Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Serija koju najviše volim je prvi serijal Zvezdanih staza. Napominjem, koju najivše volim.Najboljom smatram novu Galaktiku. U stvari, smatram je jednom od najboljih dramskih serija koje sam gledao.U najvoljenije (ali svakako ne u najbolje :lol: ) spada i Svemir 1999. Bukvalno sam je obožavao kao klinac. A kad je tetka kupila kolor TV... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Mešaš kompletan žanr sa podžanrom. Sve što si ti nabrojao ovde spada u podžanr Space opera, a SF je daleko širi pojam. Fringe je nešto slično X-Filesu, samo prilagodjeno za 21. vek i za sada nije toliko naivno. Sve preporuke.
prosli ponedeljak nedelje ukacih na sci-fi prve dve epizode (pilot i prvu) x-files. oh mother, da ono sad prvi put gledam prekinuo bih na pola prve epizode. koliko uzasne glume, kadrova, kamere, dijaloga, zapleta ... ono nije ni b produkcija, al nam je 1993. bilo revolucionarno ! toliko o tome koliko su sada ogromna ocekivanja od ovakvih serija. disclaimer : naravno da su posle podigli dosta toga na najvisi nivo - pricam iskljucivo o season 1.
Link to comment
prosli ponedeljak nedelje ukacih na sci-fi prve dve epizode (pilot i prvu) x-files. oh mother, da ono sad prvi put gledam prekinuo bih na pola prve epizode. koliko uzasne glume, kadrova, kamere, dijaloga, zapleta ... ono nije ni b produkcija, al nam je 1993. bilo revolucionarno ! toliko o tome koliko su sada ogromna ocekivanja od ovakvih serija. disclaimer : naravno da su posle podigli dosta toga na najvisi nivo - pricam iskljucivo o season 1.
Ma nedavno sam pogledao sve epizode, baš zbog toga. Prve dve sezone su bile bukvalno: šta je, bre, ovo? A sećam se kako nam je onomad to sve delovalo spektakularno. A najviši nivo X-Filesa nije po današnjim merilima ni trećina Fringea.
Link to comment

Imam pitanje za malo starije ljubitelje SF-a, možda nije za ovu temu, ali ne znam bolje mesto.Pre zilion godina na TV Beograd, leti su išle emisije koje je vodio Nebojša Đukelić i zvale su se Karika koja nedostaje, i bile su o filmskim žanrovima koji fale u programu. Tako da su jedne godine bili kaubojci, pa sledeće melodrame i jedne godine ukačiše SF filmove. Pre svakog filma u studiju bi se voditelj i tri-četiri gosta proseravali, i to niko uglavnom, nije ni slušao ni gledao. Međutim, ja sam jednom odgledala i njihov smarački razgovor u okviru koga su pustili kratki SF film za koji hoću da pitam. Film je mnogo sladak i radi se o zemlji u kojoj stalno vlada mrak i svi ljudi imaju životni vek od 5 dana, za koje se rode, odrastu i ostare. Postoji legenda da će se roditi dete koje će uspeti da pređe sedam gora,mora i sl. i onda će otvriti kapiju i svetlost će obasjati zemlju i svi će živeti normalan ljudski vek. Godinama pokušavam da saznam kako se zove i ko ga je napravio, sećam se da su ti gosti u studiju svi bili u raspoloženju tipa hvalospevnom :D ,pitala sam neke drugare koji se bolje razumeju u SF od mene ali niko nije znao.Pa, ako neko ovde slučajno zna, ja bih bila do neba zahvalna.

Edited by Arkadija
Link to comment
Imam pitanje za malo starije ljubitelje SF-a, možda nije za ovu temu, ali ne znam bolje mesto.Pre zilion godina na TV Beograd, leti su išle emisije koje je vodio Nebojša Đukelić i zvale su se Karika koja nedostaje, i bile su o filmskim žanrovima koji fale u programu. Tako da su jedne godine bili kaubojci, pa sledeće melodrame i jedne godine ukačiše SF filmove. Pre svakog filma u studiju bi se voditelj i tri-četiri gosta proseravali, i to niko uglavnom, nije ni slušao ni gledao. Međutim, ja sam jednom odgledala i njihov smarački razgovor u okviru koga su pustili kratki SF film za koji hoću da pitam. Film je mnogo sladak i radi se o zemlji u kojoj stalno vlada mrak i svi ljudi imaju životni vek od 5 dana, za koje se rode, odrastu i ostare. Postoji legenda da će se roditi dete koje će uspeti da pređe sedam gora,mora i sl. i onda će otvriti kapiju i svetlost će obasjati zemlju i svi će živeti normalan ljudski vek. Godinama pokušavam da saznam kako se zove i ko ga je napravio, sećam se da su ti gosti u studiju svi bili u raspoloženju tipa hvalospevnom :D ,pitala sam neke drugare koji se bolje razumeju u SF od mene ali niko nije znao.Pa, ako neko ovde slučajno zna, ja bih bila do neba zahvalna.
Сећам се и емисије и мало сам старији, али немам представу на шта мислиш. Сигурна си да није неко камено доба или да није анимиран?
Link to comment
Сећам се и емисије и мало сам старији, али немам представу на шта мислиш. Сигурна си да није неко камено доба или да није анимиран?
kameno doba zavisi od godišta cool.gif . Sto posto je bilo u toj emisiji, igrani je film i na engleskom jeedit: sad sam pitala sestru i ona se seća tog filma i isto pamti da je bio u Karici koja nedostaje Edited by Arkadija
Link to comment
kameno doba zavisi od godišta cool.gif . Sto posto je bilo u toj emisiji, igrani je film i na engleskom jeedit: sad sam pitala sestru i ona se seća tog filma i isto pamti da je bio u Karici koja nedostaje
Ma da li se film dešava u kameno doba sam mislio. :)
Link to comment
Imam pitanje za malo starije ljubitelje SF-a, možda nije za ovu temu, ali ne znam bolje mesto.Pre zilion godina na TV Beograd, leti su išle emisije koje je vodio Nebojša Đukelić i zvale su se Karika koja nedostaje, i bile su o filmskim žanrovima koji fale u programu. Tako da su jedne godine bili kaubojci, pa sledeće melodrame i jedne godine ukačiše SF filmove. Pre svakog filma u studiju bi se voditelj i tri-četiri gosta proseravali, i to niko uglavnom, nije ni slušao ni gledao. Međutim, ja sam jednom odgledala i njihov smarački razgovor u okviru koga su pustili kratki SF film za koji hoću da pitam. Film je mnogo sladak i radi se o zemlji u kojoj stalno vlada mrak i svi ljudi imaju životni vek od 5 dana, za koje se rode, odrastu i ostare. Postoji legenda da će se roditi dete koje će uspeti da pređe sedam gora,mora i sl. i onda će otvriti kapiju i svetlost će obasjati zemlju i svi će živeti normalan ljudski vek. Godinama pokušavam da saznam kako se zove i ko ga je napravio, sećam se da su ti gosti u studiju svi bili u raspoloženju tipa hvalospevnom :D ,pitala sam neke drugare koji se bolje razumeju u SF od mene ali niko nije znao.Pa, ako neko ovde slučajno zna, ja bih bila do neba zahvalna.
Jel ovo?http://www.youtube.com/watch?v=O0v9CrmEpT8
Link to comment
Sad počela Tera Nova na fox life, gledam, deluje zanimljivo.mislim, kako čujem ima dinosaurusova, znači meni je super ^_^
Nemoj da te to zavara, serija je ispod svakog nivoa Edited by Arkadija
Link to comment
Počeo mi je zanimljivo, posle se malo rasplinuo, a odustao sam posle jedno 4-5 epizode druge sezone. Jednostavno, bilo je previše dosadno.
+1mada, sada uhvatim poneku epizodu iz te druge sezone na SCI FI-u, i može da se odgleda, onako potpuno neobavezno
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...