Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

Svašta. Pa svi znamo da bi Miralem bio Jovo himself. :D
ja bi bio dobrica cosic. i da znas, za inat cu da gledam utakmicu veceras. Edited by Miralem
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

ja bi bio dobrica cosic. i da znas, za inat cu da gledam utakmicu veceras.
Ne biii! Jovo! Imaš te kožne jaknurine, dva metra, Crnogorac si rodom i imaš fiksaciju na nepodobne (Eraser, Idiotek,...)Ne mogu sad dobar casting za Dobricu, ali Filip bi bio Ranković.
Link to comment
pa to su ljudi u vremenu. kapicic je ucestvovao u revoluciji i nob-u a posle je mucio dojucerasnje saborce - druge komunce uglavnom. rankovic je bio dosledan u svojim stavovima i prilicno limitiran da shvati kako se svet oko njega menja.neki put su neki ljudi pozitivca a nekada negativci. kao onaj tvoj splicanin kolaboracionista sa kolonijalnim ubicama i fasistima.
ne znam kime. ima ljudi u istoriji ove zemlje koji su uspeli da izbegnu da postanu negativci. neke je kostalo konformizma zivota nove posleratne burzoazije, oni sa jacim zaledjem su sacuvali ono sto bi izgradili i bez partije. prejako mi je to poredjenje kape i leke. leka je primer rigidnog i doslednog borca partije ciji privatan zivot nema skandala (ili sam ih propustio). imam razumevanja za bonvivane ali nisam siguran da je kapa bas bio to, vise bahati seoski siledzija od koga svi zaziru jer je lak na pistolju.doduse ne ocekujem da trazimo latinke perovic i slicne, koji su retki. mislim da je zov dedinjskog dolce vita narocito za one prihajale iz crnogorskog i hercegovackog krsa bio jaci od bilo kakvog motiva koji ih je vodio u ratu. pogledah malopre posleratnu biografiju peka dapcevica. nema skandala ali realno nista sto normalan covek zeli da pozeli. Edited by gazza1
Link to comment

sa svojom frizurom miralem je bio stvoren da bude glasnogovornik pavla djurisica a tada bi tok istorije bio drugaciji i golog otoka ne bi nikad ni bilo.

Edited by gazza1
Link to comment
Ne biii! Jovo! Imaš te kožne jaknurine, dva metra, Crnogorac si rodom i imaš fiksaciju na nepodobne (Eraser, Idiotek,...)Ne mogu sad dobar casting za Dobricu, ali Filip bi bio Ranković.
filip je, pupupu daleko bilo, krcun.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

@gazza1otkud ta predrasuda da je samo dedinje bil fiksacija ambicioznih pobednika? a sta cemo sa zagrebom i dubrovnikom recimo? to je hercegovcima bilo blize i srcu i telu a ipak su pobedili i demolirali posle rata zlocince iz redova katolickih hercegovaca posto su demolirali protivnike iz svojih redova, tj pravoslavne hercegovce na suprotnoj ideoloskoj strani jos za vreme rata :s_p:edit: corav covek, mislio da je kim napisao post koji si ti napisao

Edited by Pontijak
Link to comment
ne znam kime. ima ljudi u istoriji ove zemlje koji su uspeli da izbegnu da postanu negativci. neke je kostalo konformizma zivota nove posleratne burzoazije, oni sa jacim zaledjem su sacuvali ono sto bi izgradili i bez partije. prejako mi je to poredjenje kape i leke. leka je primer rigidnog i doslednog borca partije ciji privatan zivot nema skandala (ili sam ih propustio). imam razumevanja za bonvivane ali nisam siguran da je kapa bas bio to, vise bahati seoski siledzija od koga svi zaziru jer je lak na pistolju.doduse ne ocekujem da trazimo latinke perovic i slicne, koji su retki. mislim da je zov dedinjskog dolce vita narocito za one prihajale iz crnogorskog i hercegovackog krsa bio jaci od bilo kakvog motiva koji ih je vodio u ratu. pogledah malopre posleratnu biografiju peka dapcevica. nema skandala ali realno nista sto normalan covek zeli da pozeli.
ovo za peka ne razumem sta si hteo da kazes. niti mislim da je latinka na ispravnim pozicijama politicki. zapravo me privatni zivot tih ljudi najmanje interesuje.inace rankovic nije ono sto o njemu misle posetioci njegove sahrane. to je i koca vise puta izjavljivao - leka nije bio nacionalista. Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
@kimotkud ta predrasuda da je samo dedinje bil fiksacija ambizioznih pobednika? a sta cemo sa zagrebom, dubrovnikom recimo? to je pravoslavnim hercegovcima bilo blize i srcu i telu a ipak su pobedili u ratu zlocince iz redova katolickih hercegovaca :s_p:
ja nisam pominjao dedinje. to je gazza fiksiran na taj pseudo-elitni kraj.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
inace rankovic nije ono sto o njemu misle posetioci njegove sahrane. to je i koca vise puta izjavljivao - leka nije bio nacionalista. Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Čak je i njegova žena pred sahranu tražila da se niko od tih govana ne pojavi ali ne vredi.
Link to comment
Čak je i njegova žena pred sahranu tražila da se niko od tih govana ne pojavi ali ne vredi.
pa to. niti je leka zrtva nekog nacionalnog previranja vec je ispao na promeni kursa, meni se cini.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Gospodja Slavka mi je jednom prilikom, jos u Dubrovniku, rekla da je Rankovic dok je umirao samo dozivao Tita, i to nadimkom koji je ovaj imao u njihovom internom & licnom kontaktu. To okupljeni na Novom groblju nisu znali...

Link to comment
ja nisam pominjao dedinje. to je gazza fiksiran na taj pseudo-elitni kraj.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
pa shvatio i ja, corav covek pa sam umislio da si ti pisao post koji je on pisao jer je kvotovao tvoj post :)
Link to comment

peko - od spanskog borca i zagrizenog revolucionara covek je postao knjiski komunisticki funkcioner koji se izrotirao u narednih 30 i kusur godina na svakoj bezlicnoj poziciji u nomenklaturi, ajd mozda nacelnik gen.staba sto je 1950. bila jaka funkcija. a posle toga ko neki dusan ckrebic samo sa autoritetom. mada mozda bolje i tako nego da poludi od dosade i da krene da siluje i svercuje.sto se dedinja tice, zasto bih ja bio fiksiran. zna se ko je bio time opsednut. cak su i sami provalili da je blam pa su poceli da se useljavaju u zgrade u krunskoj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...