Jump to content
IGNORED

MMA


Schmeling

Recommended Posts

9 hours ago, zorglub said:

Dobro bre, zašto niko nije postavio ovaj dijamant, brilijant? Iz dosade počeo da gledam trailere bez da sam obratio pažnju na thumbnail, a onda je na 1:36 ušao ON :laugh::laugh::laugh: Ljudi mene stomak boli koliko sam se smejao :laugh::laugh::laugh:

 

I na filmu pogibe Conor od graplinga

Link to comment

Ladno Rakić blagi favorit na kladžama. Dve godine pauze, a pre toga više od godinu i onda povreda protiv Blahoviča. Poslednja pobeda pre više od tri godine. Inače na prelimu su, Bo Nikal upao na main card.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Heaviside said:

Bo Nikal upao na main card.

 

Danina nova velika bela nada. Nemam ništa protiv dečka, ali mi nije jasan toliki hype oko njega, dve pobede protiv konzervi i op - main na UFC300 :isuse:. Vašar.

 

MMA očajno treba nekakvu internacionalnu federaciju, neko globalno upravno telo koje će zavesti red po promocijama, sistematizovati ranking i matchup-ovanje, i konačno se izboriti za prava boraca.

  • +1 1
Link to comment

Bilo je nekih priča da je sudski proces sličan Ali act-u u toku za MMA. Tu je valjda poenta da promoter i onaj koji rangira borce i daje pojase ne mogu biti ista osoba/entitet. Ne znam šta je bilo sa time. Ovo kako je sada je katastrofa. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Heaviside said:

Bilo je nekih priča da je sudski proces sličan Ali act-u u toku za MMA. Tu je valjda poenta da promoter i onaj koji rangira borce i daje pojase ne mogu biti ista osoba/entitet. Ne znam šta je bilo sa time. Ovo kako je sada je katastrofa. 

Dana dobar drug sa Real Donald Trump,tako da je inicijativa ostala samo na papiru.UFC je zabelezen kao enterteinment Daklem kao WWF.Ako bi Dana doveo kepeca da se pegla sa debelom zenom bilo bi ok prema pravilima.

Link to comment
Just now, askeladden said:

Dana dobar drug sa Real Donald Trump,tako da je inicijativa ostala samo na papiru.UFC je zabelezen kao enterteinment Daklem kao WWF.Ako bi Dana doveo kepeca da se pegla sa debelom zenom bilo bi ok prema pravilima.

Mislim da nije toliko jednostavno jer su ipak pod ingerencijom atletske komisije države u kojoj se održava event. Dešavalo se da promene mesto borbe u poslednji čas zbog toga. Jednom mislim da Nevada nije dozvolila Jones-u da se bori zbog dopinga, jednom je bilo neka automatska suspnezija zbog nokauta za koju ufc nije saznao na vreme. Ne dozvoljavaju ni borbe kada je velika razlika u težini boraca, oni delegiraju sudije u i van kaveza itd. Kompanija jeste registrovana kao entertaiment, ali im je stalo do klađenja i mislim da je to razlog zašto su pod komisijom pošto su oni koliko-toliko garancija da borbe nisu nameštene. Tu i jeste glavni problem, što oni kao kompanija koja se bavi promocijom tj. entertaiment-om rangiraju borce i odlučuju ko dobija priliku da se bori za titulu i onda taj renking koriste kao osnovu za pregovore za borcima. Naravno, nisu u obavezi da objavljuju podatke o finansijama, niti imaju obaveze da borcima isplate minimalni procenat od ukupne zarade kao ostali veliki američki sportovi.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Heaviside said:

Naravno, nisu u obavezi da objavljuju podatke o finansijama, niti imaju obaveze da borcima isplate minimalni procenat od ukupne zarade kao ostali veliki američki sportovi.

 

I ne samo to, već borcima ukine mogućnost dodatne zarade u vidu reklamiranja na gaćama - pa kolika moralna gnjida, koliko gramzivo govedo moraš biti? Onda im od Reebok dila baci mrve. Kažu da je situacija sa Venumom nešto bolja po borce, ali čisto sumnjam da je blizu para od sponzora koje bi sami navukli.

 

Osim top desetorice, i to ne u svim kategorijama, borci u UFC, najprestižnijoj MMA promociji žive na zaradama koje su mogli, kad odbiju sve troškove, da zarade na baušteli ili možda nekoj bušotini. Malo karikiram, ali nije daleko od istine, ako je ono što sam čitao tačno. Dana je moderni gonič robova koji je imperiju izgradio na leševima mediokriteta, a ta reč ima prilično drugačije značenje u sportu gde se zdravlje i glava stavljaju na crtu. Koliko će npr. nekih novih klinaca biti spremno na takvu karijeru kad bankrotirane punch-drunk legende počnu da izranjaju po naslovima? Možda gledamo zlatno doba sporta, ili njegov sumrak, a da to i ne znamo. Sve zbog pohlepe, naravno.

  • +1 1
Link to comment

Pa ne karikiraš. Prvi ugovori su 12+12 bruto. Dve borbe godišnje, nek jednu dobije, jednu izgubi i posle poreza im ostane recimo 20k, oduzmi troškove i ne ostane ništa. Ti entry level borci od para koje dobijaju od samog ufc-a ne mogu uopšte da prežive već zavise od sitnih sponzora. Medić je pričao da je pozajmio pare kada je imao malo dužu pauzu zbog operacije ruke, a čovek je aktivan borac. Tu nema ni govora o obezbeđivanju svoje budućnosti. Top 10 zarađuju dobro, ali njima ne daju borbe često i na kraju dobro prođu samo oni borci koji iskoriste platformu koju ufc nudi da izgrade svoj brend i zarade od sponzora, medijskih anganžmana, nekih borilačkih akademija i seminara itd i to su većinom amerikanci. Rakić je godinama top 5 borac i daleko je od velike zarade kada se sve sabere. I on sada kada bi prekinuo bio bi u problemu, a bio je treći na svetu. Te visoko rangirane borce umeju kada dođu pred kraj ugovora drže mnogo dugo bez borbe, a ugovori su takvi da borci nemaju izlaz ni u takvim situacijama i onda potpisuju nove ugovore sa ufc-om pod lošim uslovima jer će u suprotnom biti bez borbe godinama. Ne daj bože da postoji naznaka da bi da promene promociju ili sport, tek onda ih drže beskonačno dugo na ledu.
 

Jbg, ufc je sa Fertitama imao agresivnu strategiju kupovine svakoga ko je zaličio na konkurenciju, uspostavili su monopol i sada mogu da rade šta hoće. Baš negativan primer neregulisanog tržišta gde su ljudi potrošna roba u službi kapitala. 

  • +1 1
Link to comment

Tek sada sam video, glede Nickala u mainu - Figuerido i Garbrandt prva borba večeri, a Jim Miller druga, isto u early prelimu. Aljo u prelimu :isuse:. Cirkus Medrano.

Edited by zorglub
Link to comment
  • 3 weeks later...

Digli bonuse na 300k za UFC300 

cenim da i na ovakvom kadru većina boraca za borbu dobija znatno manje od toga…biće vatrometa

Link to comment

pa zašto ni da proba rvanje, i vrapci su znali da mu je to jedina ozbiljna šansa da dobije :( možda zbog povede 

dobro je počeo sa kikovima, pogodio je i čisto više puta nego Jiri, ali Čeh izgleda jače udara i ima bolju bradu 

šteta, vrhunski je izgledao jedno vreme ali nije uspeo/hteo da uključi rvanje kada je došlo vreme nego je prihvatio ludačke razmene u kojima je Jiri Bog

Jiri je imao ozbiljnih problema sa nogom ali izdrža momčina to i par onih bombi i dobi tačno ono što je hteo

 

 

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...