Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

maslinke sa feta sirom (ili nekim sličnim)
onaj aramov djem od ljubichastog luka sa suvim grozdjem, pa na fetu i ozgo pecheno seme suncokreta i bundeve.

humus u 2 ukusa.

ushtipke sitne.

sent from bubamoto



  • Hvala 2
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

aj nek aram kaze prvi pa cu ja da variram na temu :hihi:

mada mislim da ima ovde negde.

sent from bubamoto
 

fala, sada sam pronašla, čitam

 

neki su (aram) pravili sa šećerom, neki (gospa buba :D) sa suvim grožđem, a skyhighatrist sa svežim crnim grožđem 

evo

 

Edited by dùda
Link to comment
Just now, gospa buba said:

zavisilo je od sezone, mozesh i visnje umesto grozdja ili jagode/borovnice. ja najvolim suvo grozdje, a i uvek imam.

sent from bubamoto
 

a to suvo grpžđe se stavi kada i luk, tj, treba sve da se udinsta

 

mada, imam i finih, divljih borovnica zamrznutih, kontam da bi i sa njima to bilo lepo

 

di je @aram

pokušavam da shvatim od silnih kombinacija, šta je tu bitno, da ne promašim, a verovatno je bitno to malo šećera da se doda (ili ako ide suvo grožđe onda ne), balsamica i ne znam da li je coca-cola obavezna ?

ja bih je rado izblega

Link to comment

bitno ti je lukac, grozdje, neka masnoca, soja sos, sol i biber, shto se mene tiche ja stavim i majchine dushice pri kraju.

a grozdjice otprlike na pola lukaz vremenski, one se brzo razgrade.

da, ide mi i neko sirce ili limun pred kraj, samo malo, da prebaci preko maksimuma :hihi:

sent from bubamoto



  • Hvala 1
Link to comment

Ja koka kolu ne stavljam, balsamico i deci crvenog vina. Dok se dinsta luk na početku stavim i 3-4 zvezdasta anisa, kad puste miris, bacim ih. Dodavao sam i neka sitna bobičasta voća tu i tamo, ljute papričice ponekad, jednom i paradajzčičiće, ali nekako najvolem svedenu verziju, naročito ako imam dobar luk.

  • Hvala 1
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...