Jump to content
IGNORED

MMA


Schmeling

Recommended Posts

Sad odgledao, i ništa mi nije jasan Medić - ustajanje iz down-a, najtežu stvar u greplingu je radio vrlo dobro na odlično, a odbrana od obaranja jednostavno nepostojeća? Izgledao je odlično prvih 7½ sekundi u stendapu :laugh:

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 7. 11. 2023. at 0:13, Heaviside said:

Ozvaničeno Rakić vs Blachowicz 2, UFC 297 20.01.2024

Blachowicz изашао из операције и повреде, одложио... Ракић прозвао Јирија, он прихватио за фебруар/март

 

Чека се УФЦ да потврди борбу 17.2.

Link to comment

Pih, Aleksova karijera se ne razvija kako sam se nadao. Ne mislim na neku jebačku šampionsku vladavinu ili pojas uopšte na šta se on lično loži, ali očekivao sam veliki broj dobrih mečeva protiv top protivnika uz dobru zaradu i ostavljanje traga u vidu borbi koje ćemo gledati na YT na repeat i makar jednu borbu za titulu. A on svega 4 borbe u poslednje 4 godine, od toga 2 poraza i 0 zanimljivih borbi. Od Manuve nije uradio ništa zbog čega bi se o njemu pričalo, a ako se uzme u obzir koliko ulaže nije ni zaradio neke velike pare. Šteta jer je čovek izuzetno posvećen, a ima i talenta. Njegov stav da ga ne zanima atraktivna borba nego samo pobeda, nezanimljiv nastup vam oktagona i na kraju povreda su ga koštale bolje karijere do sada. Mislim da je do sada previše pažljivo birao borbe i da je trebalo češće da se bori po cenu da ima i protivnike lošije rangirane od sebe protiv kojih bi mogao i malo više da rizikuje. 
 

I prošli put je Jan odložio borbu tokom kampa i moguće da je to na neki način uticalo da se Rakić, koji je inače sklon pretreniranju, preforsira. Meč sa Jirijem je još na dalekom štapu. Većina boraca će na prozivku na Tviteru da odgovori zakazivanjem borbe, ali stvari idu dosta teže kada se uključi UFC i počne priča o konkretnim ciframa i datumima. Raketa je godinu dana i šest meseci bez borbe već sada, a meč mu nije ni zakazan. Treba da prihvati bilo koji meč po meni i da se bori najmanje 2 puta godišnje i da se ne opterećuje previše borbom za titulu, koja će doći ako bude pružao atraktivne mečeve i pobeđivao. Borba protiv Jirija može mnogo da mu donese, ali je tu posle ove pauze Rakić autsajder po meni. 
 

 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

mislim da je autsajder i protiv čeha i protiv poljaka i stoji to što kažeš za čeripikovanje protivnika, jednom je objašnjavao da je odbio čeha jer je ovaj tada bio lošije rangiran od njega i kao šta bi mu to donelo, jebiga kada bi tako svi razmišljali nikad ne bi došlo do i jedne borbe, jer uvek je neko lošije od nekog rangiran.

 

  • +1 2
Link to comment

Protiv Poljaka je u prvoj po meni bilo 50/50 pre meča, a i u meču do povrede. Sada bi i tu bio autsajder. Uveren sam da se fizički sasvim oporavio ali verujem u ring rust. 


Što se izbora protivnika tiče, mislim da on ne kapira da se do velikih borbi (za pojas ili ne) ne dolazi tako što kontrolom distance tesno dobiješ na bodove ili tako što već uništenog protivnika držiš na podu dve runde, bez obzira što su to Santos i Smit, borci iz top 5. Tako se ne dolazi ni do pojasa ni do para ni do legasija ni do slave. Uvek će da se pojavi neko koga ljudi žele više da vide kao Jiri što se pojavio dok ti ne zanimaš nikoga. Kad je posle Santosa tražio borbu za pojas Rogan ga je gledao u čudu kao čoveka koji nema dodir za realnošću. Jasno mi je da nekad mora tako da se bori, protiv Santosa možda recimo ali je baš zato trebalo da između ubacuje mečeve sa nekim sa kime može atraktivnije da se bori i da ga ljudi tako zapamte. Od dobre borbe ili još bolje dobre završnice uvek imaš nešto, nebitno koji je protivnik na listi. Pa ako i izgubi nekad, jebi ga, šta da se radi. Uostalom i ovako je izgubio od Ozdemira. 
 

Ja ga gotivim inače, ovo je više rant kao kad se pljuje tim za koji navijaš. Nervira to što ima pristup MMA kao da je tenis i to ga mnogo koči. Mnogo je bitno kako se pobeđuje i gubi i koliko često je borac u fokusu navijača, a ne samo protiv koga se borio i pobedio na poene pre jebene 3 godine.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

Ja pak nemam ništa protiv sračunatih boraca koji dobijaju na poene (ala Belal), ali definitivno mora da se baci u promet ako misli ikakav trag da ostavi. To odbijanje nižerankiranog je baš bezveze.

Link to comment

pa da, previše je bio sračunat definitivno, bukvalno je izgovorio "šta ja imam od toga" kad je objašnjavao zašto nije hteo borbu sa jiržijem, pa evo druže šta nemaš od toga

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Ja pak nemam ništa protiv sračunatih boraca koji dobijaju na poene (ala Belal), ali definitivno mora da se baci u promet ako misli ikakav trag da ostavi. To odbijanje nižerankiranog je baš bezveze.

Nemam ni ja ništa protiv ali onda moraju da se imaju druge stvari ako se želi pojas/lova/legasi pošto UFC itekako ima nešto protiv takvog pristupa. Da se borio češće i sa uslovno lošijim protivnicima imao bi više hajlatsa i sa ovakvim stilom. 

Link to comment
21 minutes ago, Heaviside said:

ali onda moraju da se imaju druge stvari ako se želi pojas/lova/legasi

 

Ako se ne varam, GSP je pri vrhu osvojenih by decision, pa njegov legacy niko ne spori. Tyron Woodley je bio šampion. U sportu koji obogaljuje ljude i bukvalno im uništava mozak, jednostavno ne mogu da išta zameram taktičarima, a da li će promocija imati isti aršin, nije do mene.

 

Za Rakićev raspored se slažemo, opet ne treba zaboraviti i povredu. U dobrom je timu, valjda će ga krenuti i borbe.

Edited by zorglub
Link to comment

Tim je on sam sastavio oko sebe. Ozbiljni su to ljudi ali im rad sa Rakićem nije primarni posao i nemaju iskustva u radu sa vrhunskim MMA borcima. Meni se sviđa taj pristup, mislim da mu je bolje to nego da je otišao u neki veliki tim u americi. Kad je kamp onda mu se četvorica ljudi posveti 100%.

 

Verujem i ja u njega i dalje nego sam smorio što mu je otkazana ova borba opalio rant o svemu gde mislim da greši. Mislim, i da ništa više ne uradi bio je jebeno treći na svetu. Kapa dole.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment

bogami edvards razmontirao kolbišu, mislim da je tehnički i najbolji ufc borac trenutno.

pedi toni očekivana gomila nasilja, nadam se da toni stvarno ide u penziju, umreće u oktagonu u suprotnom.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, ToniAdams said:

mislim da je tehnički i najbolji ufc borac trenutno.

 

U velter diviziji da, ima smisla. U UFCu celom - jako teško do nemoguće.

 

Bryce se javio, kaže da su svi pregledi dobro prošli i da se dobro oseća.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...