Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

za badnje vece idem u goste - dadadadada :s_d: ne mogu docekati! nosim pice, o hrani misle drugi.

 

bozic - bice nas troje. kod mene.

 

za predjelo ima dimljenog lososa (sam dimio, ispao fenomenalno) i nesto sushene jaretine u zamrzivacu, kupicu jos malo nekog hamona, neku lepu pastetu, ajvar, krem sir, domaci hleb. drugarica ce doneti proju i stagod jos, nije sigurna al bice dobro.

 

za glavno jelo mislio gusku al problem naci, tako da ce biti tradicionalna curka i sve sto uz to ovde ide + mlinci. pravi drugarica mlince ko zmaj, iz tog kraja. napravice ranije pa ce doneti da budu spremni za pecenje/natopljavanje. od ovdasnjeg crveni kupus, krompir, mrkva, koji kupuscic vise zbog tradicije, sos od brusnica. salata neko lisce, tursija i lucene paprike. ako kojim cudom nadjemo gusku, jos bolje.

 

za dezert, sireva, krekera, voca, panetone, mince pies i jednu lepu, bogatu bombonjeru. mnogo je dobar fazon kad se uz kafu otvori dobra bombonjera, to praktikujem poslednjih nekoliko godina. skupo al vredi. ima grickalica, ima pica raznog, ima pjenusca, ima bejlisa za kafu. sve pod kontrolom.

 

za novaka planiram sve po redu - gibanica, meze, sarma, guda, ruska, buredzike. opet nas troje, standard. takva godina.

 

ruska - i kod mene graska taman toliko da doda u sharenilo al zato ode tegla krastavaca. uvek nesto suvo da zamirise, obicno junece, fino, tamno. nadam se da cu naci komad brajlovica ako budem dovoljno uporan, bude ponekad kod turaka. pilece belo ne stavljam. od mesa barena sunka/praska i to suvo. sve sam barim i seckam. majonez obavezno domaci. pravio jednu za 29ti, odlicno ispala. sad jedva cekam novgodisnju turu.

 

@gospa buba ih gospo, bas s ruskom je lako. napravis jednu cinijus graskom a drugu bez. sve bez mesa, naravno. pa ko hoce meso nek jede uz to.

Link to comment
20 minutes ago, gospa buba said:

sad ta ruska bez grashka, to je fino, ali ja imam 1 vegerarijanca i 1 shto zdravstveno ne sme grashak. i shta sad ja da radim :dry:

jedino manje grashka, pa ko ne sme da manje pljucka? :s_w:

sent from bubamoto
 

jedna ruska onako, druga ovako, treća bez krompira, četvrta bez šargarepe, ihaaa

vama je dozvoljeno, iz objektivnih okolnosti

  • +1 1
Link to comment

odjednom mi se mota po glavi da tešku artiljeriju ostavim za 1. januar, a da se veče pre toga zezamo sa apetizerima.

s tim što bih sve da pripremim dan, dva, tri unapred i da 31. angažman u kujni svedem na minimum.

 

dajte predloge :)

 

(za sada razmišljam o urmama punjenim kozjim sirom i slanim bademima, a umotanim u slaninicu premazanu mešavinom sirupa od javora i mrvljenog čilija, zatim o umaku od spanaća, artičoka i sira, i tragam za trećim članom posade)

 

 

Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...