ono kad si reko gonzu da oladi sa onim antirevolucionarnim etiketiranjem i da ces ako treba izaci na izbore, ako to znaci da ce on normalno da se ponasa. ja sam za ono samo htela da mu povadim ochi. :D
Link to comment
...kad se ljudi dzapaju bez potrebe.
Nije to ništa bez potrebe, Mau. Znaš ti ono o borbi i jedinstvu suprotnosti?(A i u odnosu na šta je sve viđano po forumu, i nije neko džapanje). Edited by Indy
Link to comment
treba "batina" da je se uveri da rudarska industrija treba da plati adekvatan porez na ekstraprofit i da treba da prekine da finansira crackpots koji promovišu odricanje antropogenih klimatskih promena. Ovo je bolje, ako moram da budem captain obvious. :)
Pa da, Kada je Rad pokusao da sprovede ekstra porez na dobrobit svih gradjana popio je preko noci crveni kartoncic. To pokazuje ko se u stvari u Australiji (i uopste skoro svuda) pita. Klasicna plutokratija koja se samoodrzava konzumerizmom. Ako posmatramo sa strane odnosa moci u drustvima ne vidim nekakvu radikalnu razliku izmedju Australije i Srbije iliti izmedju tih milijardera koji opozivaju premijera i srpskih tajkuna.Mozda su ti Ozi milijarderi malo benevolentniji, ali opet samo onoliko koliko je u njihovom (samoodrzilackom) interesu. Edited by noskich
Link to comment
Ako posmatramo sa strane odnosa moci u drustvima ne vidim nekakvu radikalnu razliku izmedju Australije i Srbije iliti izmedju tih milijardera koji opozivaju premijera i srpskih tajkuna.
Ne pričaj koješta, da budem blag.
Link to comment
Argument?
Nemam argument. Jednako kao što ne bih imao argument kojim bih potkrepio tvrdnju da je izjava "kxckj sfjdkj uirutiert sdfkdskf ljdfg jdd" besmislica. To što pišeš prosto nema veze sa životom.Laku noć.
Link to comment
Nemam argument. Jednako kao što ne bih imao argument kojim bih potkrepio tvrdnju da je izjava "kxckj sfjdkj uirutiert sdfkdskf ljdfg jdd" besmislica. To što pišeš prosto nema veze sa životom.Laku noć.
Krckaj kredit i uzivaj. Dok se moze...
Link to comment
pogledaj onaj link koji sam postavio sa predavanjima dejvida harvija.
Preporučujem i Harvijev A Companion to Marx's Capital.
ako oces da citas marksa citaj gradjanski rat u francuskoj i 18. brimer luja bonaparte.
I Grundrisse.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...