Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Kada na potrošene MB iz paketa želim da dopunim tipa cene su 150, 200 dinara ne sećam se za 150MB, tako nešto. 16MB za 1000 dinara u poređenju sa ti mje baš epska pljačka.

Link to comment

Ratosiljao se MTS-a posle x godina. Telenor je keva, ako si na Deezeru, dobiješ 2GB free samo za to, plus možeš do dva servisa da navedeš za koje ti je protok đaba (Viber, TW, ovoono). Progledao...

Link to comment

ko sluša muziku na deezeru telenorovi play paketi su vrh

imaš i novinarnicu da izabereš (čitam besplatno national geographic svet kompjutera mens health nešto za kuću i baštu i nedeljnik)

Link to comment

Ima li nekog da je još na prepaidu? Kad sam to još batalio, ima petnajs godinica... Ali čujem s vremena na vreme na trafikama, kredit se uplaćuje...

Link to comment

Ima li nekog da je još na prepaidu? Kad sam to još batalio, ima petnajs godinica... Ali čujem s vremena na vreme na trafikama, kredit se uplaćuje...

 

evo npr pokretač cele priče :D

 

Da li mts ima obicaj da "potkrada" na podacima na pre-paid-u?

 

Uplatio sam pre pola sata 1000 din. kredita na pre-paid. 

 

Ja sam recimo pre sedam godina prešao na postpaid jer pre  toga nisam imao neku spec potrebu za postpaidom i tada sam prešao na smartfon. U eri smartfonova, prepaid je izgubio smisao. 

Edited by copkillah
Link to comment

Hazard cenim da ne živi ovde, ako bih trebao da pogađam rekao bih da je ovde privremeno, pa se tako dovija do neta...

 

To. Bio sam na postpejdu mts-ovom dok sam ziveo u Srbiji i bio sam skroz zadovoljan. Kad dodjem u Srbiju na 3 nedelje ne isplati mi se da uzimam postpaid.

 

Ali def. je Telenor bolji, hvala guiseppe-u na preporuci. Kod njih ti daju kad kupis karticu odmah 1 GB interneta, a da kupis jos 1 GB kosta 395 din. i traje 30 dana (dok mts nudi 1 GB za 200 din. ali traje samo 7 dana, sto je u sustini potpuno nerealno da se potrosi u mom slucaju, ja za 3 nedelje puknem 600 din. na to, a sa Telenorom bi bio pokriven sa jednom uplatom), i pritom cini mi se da kod njih nema tarifiranja po MB, ako ne kupis tarifni dodatak nemas internet. Ja sam i onako ranije bio Telenor (tj. jos Mobtel) pripejd korisnik, pa sam preneo broj u mts kada sam prelazio na postpejd, i sada svaki put kada dopunjavam kredit tripujem radnike na trafici i moram da objasnjavam zasto trazim mts dopunu i ako mi broj pocinje sa 063.

Link to comment

Što vam je telenor tooooliko bolji, pa to su tek derači...ja sam celu familiju posle 15god. prebacio u mts ( naravno zadržali stare brojeve) i računi su nam višestruko niži a sem neta nema šanse da bilo šta doteramo do 0.Za račun od 990rsd dobijam 600/6000 min;1000sms;2000 mb...prvi sličan po minutaži paket u telenoru je ~ 2500rsd s tim da ima +4 servisa.Ok, da iskompezujemo minute, mb i servise to mu opet dođe paket od 1800rsd što je opet skoro duplo skuplje.Inače kraduckaju i jedni i drugi bez pardona.

Link to comment

ja sam naravno uradio matematiku pre godinu dve kada sam prelazio kod telenora (telenor play prema mts 50% popusta+google music+novine)

i isplati se telenor play za nešto sitno ali se isplati

naravno samo ako i inače želiš da koristiš deezer i novinarnicu u tim play paketima

inače ne znam kakva je situacija

Link to comment

Ja slabo pričam... Telefon koristim pre svega za net i slušanje muzike. Dok sam bio na MTS, plaćao sam Deezer oboško 900 dinara mesečno. Dakle, čista vajdica...

 

Svakog meseca mi ostane hrpa minuta, a mislim da mi je broj SMS-ova negde na 12.000. Paket Play, košta 1.350 dinara.

Link to comment

Ali mnogo manje min i osnovnih mb.

Ne koristim aplikacije za muziku(uglavnom spakovane flackove na msd pa poweamp) a sve ostalo goli net, tako da meni i mojima odgovara ihahaj...jedino podmladak koristi malo jači paket od ~1300rsd.

Link to comment
  • 1 month later...

Nakon skoro 15 godina neprekidnog koristenja BlackBerry telefona (pocevsi jos dok su imali monokromatski displej) i svih iteracija njihovog OS zakljucno sa BB10.3, presao sam na Andriod. Govorim o vlastitom telefonu, u firmi smo presli na iPhone jos tamo negdje 2012. Moj stari dobri BlackBerry Passport poceo da stuca sa prijemom telefonskog signala, pa sam morao uzeti nov telefon. I posto se Passport vise ne pravi, onda sam pocetkom mjeseca uzeo BlackBerry KeyONE. To zapravo i nije "pravi" BB, vec ga pravi TCL (bivsi Alcatel) po BB licenci. Teska srca sam se morao odreci (za moje potrebe) najboljeg OS ikada izmisljenog i preci na Android. iOS mi je dojadio, a i prilicno je limitiran sto se tice stvari koje meni trebaju.

 

BlackBerry-KEYone-2.jpg

Moram priznati da je Andriod prilicno napredovao od kad sam ga zadnji put koristio (nekad davno moja supruga imala prvobitni Samsung Galaxy), ali mi i dalje ostavlja utisak zbrda-zdola nabacanog sistema, barem sto se tice mene kao korisnika. O tome kakav je za developere i koliko je (ne)siguran nisam kvalifikovan da dajem sud.

KeyONE dolazi sa Nougat 7.1.1 i prilicno je stock Android, izuzimajuci BlackBerry Launcher, Hub i DTEK koji predstavljaju osnovu onoga sto bi se u marketinskom zargonu reklo value proposition - telefon koji namijenjen komunikaciji i sigurnosti. BB tvrdi da je telefon nemoguce rutovati, i DTEK daje dosta dobru platformu za nadgledanje i kontrolisanje app permissions.

Procesor i memorija su prosjecni (Snapdragon 625, 2GHz sa 3GB RAM-a), ali su poslozeni tako da optimiziraju koristenje/cuvanje baterije. Meni komotno traje 48 sati sa 8-9 sati on-screen vremena, sto je svemirski dobro. Dok kucam ovo, meni je nakon 17 sati od punjenja ostalo jos 68%, pri cemu je ekran bio ukljucen 3h 19m i oko 40-ak minuta razgovora. Pritom, telefon veoma fluidno prebacuje izmedju apps i nema usporavanja. E sad, da igram neke zahtjevne igrice, vjerovatno bi se osjetilo. Ali, meni koji ga najvise opteretim kad koristim split screen za YouTube i usporedno surfovanje je vise nego dovoljan i nemam zamjerki. Jedino je Firefox ocajan. Ne znam da li ga Andriod namjerno "sabotira" da bi se koristio Chrome, ali bas je spor.

No, posebno mjesto zauzima tastatura. To je ono po cemu je KeyONE izuzetan i jedan od glavnih razloga sto sam ga uzeo Ja jednostavno ne mogu da se prilagodim na kuckanje po staklu da jebe rak raka (a pogotovo na iPhone). Osim sto brze i tacnije kucam (muscle memory je majka, mogu da otkucam cijeli roman ne gledajuci telefon), tastatura je kao i kod Passporta ujedno i trackpad, pa osim kucanja sluzi za skrolovanje, i najvaznije - shortcuts. Cijelu tastaturu je moguce programirati sa short/long press tako da ili pokreces applikaciju, ili odredjenu funkciju. Tako npr. ja imam podesen long press E da pisem email, S za SMS, M za Maps, itd. Pored toga, telefon ima i convenice key koji je takodje moguce programirati za bilo koju funkciju. Keyboard shorcuts su nastavak slavne BB tradicije, i sami po sebi vrijedni cijene koju telefon kosta. Uz to space bar u sebi ima citac otisaka prstiju i izuzeno je brz. Brzi od onoga na iPhone 7, barem iz mog iskustva. Lociranje cistaca je pun pogodak, jer prsti, posebno palac bas prirodno leze na tom mjestu kad se uhvati telefon.

Takodje, displej i kamera su vrhunski. Ne mozda kao iPhone7 ili S8, ali blizu. Doduse, ni cijena nije kao za S8. iPhone 7 je cini mi se $699 u Americi, a KeyONE je $549 i kao sto rekoh, vrijedi. I ne samo da vrijedi, vec je dostojan nasljednik slavnih mu prethodnika, Andriodu unatoc.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...