Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Slabo si ti razumeo Topolu, rode...
Не трудиш се ти нешто да те људи разумију. Иначе, Газино прозивање по брдској линији је веома ружно. Чуди ме да нису убројани и Личани.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

Иначе, Газино прозивање по брдској линији је веома ружно. Чуди ме да нису убројани и Личани.
zaboravio, izvini. i licani.
Link to comment

kada je vec o balovima rec, smatram da licanke i hercegovke mogu da budu neverovatno lepe, nema veze sa temom ali sta fali, na sahranama se ionako svasta prica sto nema veze sa pokojnikom :P

Link to comment
btw moram da castim, otkrio sam jako hercegovacko poreklo jedne porodicne linije.
Ово као кад Барни Стинсон открије да је једном четвртином Канађанин.
Link to comment

ja sam ultimativni dinaroid granica cg-hercegovajna:"......воде порекло из „Бирча, Херцеговине, од црногорске границе“. Постоје подељена мишљења на који Бирч мисли...... Једна група истраживача сматра да је реч о данас напушетном селишту Бирч у Бањанима, на подручју села Миљанићи, на црногорској граници према Херцеговини." :s_c:

Link to comment

a, ok, već sam pomislio da sam ja pglu :Pmislim, nije ni da mislim da si ti, nije obavezno znati odakle je baš svaki partizanski komandant, ali se o tempovoj ulozi u organizaciji partizanskog pokreta u CG toliko pisalo i pričalo...

Link to comment
a, ok, već sam pomislio da sam ja pglu :Pmislim, nije ni da mislim da si ti, nije obavezno znati odakle je baš svaki partizanski komandant, ali se o tempovoj ulozi u organizaciji partizanskog pokreta u CG toliko pisalo i pričalo...
Haha, moram otkriti jednu malu tajnu, prošao sam formalno obrazovanje uz vrlo bijedno poznavanje istorije wwii u ex-Yu. Iz mladalačkog protesta sam odbijao učiti one predosadne lekcije. Jedini put kad sam morao na dopunsku nastavu je bilo u 8mom razredu iz istorije, jer nisam znao ni O od 8 (ili bijaše 7) ofanziva. U srednjoj sam se nekako provukao i tako odrastao znajući jedva išta više od partizanskih filmova. Onda kad sam se počeo zanimati za politiku, sredinom '80ih kad su počeli izlaziti feljtoni o ratu, sjećam se kako sam s prijateljima jedne večeri pravio rekonstrukciju ratnog puta druga Tita i da smo se silno zabavili ustanovljujući da je slavna NOVJ sve vrijeme bježala spasavajući živu glavu.Veće zanimanje za taj period su izazvale tek diskusije na ovom forumu prije jedno godinu dana. Tad sam u par mjeseci zaronio u znaci.net i malo se obavijestio, ali do STV i Crne gore još nisam došao. Ali neće mi umaći.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...