Jump to content
IGNORED

Jovo Kapicic


Аврам Гојић

Recommended Posts

kapicic je bio zamenik saveznog ministra unutrasnjih poslova. nikada nije bio komandant zatvora.edit: ne znam da li vam je bitno za raspravu ali ajde makar to da utvrdimo :P

Edited by kim_philby
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    123

  • kim_philby

    113

  • yolo

    54

  • Pontijak

    45

da, zovi filipa koji je u istoj recenici rekao da jovo nije imao veze sa golim otokom, kao i da je sa njega pustao svakog ko se i cim se odrekne staljina. znam da ti tu ne vidis nista nelogicno, ali drugi vide. najozbiljnije.

Link to comment
kapicic je bio zamenik saveznog ministra unutrasnjih poslova. nikada nije bio komandant zatvora.edit: ne znam da li vam je bitno za raspravu ali ajde makar to da utvrdimo :P
dobro, i ti znaci tvrdis da nije imao veze sa golim otokom?
Link to comment
dobro, i ti znaci tvrdis da nije imao veze sa golim otokom?
možda je samo imao veze na golom otokuipak su mu tamo bili mnogi saborcii to je ono što je najmonstruoznije/najtužnije u celoj priči, a ponavljan je obrazac u mnogim državama sa totalitarno paranoidnim uređenjem
Link to comment

Filipenko, obrati paznju na naslov teksta u danasnjem BlicuDragan Kapičić: Mog oca su pitali kad misli da umre - Godinama sam strahovao da ovako nešto može da se dogodi mom ocu. To sam mu i govorio, ali nadao sam se da mu ovako starom niko neće nauditi - kaže za „Blic” Dragan Kapičić, čijeg je oca Jova Kapičića (93), penzionisanog generala JNA i nekadašnjeg upravnika logora Goli otok, prekjuče napao nepoznati mladić. Penzionisani general Jovo Kapičić i njegov sin DraganDragan kaže i da je njegov otac godinama izložen neprijatnostima, uvredama i pretnjama. - Na ulici su ga presretali, dobacivali i vređali. Zvali su ga telefonom, pitali „kad ćeš da umreš?” - kaže Dragan, navodeći da ipak nije očekivao da će njegov otac biti fizički napadnut. - On svaki dan dolazi u moj kafić, i vraća se kući po podne, uveče. Ide uvek istim putem i nikada nije bili problema, ali u ponedeljak je napadnut u Ulici Stanoja Glavaša. On i ne zna ko ga je udario, onesvestio se posle prvog udarca. Krvavog su ga do stana potom dopratila dvojica prolaznika, a ja sam ga zatim odvezao u Urgentni centar. Danas je dobro, ima otok ispod oka, leži kod kuće. Ima manje bolove, ali biće dobro - kaže Dragan. On za „Blic” kaže i da je siguran da napad na njegovog oca ima „političku dimenziju”. - Nadam se da će policija utvrditi ko ga je napao. Danas su inspektori dolazili u moj kafić, razgovarali su s osobljem, raspitivali se ima li svedoka napada - kaže Dragan. U beogradskoj policiji kaže da na ovom slučaju radi nekoliko uprava. - Trenutno se obavljaju razgovori s očevicima napada, ali napadača još nismo identifikovali - kažu u policiji. Jovo Kapičić preksinoć je po izlasku iz Kliničkog centra novinarima izjavio da se ne stidi ničega iz svoje prošlosti. - Ja sam se uvek za Srbiju borio i Srbiju volim. Od mene koji imam 93 godine jači je svako i kukavica je onaj koji na ovakav način hoće da se obračuna - rekao je Kapičić. Kapičić je inače bio učesnik NOB, zatim ambasador SFRJ, general Udbe koji je iz Višegrada koordinirao hapšenje Draže Mihailovića, ministar policije Crne Gore i upravnik na Golom otoku. Tu je, zar ste sumnjali, i plemeniti don da osudi i jos jednom opali po Srbiji:Đukanović osudio napad na KapičićaMilo Đukanović, nekadašnji premijer Crne Gore, smatra da je velika sramota što je u Beogradu brutalno pretučen narodni heroj Jovo Kapičić.- Da neko atakuje na život čoveka od 93 godine zaista govori o jednoj apsolutnoj beskrupuloznosti, šta god da su motivi napada. Taj napad je sve državne organe u Srbiji stavio na veliko iskušenje i oni treba da pokažu energičnost i efikasnost u istrazi i da pokažu da, bez obzira što se politički razlikujemo i što imamo različite vrednosne sudove o ovom ili onom delu naše istorije, postoji nešto što poštujemo, a to su godine - rekao je Đukanović u utorak uveče Televiziji Crne Gore. Sta kaze - sve drzavne organe?

Link to comment
dobro, i ti znaci tvrdis da nije imao veze sa golim otokom?
naravno. u pitanju je plisani meda od coveka. naravno da ne, mambrilu. samo get your facts straight. i budi zabavniji.na primer kada ti mp40 kaze da je jovo od vlade dapcevica napravio pankera a ti mu pozeli da neko i od njega konacno napravi pravog pankera. moram ja da te ucim?
Link to comment
Đukanović osudio napad na KapičićaMilo Đukanović, nekadašnji premijer Crne Gore, smatra da je velika sramota što je u Beogradu brutalno pretučen narodni heroj Jovo Kapičić.- Da neko atakuje na život čoveka od 93 godine zaista govori o jednoj apsolutnoj beskrupuloznosti, šta god da su motivi napada. Taj napad je sve državne organe u Srbiji stavio na veliko iskušenje i oni treba da pokažu energičnost i efikasnost u istrazi i da pokažu da, bez obzira što se politički razlikujemo i što imamo različite vrednosne sudove o ovom ili onom delu naše istorije, postoji nešto što poštujemo, a to su godine - rekao je Đukanović u utorak uveče Televiziji Crne Gore.
Nista netacno nije rekao.
Link to comment
Nista netacno nije rekao.
dakle, da se svi drzavni organi pozabave napadom na Jova Kapu?Pitanje je i za tebe, druze Filbi. Moze i Filipenko, ako hoce. Edited by Yoda
Link to comment
Ladno sam mogao 10e da stavim na to ko će prvi da se javi posle Yodinog kopipejsta :D
:D
dakle, da se svi drzavni organi pozabave napadom na Jova Kapu?
Ma jok nego volim da repliciram kada se pomene Milo. A organi bi trebalo da se pozabave onim ko bije ljude svakako.
Link to comment
:DMa jok nego volim da repliciram kada se pomene Milo. A organi bi trebalo da se pozabave onim ko bije ljude svakako.
Poenta je na svim organima, nemoj da se klizas na guzi, vidi se iz aviona. Edited by Yoda
Link to comment
dakle, da se svi drzavni organi pozabave napadom na Jova Kapu?Pitanje je i za tebe, druze Filbi. Moze i Filipenko, ako hoce.
ja sam o sposobnosti organa ove drzave napisao sta sam imao pre par strana. mene sada mrzi da kopam a razumecu ako i tebe isto to smara. samo ne trazi da ponovo pisem.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...