Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Da iskopiram svoj post sa omiljenih serija. Znam zasto je serija losa, ali znam i zasto me je odusevila. Znas kad ti se nesto ili neko toliko dopadne da odlucis da ignorises sve mane koje vidis.

 

Sense8.

 

Najvece iznenadjenje poslednjih godina. Ne najbolja serija (mnogo je daleko od toga), vec najvece iznenadjenje.

 

Brat i sestra Wachowski, spektakularno skupa produkcija, SF premisa i razrada koja pati od unutrasnje nekoherencije (kao i sve sto rade Lana i brat, uostalom), stravicnih stereotipova, naivnih podzapleta, ali nekako se to sve JEBENO PRASTA bez ikakve zadrske jer sam malo kada video ovakvu ljubav autora prema likovima, toplinu i empatiju, i, brate, voznju koja drzi od epizode do epizode, kao u luna parku.

 

A ovoliko queer sadrzaja ne znam da li sam ikada video na mainstream televiziji. Serija otvara pitanja queer teorije, rodnog identiteta, igra se sa njime na nacin koji je ponekad i apsolutni mindfuck, kao u slucaju telepatske orgije 8 ljudi u jednoj epizodi gde ne samo da se ne zna ko koga jebe, vec ni kog su pola jebane osobe i njihovi jebaci, jer telepatski dele iskustvo sa celom grupom. Jednu epizodu rezirao je Tom Tykwer, ulozivsi u nju sve svoje majstorstvo, i ona je posebna poslastica. 

 

Ako vam se ne gledaju pederi koji se karaju otpozadi, propustite seriju jer toga ima puno i maltene u svakoj epizodi. Mislim da je to smanjilo javnu ocenu serije.

 

Link to comment

E sad ćeš da me nateraš da odgledam do kraja samo da bih mogao da argumentovano zapljunem to nesumnjivo kataklizmično sranje. Stay tuned.

 

"Ljubav autora prema likovima" apsolutno ništa ne znači po pitanju kvaliteta. Vole i mnogi roditelji svoju nedotupavu razmaženu decu koja su gledano sa strane nepodnošljiva, ali to ih ne čini dobrim roditeljima, kao što ne čini imbecinu interakciju te dece manje imbecilnom.

Link to comment

E sad ćeš da me nateraš da odgledam do kraja samo da bih mogao da argumentovano zapljunem to nesumnjivo kataklizmično sranje. Stay tuned.

 

Mission accomplished :fantom:

Link to comment

Ma, u pravu je sve Vasilije. Serija je glupa, ali draga. Ako počneš da razmišljaš o radnji i o tome šta se zaista dešava i objašnjenjima, otpašće ti čelo.

 

Ako ništa ne razmišljaš, nego bezmoždano audiovizuelno percepiraš, možeš da uživaš.

Link to comment

tako ja gledam dig zbog dzejsona ajsaksa, ali jebem mu, ne mogu da kazem da uzivam, iako je bar u trecini epizode nag do pojasa, sve sa lav hendls na raspolaganju.

 

naterala sam se da odgledam jupiter. treba mi bar jos mesec dana da se oporavim pa da predjem na ovo. a simpa su mi bata i seka, majke mi.

Link to comment

naterala sam se da odgledam jupiter. treba mi bar jos mesec dana da se oporavim pa da predjem na ovo. a simpa su mi bata i seka, majke mi.

 

Sigurno ti je simpa i ono V for Vendetta sranje, izdajnice <_<

 

Ja od ovo dvoje nisam video ništa a da nije spektakularno sranje.

- Glava me zaboli kad pomislim na bilo šta u vezi sa Matriksom, nikad nisam razumeo ljude koji se ograđuju pa tvrde da je prvi deo ipak bio odličan film. 

- Vendetta je bedna travestija, džabe i Natalija i Stephen Fry.

- Cloud Atlas je gimmicky budalaština.

- Jupiter Ascending je kvintesencija svih SF sranja koje su Wachowskis izlučili do sada, koncentrovana skoro do "So Bad It's Good" nivoa.

- Sense8 nisam još odgledao ali moraću u inat Vasi, za sada je nepodnošljivo preachy i očajno napisan Mali Perica SF pastiš.

Link to comment

Sigurno ti je simpa i ono V for Vendetta sranje, izdajnice <_<

 

Ja od ovo dvoje nisam video ništa a da nije spektakularno sranje.

- Glava me zaboli kad pomislim na bilo šta u vezi sa Matriksom, nikad nisam razumeo ljude koji se ograđuju pa tvrde da je prvi deo ipak bio odličan film. 

- Vendetta je bedna travestija, džabe i Natalija i Stephen Fry.

- Cloud Atlas je gimmicky budalaština.

- Jupiter Ascending je kvintesencija svih SF sranja koje su Wachowskis izlučili do sada, koncentrovana skoro do "So Bad It's Good" nivoa.

- Sense8 nisam još odgledao ali moraću u inat Vasi, za sada je nepodnošljivo preachy i očajno napisan Mali Perica SF pastiš.

 

Matriksi: Prvi odličan, drugi vrlo dobar plus.

Cloud Atlas odličan plus.

Link to comment

 

 

Ja od ovo dvoje nisam video ništa a da nije spektakularno sranje.

- Glava me zaboli kad pomislim na bilo šta u vezi sa Matriksom, nikad nisam razumeo ljude koji se ograđuju pa tvrde da je prvi deo ipak bio odličan film. 

- Vendetta je bedna travestija, džabe i Natalija i Stephen Fry.

- Cloud Atlas je gimmicky budalaština.

- Jupiter Ascending je kvintesencija svih SF sranja koje su Wachowskis izlučili do sada, koncentrovana skoro do "So Bad It's Good" nivoa.

- Sense8 nisam još odgledao ali moraću u inat Vasi, za sada je nepodnošljivo preachy i očajno napisan Mali Perica SF pastiš.

 

Matrix I - meni odličan

Vendeta- puna opštih sranja i parola

Cloud Atlas - samo čitala knjigu, koja je fenomenalna

Jupiter Ascending- ovde moram da se raspišem, , skinula sam ovo da gledam one nedelje kada nam je direktor bio na odmoru pa nismo radili ništa, da gledam da mi prođe vreme i da mogu da pauziram film kada neko zabasa u moju kancelariju. I sa takvim cepkanjem nisam smogla snage da ovo odgledam do kraja, a volim da odgledam svakojaka SF sranja

Sense8- nisam gledala, a nešto me ne privlači

Link to comment

Ma, u pravu je sve Vasilije. Serija je glupa, ali draga. Ako počneš da razmišljaš o radnji i o tome šta se zaista dešava i objašnjenjima, otpašće ti čelo.

 

Ako ništa ne razmišljaš, nego bezmoždano audiovizuelno percepiraš, možeš da uživaš.

 

Nešto kao True Blood?

Link to comment

Pogrešna tema ali kakozašto vam je baš prvi Matrix odličan? Šta ga to izdvaja u odnosu na ostale, osim što ga je većina nas gledala sa par godina manje? Nismo se valjda svi uozbiljjili u međuvremenu i podigli kriterijume (istorija pokazuje da nismo) pa da su zato nastavci sranje, a originalna budalaština o ljudskim baterijama koje u virtualnom raju drže zle mašine dok ih iz istog ne izvuče Keanu Jesus?!

 

Whoa™.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Nešto kao True Blood?

 

Mnogo ekstremnije. True Blood ima neku priču, kakvu takvu. Ovo...

 

Pogrešna tema ali kakozašto vam je baš prvi Matrix odličan? Šta ga to izdvaja u odnosu na ostale, osim što ga je većina nas gledala sa par godina manje? Nismo se valjda svi uozbiljjili u međuvremenu i podigli kriterijume (istorija pokazuje da nismo) pa da su zato nastavci sranje, a originalna budalaština o ljudskim baterijama koje u virtualnom raju drže zle mašine dok ih iz istog ne izvuče Keanu Jesus?!

 

Whoa™.

 

Akcioni film sa odličnom koreografijom i još boljim tempom+potpuno nova stilizacija pozeraja+zanimljiva pričica koja drži vodu (likove na okupu i generiše radnju). Nema šta da se ne voli.

Drugi deo ima dosta dobre akcije i odličnih sekvenci, ali je predugačak, tako da mu se ruši ritam.

Treći deo je je poverovao u idiotski hajp da je franšiza™ nešto intelektualno, pa je jedenje govana potpuno prevazišlo akcione scene.

 

edit: Plus da ne zaboravim za Matriksa revolucionarnost u akciji kako filma, tako i gejminga.

edit 2: To što je ta revolucija odvela filmove u kurac...jebi ga.

Edited by Lrd
Link to comment

treci deo nisam ni mogao da gledam, koliko me je smorio drugi. 

a prvi volim iz istih razloga kao i Lrd, plus soundtrack, jedan od jacih u tom periodu.

Link to comment

Mnogo ekstremnije. True Blood ima neku priču, kakvu takvu. Ovo...

 

 

Akcioni film sa odličnom koreografijom i još boljim tempom+potpuno nova stilizacija pozeraja+zanimljiva pričica koja drži vodu (likove na okupu i generiše radnju). Nema šta da se ne voli.

Drugi deo ima dosta dobre akcije i odličnih sekvenci, ali je predugačak, tako da mu se ruši ritam.

Treći deo je je poverovao u idiotski hajp da je franšiza™ nešto intelektualno, pa je jedenje govana potpuno prevazišlo akcione scene.

За амерички филм потпуно револуционарна стилизација. Са колегом Лрд-ом не могу да браним други део. Ту важи већ оно што је написао за трећи.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...