Jump to content
IGNORED

Tenis 2012


Ros

Recommended Posts

Da se ne lažemo. Novak je digao ruke od meča na 5-4 i 30-00 u drugom otprilike kao što student digne ruke od ispita kad izvuče ispitnu kombinaciju od tri pitanja od koje dva ne zna beknut a jedno otprilike prepoznaje....
dabogda svaki put tako digo ruke :ss1: i svaki put izvuko neki lucky shot
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    168

  • dùda

    166

  • Jean-Luc Picard

    148

  • bergasa19

    136

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dudo! Jasno je da je "hot dog" odigran baš zato što je digao ruke, pa ajd da napravim malo egzibicije za publiku. Ako baš očajnički pokušavaš da osvojiš poen ona lopta se digne u vazduh uz jednu "zdravomariju" da padne što bliže osnovnoj linij. Ruku na srcu ni ds koji je usledio dva udarca posle nije ni približno nešto što se radi u takvim situacijama, ako još uvek veruješ da ćeš da dobiješ meč.Kad mu je sve to prošlo onda je tek vratio veru da može da dobije. Nakon tog poena. Na 30-00 je digao ruke. Na 30-15 je ponovo verovao da može da pobedi. Ja to tako vidim, al dopuštam da nisam u pravu i da neko može imati drugačije viđenje.

Link to comment

Aham! Neće valjda javno priznati kako je u tom momentu verovao da je meč izgubljen. To "do kraja verujem u pobedu" je tako standardna diplomatska žvaka svih sportista u svim sportovima. :D

Link to comment

+1- onaj osmeh nakon što je osvoji taj poen je sve rekao- do sada je x puta tako odigrao kada se nalazio u bezizlaznoj situaciji, danas ili u 1/2 finalu uso 2011 je uspeo da pogodi, kao što je znao i da promašuje u ovako tesnim mečevima, no bolje je tako otići all guns blazing nego odigrati pasivno i moliti boga da protivnik pogreši

Link to comment
A moj utisak je da su obojica odigrali znatno slabije nego u ostalom delu turnira (barem onaj deo koji sam gledao).
osim ako nisi video 5-10 minuta (desi se i najboljima da posustanu) onda ne znaš koliko glava znači u tenisu
ja sam videla (i to ne prvi put od novaka) da on kada je priteran uz zid prestaje sa jeftinim kalkulisanjem i kreće u hazard. nekad manje, nekad više uspešno, ali to je kocka.edit:ali da se ispravim ovaj put nije bio baš 100% hazard, tj. u većini poena nije bio, već samo promenjen pristup
da, kod njega se takav hazard isplati u mnogo više slučajeva nego kao npr. kod Belućija. Tehničko-taktički je (naj)potkovaniji da rizikuje
Aham! Neće valjda javno priznati kako je u tom momentu verovao da je meč izgubljen. To "do kraja verujem u pobedu" je tako standardna diplomatska žvaka svih sportista u svim sportovima. :D
Ok, možda nije verovao da će pobediti ali je IGRAOhttp://www.youtube.com/watch?v=P_ivIb83EIA
Link to comment
Ok, možda nije verovao da će pobediti ali je IGRAO
Pre dvadesetak minuta sam ponovo video taj poen hladne glave i poprilično sam revidirao svoje mišljenje po tom pitanju.
Link to comment

Ovaj meč bi mogao da bude prekretnica za Noleta što se tiče njegovog debelo poljuljanog samopouzdanja što se tiče mečeva u okviru velike četvorke.Ovo mi je zaista trebalo ko kap vode u pustinji.I nadam se da će konačno izvući pouku - od pasivne igre protiv ove trojice jednostavno nema leba.

Link to comment
Ovaj meč bi mogao da bude prekretnica za Noleta što se tiče njegovog debelo poljuljanog samopouzdanja što se tiče mečeva u okviru velike četvorke.Ovo mi je zaista trebalo ko kap vode u pustinji.I nadam se da će konačno izvući pouku - od pasivne igre protiv ove trojice jednostavno nema leba.
averujem, kada mu ao osvojen na onaj način nije ukazao kako treba igrati protiv top4 igrača ništa neće
Link to comment

On je i dalje jako mlad, ima mogućnosti da menja igru. Nije slep. Niti svi oko njega. Apsolutno je jasno da je ključ problema u njegovoj igri protiv najjačih pasivna igra. Ili bolje rečeno nedovoljno agresivna. A ne da to čini samo kad je na to nateran bezizlazom.Verujem da je u stanju da se menja na bolje što se tiče igre.

Link to comment

Protiv Nadala u Rimu ove godine je igrao agresivno, pa je napravio gomilu grešaka i izgubio glatko u dva seta :) Ja bih rekao da je juče njegov glavni problem bio katastrofalno loš prvi servis, a ne pasivna igra. U prvom setu je servirao oko 40 i kusur %, što je očajno i daleko lošije u poređenju s bilo kojim drugim mečom koji je odigrao u Šangaju. Da je servirao kao Berdiha, verovatno ne bi izgubio prvi set onako glupavo i odmah bi to bila druga priča, ali dobro je i ovako :)

Link to comment
Pre dvadesetak minuta sam ponovo video taj poen hladne glave i poprilično sam revidirao svoje mišljenje po tom pitanju.
a zar nije bilo lakse da jednostavno meni bezuslovno verujes? :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...