Jump to content
IGNORED

Novi turistički promo spot - Soulfood Serbia


MayDay

Recommended Posts

pa šta bre, i to je legitimna poruka današnjem zapadnjaku opterećenog brojanjem kalorija i životom od 150 godina - "bacite kalorijske tablice i prepustite se dražima blagoutrobija bar na odmoru".

Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    12

  • morgana

    9

  • adam

    8

  • MayDay

    7

:lol: carski.Da je inspirisana makedonskom, verovatno jeste (slicna tipografija&prelazi iz teme u temu) ali plagijat - mislim, hrana je prvi put ikada snimljena u Makedoniji, te makedonci imaju kopirajt na snimanje hrane globalno.Ono sa tuzbom turisticke organizacije zato sto je napravljen dobar viral necu ni da komentarisem.
Link to comment

u jebote bas inspirisano makedoncima - a ne turcima, grcima, spancima, portugalcima i raznim drugima?generalno, to je sad u modi, to prolazi. nekad bili stari zanati, suveniri, lokalno stanovnistvo, sad hrana. sve jedna zemlja koja nema neki bitni svetski landmark promovise klopu. a tek koliko ima plagijatora plaza, brda, suma, glecera.... jadnost, nista drugo.

Link to comment
primarni razlozi za "plansko kreiranje" su u slucaju butana bili politicki (potrazi izvestaje HRW i ostalih) a onda se sve lepo zatvorilo u taj ezotericni turizam za bogate penzionere u potrazi za karmom u jedinoj budistickoj monarhiji na svetu.anyway, u srbiji ovakvoj kakva jeste nema nacina da se slican sistem zapati iz ociglednih razloga. kurve, gudra, kiseli kupus i jeftino pivo su aduti koji imaju vise veze sa nama.
Gubim strpljenje pri komunikaciji sa tobom. Je li treba da ti se nacrta?
Nije problem ni u bekpekingu, moze i to da bude dobra opcija ako se svesno odluci da nema bolje varijante i maksimizuje ucinak takvog pristupa uz minimizovanje negativnih efekata. Medjutim problem nije u tome da li cemo ovu ili onu strategiju, vec u tome da strategije (cini mi se) nema.
Mogao bi pre komentara prvo da procitas sta je napisano.Uopste ne zagovaram kopiranje turistickog modela Butana, vec sistematski, planski i dugorocni pristup, a pre svega zasnivanje svega na temeljnim marketinskim istrazivanjima i dobro razvijenoj strategiji od strane proverenih (citaj: uspesnih) konsultanata u oblasti turizma.
Link to comment
Gubim strpljenje pri komunikaciji sa tobom. Je li treba da ti se nacrta?Mogao bi pre komentara prvo da procitas sta je napisano.Uopste ne zagovaram kopiranje turistickog modela Butana, vec sistematski, planski i dugorocni pristup, a pre svega zasnivanje svega na temeljnim marketinskim istrazivanjima i dobro razvijenoj strategiji od strane proverenih (citaj: uspesnih) konsultanata u oblasti turizma.
ne, ne moras da crtas, samo da odlucis sta hoces da kazes kada prvo glorifikujes model butana nad modelom nepala a onda ispod toga kazes da zapravo nije bitan model nego pristup.ok, shvatio sam da si cuo za butan, nastavi dalje, sem ako ovo nije bila preporuka za (uspesnog) konsultanta.
Link to comment
sistematski, planski i dugorocni pristup, a pre svega zasnivanje svega na temeljnim marketinskim istrazivanjima i dobro razvijenoj strategiji od strane proverenih (citaj: uspesnih) konsultanata u oblasti turizma.
Gde? U Srbiji? :huh::ajde: Glavna vest već tri dana je jebeni spot od 4 minuta sa zanatski korektno odrađenim kadrovima klope, a ti sad našao da maštaš o temeljnjim istraživanjima i razvijanju strategije... Idi bre...
Link to comment
ne, ne moras da crtas, samo da odlucis sta hoces da kazes kada prvo glorifikujes model butana nad modelom nepala a onda ispod toga kazes da zapravo nije bitan model nego pristup.ok, shvatio sam da si cuo za butan, nastavi dalje, sem ako ovo nije bila preporuka za (uspesnog) konsultanta.
Ovo je poslednji put da odgovaram na tvoje postove.Nisam glorifikovao model Butana, vec sam pri poredjenju ove dve zemlje istakao da Nepal nije imao nikakvu strategiju dok Butan jeste. Ko je zainteresovan za posledice i uporedjivanje okolnosti u ove dve zemlje moze da otvori novu temu, rado cu ucestvovati na njoj.Ti znas sta ja znam o Butanu, odlicno.
Link to comment

Meni se sviđa klip i ne nameravam da teram mak na konac tražeći neke tehničke sitnice koje su mogli bolje da urade. Napokon da se za temu (bez obzira što nije originalna) uzima nešto što je stvarno dobro u Srbiji, čega se ne mora čovek postideti ili napomenuti "bilo za vreme Tite, sad nema više" ili nešto što je fejk ili nedovoljno razvijeno (tipa tog ekološkog turizma).Jedini konceptualni detalj koji je meni upao u oko jeste da se svuda širom Srbije i svih tih prikazanih krajeva sva ta klopa pravi, a troši samo u gradu. Nema kadar u kojem neki backpacker pije mleko koje mu je ljubazni domaćin sipao ili tako nešto. Nemojte da putujete tim krajevima, nego dođite u (glavni) grad, jer se jedino tu mogu sve te slastice naći na jednom mestu.

Link to comment

Pa problem i jeste u tome sto ako hoces da probas sve te poslastice u maternjim krajevima ima da se pomucis kao Ber na prezivljavanju... na moju veliku zalost jer bi zaista bilo sjajno odvesti ljude bas tamo odakle su proizvodi,ali infrastruktura maltene i ne postoji...A spot je i meni sasvim ok, konacno je neko ukljucio mozak...

Link to comment

ovo sa severnom srpskom pokrajinom stvarno nije u redu. na primer, danas sam na australijskoj pijaci videla sremsku kobasicu i kulen, pogresno spelovan kao 'kulin', ali opet, ravnopravano sa nemackim kobajama, ocigledno je da smo ostavili dubok trag na svetskoj gastronomskoj sceni i mi u vojvodini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...