Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

15 minutes ago, renne said:

ja ću rano ujutro još krompirušu, proje i integralne galete i to je to

biće za do slave dovoljno

fala care! taman razmisljam koju pitu da zgotovim. bice krompirusa.

 

sarma se krchkala tri sata. iskljucio. sutra jos sat, sat i po i to je to. od ostalog ima meze (bogato, praznicno, prsutica, shunkica, lososa, sireva, obavezna kuvana jaja) ima turshija i krastavcici, ima domaci leba i babaroga putra, ima krekeri i grickalice, ima panetone, ima mince pies, ima cokolade razne....

 

imam zoom dernek od 8 nadalje pa cu sve da pripremim i da mezim i pijem. ima i hashsha, finog, mirishljavog, starinski cvrstog, od sorte sto mora dobro da se ugreje da bi se smrvio. i raznog alkohola. i cedjene narandze i cedjenog shipka. taj cedjeni shipak je zesca navlakusa. jos kad se dobro ohladi!

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, renne said:

ja ću rano ujutro još krompirušu, proje i integralne galete i to je to

biće za do slave dovoljno

 

Ahaa, sad mi je jasno cemu ove kolicine.

Daklem Sv Trifun....

Link to comment
3 hours ago, maheem said:

 

Čorba ne obećava, čini mi se da je premasna, videćemo ujutru da l će završiti na stolu 

 

U čorbu na sobnoj temperaturi ubaci kockice leda, promešaj i odmah izvadi rešetkastom kašikom. Višak masnoće zalepiće se za led. Nema na čemu :sleep:

Edited by banatjanin
  • +1 4
Link to comment
 
U čorbu na sobnoj temperaturi ubaci kockice leda, promešaj i odmah izvadi rešetkastom kašikom. Višak masnoće zalepiće se za led. Nema na čemu [emoji99]
Skupi se svakako višak preko noçi
Link to comment

ruska gotova, mislim da će biti fenomenalna. 
podvarak složen, sutra da se zapeče.

išleri odlični.

praline od kestena omanule skroz.

salata od celera, jabuka i oraha standardno dobra.

 

sutra ujutru giba da ugreje rernu, posle nje prase, posle praseta podvarak, a posle podvarka topli dip od spanaća, artičoka i sireva.

 

kiflice prekosutra ujutru.

 

a večeras sam sa kumom imala Zoom seckanje ruske. ja tukla po vinjaku petici, ona po konjaku, obe zadovoljne učinjenim i popijenim, raspoloženje kao da je Nova 2016. 
 

🥳

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

super mi je ruska na zumu [emoji38]ol:

elem ruska gotova, mimoza se gotovi. sad zelim da imam i taj celer sa orasima, lazni valdorf, kako to ide? da dokupim sutra oraje, mislim da nemam :unsure:

idem ka sarmi i tiramisuju. sutra cu neke batake, jer i tradicionalno neugodni junior mora da jede :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
34 minutes ago, gospa buba said:

super mi je ruska na zumu emoji38.pngol:

elem ruska gotova, mimoza se gotovi. sad zelim da imam i taj celer sa orasima, lazni valdorf, kako to ide? da dokupim sutra oraje, mislim da nemam :unsure:

idem ka sarmi i tiramisuju. sutra cu neke batake, jer i tradicionalno neugodni junior mora da jede :dry:

sent from bubamoto
 

 

lažni valdorf je baš laća, a super osveži, i sve odokativno: narendaš celer, dve zelene jabuke, može i šargarepa a i ne mora, dodaš krupno seckanih oraha, seckanog peršuna, soli, pavlake, i nacediš limuna. i sve doteruješ po ukusu, manje ovog ili više onog.

 

e da, ja od kad sam počela da tostiram orahe više sirove ne koristim ni za šta, sad sam i u išlere turila tostirane samlevene orahe, plašila se da će biti prejak ukus zbog količine svega (putera, čokolade, oraha...) ali ispali su baš baš dobri, mislim da će prekosutra - kad još malo odstoje - biti najbolji koje sam do sad napravila.
 

Link to comment

kad su orasi neshto pokvarili! tj u originalnoj izvedbi majka marinke: kad su orasi, puter, chokolada i ko zna shta josh, pokvarili??? [emoji38]ol:

elem nashla orahe nepojedene u baletskoj tashni. kul, srecica :D

sent from bubamoto

Link to comment

Smejem se nagals @decak Kejt jer skoro identicna situacija kod mene bila, s tim sto ona sa druge strane ekrana tracari i lupa po dzin-toniku, a ja se mislila da li da nastavim sa crnim vinom od rucka, ma kao necu evo kokice malo, o pazi, pazi tamni rum ostao na stolu (isao u Najdzelin puding), pa rum-kola, sto da ne...vidim ja nesto mi nije bas bistro u glavi, a rum 35%alkohola. Ojh, ojh, sreca nisam seckala, vec rendala Belu: krompir, domaca feta, malo kackavalja, kuvana jaja, iseckala belo pikantno peceno, malko sunke u mesavini 2/3 majoneza i 1/3 pavlake.

Gotov i tiramisu. Sto numem normalne kolicine i velicine torti i slatkisa vise da pravim, pihhh -.- a krema je bogovska (sa celim jajima kuvanim na pari), tako da sam pametnica stavila i u case, povece za sladoled.

Sto se tice mesa odlucila se za svinjska mesnata rebra, koja se mariniraju i karadjordjeve snicle, koje sam vec izlupala, tj. teletinu, premazala kajmakom i urolala da se stegnu do sutra.

A sutra jos salata sa paprikom i baremima, prilozi krompir iz kukuruznog i prokelj sa pacentom i kestenima, pa za meze pikantni slani orasasti plodovi: bademi, indijski i nasi orasi (proprzeni na puteru sa raznim zacinima), kuglice sa sirom uvaljani u susam i zacine i halapenjo urolan slaninicom.

Sreca za Bozic bez nekih egzibicija, samo klasika: sarme, pecenje, ruska.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...