Jump to content
IGNORED

Novi turistički promo spot - Soulfood Serbia


MayDay

Recommended Posts

kad sam ja pre dvaes godina emigrirao u uk, cvarke (pork scratchings) su prodavali u pabovima u kesicama kao cips i kikiriki. nisu isti kao nasi, malo su veci i slabije ocedjeni, al nema neke velike razlike. samo, na zapadu se to vise ne konzumira, otislo u istoriju iz zdravstvenih razloga. ima tu i tamo u ruralnim krajevima i tretira se kao hrana za najgore primitivce. da su u ovaj spot stavili cvarke, potvrdili bi predrasude koje neki na zapadu o nama vec imaju. jako dobra odluka da se preskoci.edit - kreten...
?! Ne znam kako je na tvom zapadu, ali u Becu mozes u skoro svakoj samoposluzi da kupis jako dobre cvarke; jos brojnih primera po Nemackoj..Svabe izistinski vole da jedu svargle i cvarke. Da ne pricam o tome da mozes da kupis i vrlo lepu mast na mnogim pijacama, milina prava.
Link to comment
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    12

  • morgana

    9

  • adam

    8

  • MayDay

    7

?! Ne znam kako je na tvom zapadu, ali u Becu mozes u skoro svakoj samoposluzi da kupis jako dobre cvarke; jos brojnih primera po Nemackoj..Svabe izistinski vole da jedu svargle i cvarke. Da ne pricam o tome da mozes da kupis i vrlo lepu mast na mnogim pijacama, milina prava.
glup sam neopisivo - mislio da napisem u uk al se zajebo. izvinjenje. krkaju to i u austriji i u nemackoj, znam. ovde su od svega toga ostale samo krvavice za dorucak s jajima i pecenim paradajzom, a i to retko i vecinom na severu. e, da, i skoti i dalje jedu haggis.
Link to comment
glup sam neopisivo - mislio da napisem u uk al se zajebo. izvinjenje. krkaju to i u austriji i u nemackoj, znam. ovde su od svega toga ostale samo krvavice za dorucak s jajima i pecenim paradajzom, a i to retko i vecinom na severu. e, da, i skoti i dalje jedu haggis.
samo što sam hteo da napišem a black pudding & haggis?spram tih odvratnosti, čvarci mu dođu makrobiotika :D
Link to comment
kraca prehrambena makedonska reklama ide vec par mjeseci na travelumeni djeluje plasticno a ujedno grckoturski. ali jasno, poenta je da je koncept isti :) Edited by morgana
Link to comment
samo što sam hteo da napišem a black pudding & haggis?spram tih odvratnosti, čvarci mu dođu makrobiotika :D
nije to uopste lose nego ih bije los glas. ja obozavam hagis. baren krompir i kiselo mleko uz to - divota. nisu cak ni tako nezdravi, puni su zrnevlja. ima i vegetarijanski hagis. taj je obicno malo egzoticnije zacinjen, ima indijsku notu. sve u svemu, mljac. morgana - nije ovo makednosko lose al meni ovaj nas spot lepsi. svetliji, sporiji, nekako vise meraklijski. a mozda sam i pristrasan.
Link to comment
nije to uopste lose nego ih bije los glas. ja obozavam hagis. baren krompir i kiselo mleko uz to - divota. nisu cak ni tako nezdravi, puni su zrnevlja. ima i vegetarijanski hagis. taj je obicno malo egzoticnije zacinjen, ima indijsku notu. sve u svemu, mljac.
Haggis je fantasticno jelo koje mora voleti svako ko voli jagnjecu sarmicu, apsolutno je prilagodjeno srpskom nepcu.
Link to comment
Yum... odlicno.Odlicna ideja za Bourdaina, on mrzi usminkane stvari. Srbija bi mu legla k'o budali samar.
njega bi mogli u srbiju da namamimo samo na Mudijadu. Sta je radio sa pecenim prasicima po filipinima joj.
Link to comment

imam utisak da bi vecina volela da vidi ultimativni SPOT koji bi predstavljao srbiju, sa manastirima, gucom, exitom, hranom, prirodom, spalavovima, najlepsim devojkama... i da se posle ne snimi nijedan, jer bio ovaj bio vecan. ali, da ga pre toga odobri javnost referendumom.ovaj je odlican jer konacno ima precizan i jasan cilj za predstavljanje (prirodna hrana, gostoljubivost), i namenu za koga je - strani turisti/turisticke agencije.a u kampanjama sledecih godina mogu da menjaju teme... u zavisnosti od procene sta bi nekoga privuklo na dolazak u srbiju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...