Jump to content
IGNORED

Tenis 2012


Ros

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Time Crisis

    168

  • dùda

    166

  • Jean-Luc Picard

    148

  • bergasa19

    136

Top Posters In This Topic

Posted Images

NIje uopšte problem u pasivnosti. Prvo, logično je da će igrati teže protiv top 3 igrača, pogotovu kada su to Nadal (dakle: Nadal!), Federer (dakle: Federer!) i Marej koji igra u top formi karijere i pri tom igra najiritantniji tenis IKAD, ima sjajne fizikalije, duge extremitete još igra totalno defanzivan tenis i jako težak za probiti, doduše, ove sezone je malo napredovao po tom pitanju pa malo i napada. Takođe, gubio je mahom finala i polufinala gde su ulog i pritisak dosta veći. Ako negde postoji problem to je u samopouzdanju i mentalnom nadjebavanju sa protivnicima. Prošla godina mu se poklopila da je počeo da dobija u nizu boostujući sebi samopouzdanje do krajnjih granica i u istoj meri terajući strah u kosti svima oko sebe koji su velikom većinom stavljali belu zastavu na reket već u slačionici. U tim uslovima dosta je lakše gaziti mada je i tu par puta bio na ivici ponora (Rim, US open i sl).Ono što meni najviše smeta je razlika u pristupu koju se ne trudi da sakrije. Upadne u fazu nerviranja, kurcobolje, mahanja reketima, zapomaganja i sl. To mu se 5x više dešava nego prošle godine, i to definitivno utiče na performans. U tim uslovima igra plašljivo, ne udara svoje najbolje udarce, pravi više neiznuđenih grešaka itd, itd. Nema tu pasivno, aktivno, sve je stvar momenta i to se u ovom finalu najbolje videlo. Mentalna premoć nad protivnikom, par bitnih poena rešenih u svoju korist donose psihičku prednost, veće samopozdanje i bolju igru. Top 4 su toliko blizu da u međusobnim mečevima to uvek može da ode na obe strane, i treba da uživamo u tome dok još traje era ovako perverznog tenisa i ludih mečeva kao što je bilo ovo finale.

Link to comment
Pa skoro svi igrači upadaju u te faze nerviranja, kurcobolje, mahanja reketom, zapomaganja. Nije Đoković po tom pitanju uopšte jedinstven.
Prošle godine nije upadao, ili je upadao jako retko, zato je i odigrao onakvu sezonu.
Šta znam, meni je bolje kad lupa reketom, makar se vidi da mu je stalo da pobedi, a ne "ma boli me imam već dovoljno" :)
To podržavam, uvek. Samo da ne gledam one smežurane face, poglede ka nebu tipa "pa dokle ćeš da me karaš", i "šta je ovo, danas ga kenja ko foku", pa ide po peškir kao da ga je učiteljica poslala u ćošak i sl. :) Edited by Glas RazumaN
Link to comment

heh, upravo gledam rejs listu, novak je ove godine odigrao samo 15 turnira i skupio 11410 poena, rodzer je odigrao 17* turnira i zaradio 9255 poena, endi isto 17 turnira 7510 poena, a rafa 11 turnira 6840 poena, pa mi nije bas najjasnija cela ova kuknjava o losem novaku..covek je razvalio godinu..-*rodzeru se dva nastupa u dejvis kupu ove godine racunaju kao dva turnira..

Link to comment
Prošle godine nije upadao, ili je upadao jako retko, zato je i odigrao onakvu sezonu....To podržavam, uvek. Samo da ne gledam one smežurane face, poglede ka nebu tipa "pa dokle ćeš da me karaš", i "šta je ovo, danas ga kenja ko foku", pa ide po peškir kao da ga je učiteljica poslala u ćošak i sl. :)
ja isto ne podnosim to njegovo ''ceo svet je protiv mene, bože, da li si i ti?'' izdanje.kad se setim prošle godine ... ma bio je čudo, jak kao stena, miran, nepokolebljiv da pobedi i svestan da je sve u njegovim rukama. gde li je to i zašto nestalo ? misterija? dotore ???
Link to comment

Lec get klir.Prvo, mislim da je merilo uspešne sezone ono što je neko ostvario u poređenju sa realnim potencijalom. Npr, ako neko uzme 3 turnira ko može da uzme 12, 15, i izgubi još 10 finala, sumnjam da će bude zadovoljan. Nevezano sada za Novaka ili bilo koga drugog, govorim uopšteno.Sa Novakovom sezonom sam generalno zadovoljan, izgubio je jako malo mečeva koje je morao da dobije, to je najbitnije. Gubio je uglavnom od ponajboljih i kontam da treba biti opako licemeran i alav i ostvareno meriti sa npr prošlom sezonom. Vreme će tek pokazati šta je Novak napravio u prošloj godini.

Link to comment
kad se setim prošle godine ... ma bio je čudo, jak kao stena, miran, nepokolebljiv da pobedi i svestan da je sve u njegovim rukama. gde li je to i zašto nestalo ? misterija? dotore ???
Heh, vreme baš menja percepciju :) Prošle godine je ceo Sinsinati odigrao toliko na silu da je bilo mučno gledati i na kraju predao u finalu, RG ispao u polufinalu neverovatno glupo, na USO bio na milimetar (bukvalno) od toga da ga Federer po drugi put zaredom ispraši, lomio reket na sred Vimbldona... to je samo na prvu loptu čega se sećam.Iz ove perspektive to sve izgleda nebitno, ali nit' je prošle godine bio toliko miran, niti je ove godine "slab", koliko je meč lopti spasao samo ove sezone, 9 ili 10? :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...