Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Krenuo sam da čitam ovaj topik od početka i videh da se neki usudjuju da tvrde da je neki Babilon 5 bolji od Farskejpa.

 

Divim se njihovoj hrabrosti i smejem njihovoj nerazumnosti.

 

No, pošto sam tolerantan i razuman, pre nego što ih nesavladivo diskreditujem, želim da pogledam o čemu to oni bulazne pričaju.

 

Recite mi samo, jer me mrzi da vikipedišem, je l' je serija došla do svog prirodnog kraja ili je iznenadno prekinuta?

:o  :mellow:  :lol:  :twak:  :ajde:   :lolol:  :isuse:   :huh:

 

Prvo, ako hoces da gledas dobru seriju na F, gleday Firefly. Drugo, Babilon 5 (i pripadajucih 12 filmova) je najbolja serija u istoriji SF-a. Nesto poput onih knjiga koje jednom procitas pa im se vracas stalno ne bi li obogatio svoj zivot, pogledao stvari iz drugog ugla, iz drugog doba svog zivota. stekao jos malo mudrosti ili se jednostavno vratio na pravi put ako si se nasao izgubljenim ili zarobljenim u kolotecini. 

 

Ako to bas zanima, serija je mozda malko zbrzana na kraju (na zalost, imalo je prostora da traje ceo jedan ljudski zivot), no to joj ne oduzima nista od njene epohalnosti.  

Link to comment

:o  :mellow:  :lol:  :twak:  :ajde:   :lolol:  :isuse:   :huh:

 

Prvo, ako hoces da gledas dobru seriju na F, gleday Firefly. Drugo, Babilon 5 (i pripadajucih 12 filmova) je najbolja serija u istoriji SF-a. Nesto poput onih knjiga koje jednom procitas pa im se vracas stalno ne bi li obogatio svoj zivot, pogledao stvari iz drugog ugla, iz drugog doba svog zivota. stekao jos malo mudrosti ili se jednostavno vratio na pravi put ako si se nasao izgubljenim ili zarobljenim u kolotecini. 

 

Ako to bas zanima, serija je mozda malko zbrzana na kraju (na zalost, imalo je prostora da traje ceo jedan ljudski zivot), no to joj ne oduzima nista od njene epohalnosti.  

 

Gledao Firefly, naravno. Šteta što nije zaživela.

 

Gledaću Babilon, naravno, ali, ako nemaju Klaudiju Blek, džaba im sve. Doduše, tu je Mira Furlan, imam velika očekivanja. Možda, kad bi snimili nešto sa Kejt Blančet......

 

Nego, čekaj, kakvih dvanaest filmova?

Link to comment

Gledao Firefly, naravno. Šteta što nije zaživela.

 

Gledaću Babilon, naravno, ali, ako nemaju Klaudiju Blek, džaba im sve. Doduše, tu je Mira Furlan, imam velika očekivanja. Možda, kad bi snimili nešto sa Kejt Blančet......

 

Nego, čekaj, kakvih dvanaest filmova?

Ma kakva Mira Furlan, seksipil ko neka ispeglana baba. Al ima curica. Ako volis tough girls preporucujem komandira Suzan Ivanova, da izgleda kao sto i zvuci:

 

File:Ivanova09.jpg

 

 

No, sve je to nebitno. Niko nije gledao ni Star Trek TNG zbog dobrih riba. Veruj mi neces zazaliti.

 

Filmovi su snimljeni posle serije, mada neki hronoloski idu usred serije, tako da izaberi sam kako ti odgovara da gledas. Velik je net pa ces lako naci hronologiju. Neces nista izgubiti ni da ih gledas nakon sto zavrsis celu seriju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...