Jump to content
IGNORED

Blogovanje kapitalizma


Buck Naked

Recommended Posts

Ko o cemu ja o ustipcima...Dakle imate sada jedan strajk zaposlenih zbog 6-mesecnog kasnjenja zarada.Evo sta jedan od vlasnika, "kralj privatizacije" u Srbiji, dr. mr. ekonomskih nauka kaze...http://www.youtube.com/watch?v=VcPIM68BpUI&context=C3855978ADOEgsToPDskIiJn31koy8i-qch9B44g3rA onda i jos jedan biznismen svima dobro poznat...http://www.youtube.com/watch?v=jihkKJChuZE&feature=youtu.be

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
  • Replies 253
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • Аврам Гојић

    27

  • kim_philby

    25

  • rajka

    23

naravno da nije isto. jedini problem je sto je veci deo sveta slicniji srbiji nego australiji koja je privilegovana istorijom (deo imperije) & jos kojecim.takodje je problem (a ovo sam mislio napisati na topiku o pokojnom havelu) da je tesko misliti cesku u kontekstu nove evrope a ne setiti se madjarske. to je bilo tako i u vreme masarika (ceski nacionalizam i sudbina malih nacija) & hortija (fasizam male nacije). medjutim da li to znaci da su ta dva isto? naravno da ne. u ceskoj je bilo moguce da komunisticka partija deluje legalno i cak da ulazi u kompromise sa drugim politickim partijama pri tome ostajuci verna svojim principima revolucionarnih promena (sto ne znaci nuzno nasilnih) dok u madjarskoj to nije bilo moguce i vodilo je ka drugim modalutetima borbe.lenjin je, bas kao i engels, nasuprot anarho-sindikalistima, blankistima i drugim revolucionarima insistirao da je komunisticka partija partija kompromisa koji jacaju njene principe. takodje je nakon boljsevicke revolucije napisao da je ta revolucija odgovor na situaciju prvenstveno u carskoj rusiji a ne univerzalni recept borbe. naravno ovo nacelo je zaboravljeno unistavanjem trockista i staljinovim termidorom koji je doveo do logike 'socijalizma u jednoj zemlji' a zatim i do sovjetskog imperijalizma kao posledice.danas je za levicara logicno da podrzi inicijative 'zelenih' u australiji, nepalske maosti koji se bore protiv monarhije & ne-izlazak na izbore u srbiji. sve je stvar lokalne situacije koja pri tome ne ispusta iz vida osnovni cilj: emancipaciju covecanstva od apstrakcije kapitala.

Edited by kim_philby
Link to comment
Objasniću ti ilustracijom šta si ti rekao da je "isto", pošto nekima mora da se crta.Molim te k'o Boga ne smaraj me dalje ako je tebi ovo "isto". Nisam "levičar" najviše zbog ljudi tvog tipa, kojima nijedan pomak nabolje nije dobar ako nije načisto radikalan, da ne kažem revolucionaran.
Pazi ja nisam rekao da je isto =, vec da nema radikalne razlike. Ko se najvise pita i u Srbiji i u Australiji zna se. Niti je Zika niti je Murray iz komsiluka vec su budzovani i multi i mega korporacije koje kroje sudbinu svima i drze sve stranke u shaci. Alternativa bez alternative takoreci. Bili ti zeleni, laburisti ili liberali na vlasti razlike su minorne, a isti kondukter drzi palicu u shaci. Carbon tax je debelo osporavan pristup resavanja ekoloskih problema, pogledaj ovaj zanimljiv film: http://coolit-themovie.com/ . Ne znam mnogo o svemu tome; neki tvrde da je cela stvar samo paravan za preraspodelu novca nakon koje se nista bitno ne menja, manja firma ili nerazvijena zemlja prodaju svoje `carbon poene` velikoj firmi ili razvijenoj zemlji i nikom nista, malo kao omaste brk ovi manji, ali se sustinski nista ne menja. Obaska sto su ekoloski benefiti takvog pristupa upitni u najmanju ruku. Edited by noskich
Link to comment
nepalske maosti koji se bore protiv monarhije
Al` si ti outdated. Ima vec 4-5 godina da je monarhija pala, a ti `Maoisti` upravljaju sa ne preterano razlicitim rezultatima od prethodne vlade.
Link to comment
Ja sam ozbiljan čovek, ja hoću nešto da uradim po pitanju stvari u koje verujem, ne (samo) da prduckam po netu. :)
Odlicno, ajde onda pa da uskoro cujemo insajderska iskustva iz partije koja nije ni pod cijim uticajem i deluje samo iz ideala za dobrobit gradjana i cele planete.
Link to comment
Odlicno, ajde onda pa da uskoro cujemo insajderska iskustva iz partije koja nije ni pod cijim uticajem i deluje samo iz ideala za dobrobit gradjana i cele planete.
A koja je to partija? :unsure: Šta bi ti, komunističku revoluciju u Australiji? Pa što je ne povedeš, jebote?*** Edited by teacher
Link to comment
A koja je to partija? :unsure: Šta bi ti, komunističku revoluciju u Australiji? Pa što je ne povedeš, jebote?***
Ne znam kako me to proglasi za marksistu, gde sam se i kada ja to zalagao za marksizam na forumu? Edited by teacher
Link to comment
Al` si ti outdated. Ima vec 4-5 godina da je monarhija pala, a ti `Maoisti` upravljaju sa ne preterano razlicitim rezultatima od prethodne vlade.
ja sam outdated do pariske komune :P. to je bio primer. mozemo reci i da podrzava ili makar razume naxali gerilce. Edited by kim_philby
Link to comment

Niza radnicka klasa posle 17 sati obitava po kafanicama oko stajge i na Zelenjaku. Cirka se pivcuga i meze crveca. Doduse, niko nije pijan i sit. Do 21. Posle sledi dugo putovanje u noc, do Ritopeka ili Kaludjerice, tusiranje hladnom vodom i u 23 vec se duboko testerise. Budjenje u 05:30 i ponovo arbajt. Dan mrmota. Vikendom se molerise. Krpice nista, kultura nista. Cita se Alo! Dakle, ne postoji svest o postojanju mogucnosti o ikakvoj participaciji u visi drustevni sloj. Niti se to zeli. Cak bih rekao da im se visa radnicka klasa veoma gadi.

Link to comment

Slazem se donekle sa ovim australijskim Zelenim da danas imamo suvise ideologije, posebno u politici i da je bolje oslanjati se na naucna saznanja koja su proverljiva u praksi, tj. koja daju proverljive predikcije. Medjutim, ako se njegov argument konzekventno primeni na danasnju politiku i uopste drzavno uredjenje koje se oslanja na "ideoloska verovanja" iz drustvenih nauka koja su nedovoljno proverljiva i oko kojih se ljudi svakako ne slazu, dolazimo do zakljucka da je ceo sistem zapravo ideoloski, izgradjen na verovanju a ne na saznanjima i zato na duzi rok nestabilan, podlozan krizama, nasilju, nepravdi itd.

Link to comment
Slazem se donekle sa ovim australijskim Zelenim da danas imamo suvise ideologije, posebno u politici i da je bolje oslanjati se na naucna saznanja koja su proverljiva u praksi, tj. koja daju proverljive predikcije. Medjutim, ako se njegov argument konzekventno primeni na danasnju politiku i uopste drzavno uredjenje koje se oslanja na "ideoloska verovanja" iz drustvenih nauka koja su nedovoljno proverljiva i oko kojih se ljudi svakako ne slazu, dolazimo do zakljucka da je ceo sistem zapravo ideoloski, izgradjen na verovanju a ne na saznanjima i zato na duzi rok nestabilan, podlozan krizama, nasilju, nepravdi itd.
hey andurile kao olive peace branch: da li ti ime vladislav surkov nesto govori?ceo problem sa takvim trganjem zavese i otkrivanjem da nema carobnjaka je taj sto oz i dalje postoji. ocu reci da su oni koji su cinicni u nastupu i tvrde da je sve neki narativ je taj sto su oni prvi prevareni. 'veliki drugi' mozda ne postoji ali to ne znaci da ne deluje.
Link to comment
Kad mora u WC, kineski radnik podigne ruku i trpi dok mu ne nađu zamenu
Veseo je dan u kampusu fabrike "Fokskon", čuvenom Fokskon Sitiju, u kineskom gradu Šendženu, gde armija od oko 300.000 radnika jede, spava i "štancuje" neke od najpopularnijih IT uređaja današnjice: "ajfone", "plejstejšne", kućne računare...
tako se to radi.a ne ovi naši, idu u wc kad im se prohte + ne moraju ni da se samoubiju već četo ginu na poslu zbog nekorišćenja zaštitne opreme i uopšte slabe zaštite na radu.Foxconn apologises over boss's 'animal' workers remark
leadhonhai420x0.jpgTAIPEI — Taiwan technology giant Foxconn has apologised over comments by chief Terry Gou allegedly comparing workers to animals, according to a report.Gou drew criticism on online news forums and discussion sites after he was quoted by Taiwanese media as saying "I have a headache how to manage one million animals" at the company's year-end party in Taipei Zoo earlier this month.Foxconn is the largest maker of computer components and assembles products for Apple - including the iPhone - plus Sony and Nokia. It employs about one million workers in China.Advertisement: Story continues belowThe company issued a statement over the weekend to apologise to "anyone who feels offended" but stressed that Gou's remarks were taken out of context by the media, according to the Taipei-based Now News website."Gou is aware that the media reports are misleading and offensive and he apologises to anyone who feels offended. However, Gou did not deliberately slander the workers as some media described," it quoted Foxconn as saying.Foxconn was not immediately available for comment.AFP
Edited by garcia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...