Jump to content
IGNORED

Novi turistički promo spot - Soulfood Serbia


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    12

  • morgana

    9

  • adam

    8

  • MayDay

    7

tacno, tzv. heljdopita.
ta sličica mi se jako dopala poseblo u paketu sa serpentinom uvca. ipak, najbolje je iz šumadije: ono trešenje šljiva, kazan i curenje iz tabarke.
Link to comment
'Soul food' jeste afro-americki kulinarski izum (mislim da datira od pre soul muzike, ili negde iz istog vremena).
jes, škrabalo se na tu temu ovih dana na facebooku. jedan broj ljudi je zamerao zbog naslova spota jer nije originalan tj. da se odnosi baš na ovo što si spomenuo - afro-američku kujnu.mene pak asocira na neki gušt/merak/zadovoljstvo/ćeif. ne samo na merak hranu :)
Link to comment

Ne priznajem spot bez cvaraka angry.gif Ja kad doneo u firmu najbolji kulen i regularne cvarke svi beli i crni se odusevili sa cvarcima. Kulen se jeo usput. Jel pravi uopste jos neko sem srba cvarke? :unsure: Bar su ajvar i kajmak tu :wub::wub: :wub:

Link to comment
'Soul food' jeste afro-americki kulinarski izum (mislim da datira od pre soul muzike, ili negde iz istog vremena).
e jebga valjda je barem vecini nepoznat :Da jel se oglasavala turisticka organizacija, kako su prosli na sajmu? Edited by morgana
Link to comment
Mene smorio glas naratora. Mislim da je to najslabija tačka spota. Ostalo mi ok.
00:45Peršun (sušeni?!) kojim posipaju ribu izgleda kao najezda muva.01:06Pršutu treba seći tanje.02:54"Old Mountain" near Pirot. Alo, imena se ne prevode. Uzgred, da li je bolje Western/Eastern ili West/East (Serbia)?03:46Na sred trpeze je neka staklena ćasica, izgleda kao pepeljara sa opušcima.Generalno, previše pretakanja iz kofa, drljanja hrane golim rukama... Znamo da se tako to radi, ali nije za promo spot.Pitanje je kakav utisak ovo stvara kod ljudi koji nikad nisu probali kajmak, ajvar, sjenički sir, kiseli kupus...
Link to comment

pa valjda stvara utisak da ce da jedu neku maltene drevnu hranu, a da pritom to nije u okviru komercijalnog eko-koncepta nastalog 90tih, nego bas bas izvorno. jos da se pojavila neka baba da demonstrira vlasku magiju, npr nad pasuljem :Dsta znam, u kompletu sa srbijom 90tih (na kojoj ipak pociva slika o srbiji, nazalost), meni ovo dodje skoro dionizijski. da, i nocni provod sa pijenjem i pusenjem iz prosle faze razvoja beograda kao turisticke destinacije se isto uklapa.u tom svjetlu mi je i prevod 'old mountain' ok.a dal ce da prodje, ko zna. ja nesto neam pojma dal je po evropama ovaj gastro trend na vrhuncu ili silaznoj putanji. kakogod, cini mi se logicnim izborom za srbiju.

Edited by morgana
Link to comment

ovo je istinitiji spot o srbiji od svih prethodnih. sve što vidiš, zaista možeš da dobiješ u srbiji i to u restoranu, bez zavlačenja po nekim zabitima na planinama. jedino što malo sužava ciljnu grupu, nije svima do toga, kada već zapucaju ovamo.imala sam letos goste iz amerike. došli puni očekivanja, predhodno nagledavši se spotova, sajtova i knjiga o srbiji. posetili neka mesta i ostali zapanjeni đubretom pored puteva, stanjem klonja i nepostonjanjem info pultova i uopšte bilo kakvih pomoći za turiste dalje od knez mihajlove. dakle, ako prikažeš netaknutu prirodu od koje zastaje dah, slaba je vajda ako tamo recimo nemaš gde da prespavaš, treba ti čista sreća da je nađeš bez mape i putokaza, a neki vodič, obeležene biciklističke ili hajking staze su misaona imenica. ovako je fer - ovo kod nas ima i to možeš da dobiješ, imamo onu temu o restoranima u srbiji, može vala da se jede dobro gde god se nađeš.

Link to comment
Ovo je skroz dobro. Ako to kaže matori cinik i zakeralo poput mene, to je i više od prolazne ocene. Iz prve pomislih da su mogli i malo gradskog turizma ubaciti, ali bolje je vako. Štaš gradski turizam, par brzih kadrova Kališa, katedrala u NS (mada bih je ja lično izostavio samo da napakostim Gonzu), zumiranje na nišku tvrđavu i slično. A garant ne bi prošlo ni bez "prelepih srpskih devojaka", "najboljeg noćnog provoda" i "te pozitivne atmosfere". Ovako se vidi da su pikirali samo na jedan motiv, nisu čak ni ubacivali manastire i lendmarkove - samo priroda i klopa. Odlično. Bolje to nego miks svega u dva minuta.
pa valjda je to bila poenta spota ('rana za dušu?).ogladnela gledajući - znači dobro je. idem da orobim pekaru i pravim se da jedem za dušu.
Link to comment

Čekam malopre red u Ide(j)i, i pored kase pult sa novinama.Na naslovnoj Pressa (sajt im je trenutno down :P ) stoji (parafraziram):Zašto ništa ne možemo da uradimo kako trebaSpot je lep, ali nema KosovaPored, a ko drugi, Kusturica objašnjava potrebu identiteta i nacionalne osvešćenosti...Edit: vrnuo se Press sajt:

Edited by historian
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...